07 Aralık 2009, Pazartesi 09:45:29

"HAVA-İŞ ASLANLAR GİBİ, SİZ NEREDEN ÇIKTINIZ?"

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, bu haftaki köşe yazısında Gökkuşağı Hareketini yerden yere vurdu...
  • Sayın Sefa İnan Kendi gözlemlerini yazmış ve ellerine saglık, niye yükleniyorsunuz yada gocunuyorsunuz anlamadım!Adam Hava-İş için tu kaka dese ondan iyisi olmaz ,övgüleri donatırdınız.Devlet odaklı-Destekli bir Firmaya karşı ayakta durmak kolaymı sanıyorsunuz,1 günde yasa çıkartan- kanunları degiştirebilme lüksü olan bir yönetime karşı durmak nasıl oluyor SİZ ÇOK BİLENLERE SORUYORUM...Bizim zaten en iyi yaptıgımız şey B.k at izi kalsın olayı.Hadi gelin elinizi sizde taşın altına koyun deyince herkez köşesine siniyor nedense.Boş lafları geçinde realitiye bakın arkadaşlar.herkez ne hikmetse
  • Ne sosyal hakkı bilader,uyan uyan,oduna gidiyoz.Yediklerinize sayın..........................
  • Bu kisiler islerinden uzak,amma emekliliklerini doldurmuslar.Emekli olurlar.Bayanlari 20 yilda emekliye yollayan sistem ve mezardami emekli olacagiz diyerek üyelerini sokaklara döken Sendika Agalari kendilerine gelince,hicte bunu düsünmüyorlar.Onun icin Gökkusagi devam etmelidir.Insanlarin emekli maasi ile gecinemiyecegini,birgün gelecek emekli primide kalkacagini da görecegiz.Vergi ile emekli beslenmez.Sendikaci asla.
  • THY'nın "Türk Milletinin malı" olarak özelleştirilmiş uçakları satılıp yerine leasing ile "kiralık" uçaklar alınıyor. Sermaye olan bu uçaklar bittiğinde THY bu büyümeyi sürdürebilecek mi acaba? Deniz bitince ne olacak? Hava iş bunu izliyebiliyor mu? Çöküş başlayınca ilkkim, son kim terk edecek?

Mevcut Hava-İş yönetimine karşı sert tavırlarıyla dikkat çeken Gökkuşağı Hareketi, geçtiğimiz Cuma günü, Wow Convention Center'da düzenlediği delege toplantısında, seçimin sonucunun ne olursa olsun Hava-İş'in bundan etkileneceğini söylemişti.

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, bu hafta yazdığı makalesinde, Bahadır Altan'ın öncülüğünü yaptığı Gökkuşağı Hareketi'ni yerden yere vurdu...

İşte İnan'ın o yazısı...

AKILLI OLUN AKILLI...

12–13 Aralık 2009 tarihlerinde, sadece THY’de örgütlenmeyi becerilmiş Hava-İş Sendikasının Genel Kurul toplantısı var ve bu genel kurula mevcut yönetimin dışında, Gökkuşağı Hareketi denen grubun farklı liste çıkararak aday olması bekleniyor.

Bu grubu oluşturan arkadaşlara buradan seslenerek bu işten vazgeçmelerini, şu anda sendika yönetimindeki insanların ekmekleriyle oynanmasının çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini söylemek ve bu haftaki köşe yazımda biraz ironi yapmak istiyorum.

Gökkuşağı grubuna sesleniyorum; lütfen bu insanların ekmekleri ile oynamayın! Neden pişmiş aşa su katıyorsunuz?

Size mi kaldı, Hava-İş’i ve THY işçisini savunmak. Aslanlar gibi, 20 senedir aralıksız bu görevi yapanlar varken, siz nereden çıktınız şimdi?


YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

"HAVA-İŞ ASLANLAR GİBİ, SİZ NEREDEN ÇIKTINIZ?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sayın Sefa İnan Kendi gözlemlerini yazmış ve ellerine saglık, niye yükleniyorsunuz yada gocunuyorsunuz anlamadım!Adam Hava-İş için tu kaka dese ondan iyisi olmaz ,övgüleri donatırdınız.Devlet odaklı-Destekli bir Firmaya karşı ayakta durmak kolaymı sanıyorsunuz,1 günde yasa çıkartan- kanunları degiştirebilme lüksü olan bir yönetime karşı durmak nasıl oluyor SİZ ÇOK BİLENLERE SORUYORUM...Bizim zaten en iyi yaptıgımız şey B.k at izi kalsın olayı.Hadi gelin elinizi sizde taşın altına koyun deyince herkez köşesine siniyor nedense.Boş lafları geçinde realitiye bakın arkadaşlar.herkez ne hikmetse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ne sosyal hakkı bilader,uyan uyan,oduna gidiyoz.Yediklerinize sayın..........................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu kisiler islerinden uzak,amma emekliliklerini doldurmuslar.Emekli olurlar.Bayanlari 20 yilda emekliye yollayan sistem ve mezardami emekli olacagiz diyerek üyelerini sokaklara döken Sendika Agalari kendilerine gelince,hicte bunu düsünmüyorlar.Onun icin Gökkusagi devam etmelidir.Insanlarin emekli maasi ile gecinemiyecegini,birgün gelecek emekli primide kalkacagini da görecegiz.Vergi ile emekli beslenmez.Sendikaci asla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY'nın "Türk Milletinin malı" olarak özelleştirilmiş uçakları satılıp yerine leasing ile "kiralık" uçaklar alınıyor. Sermaye olan bu uçaklar bittiğinde THY bu büyümeyi sürdürebilecek mi acaba? Deniz bitince ne olacak? Hava iş bunu izliyebiliyor mu? Çöküş başlayınca ilkkim, son kim terk edecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000