05 Ocak 2009, Pazartesi 10:15:59

Hava-İş: “Bakan görevi kötüye kullandı!”

Hava-İş sendikası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Çalışma Genel Müdürü Fikret Şöhret hakkında görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
  • ARKADAŞLAR BU YAPILANLAR VE YAPILACAK OLANLAR TOPLU İŞSÖZLEŞMELERİNİN OLACAGINI HESABA KATIPDA KENDİ BÜNYESİ ALTINDA ŞİRKET KURUP VE BU ŞİRKETE %50 ORTAK OLARAK BAŞKA ŞİRKETLE ORTAK OLUP HAVA İŞ SENDİKASINDAN KAÇMAK YANİ MKISACASI SENDİKAYI İSTEMEMEK VE SONUNDA NEOLACAGINI SÖYLEYEYİM İFLASINI VERİP YENİ KURDUGU ŞİRKET ÜZERİNDEN DEVAM EDECEK THY YANİ TGS VE HAVAŞ TÜM HAKLAR ELDEN GİDECEK YENİ YASA TOPLU SÖZLEŞME HEM MEMURU HEMDE TAŞERONU KAPSIYOR ANLAYANA
  • arkadaslar tabii ki atilay aycinden hesap soracaksiniz.kimse enazindan ben bunun aksini iddia etmiyorum.ancak oyle seyler yazmissiniz ki... teknigin hava-isten ayrilmasi gerekiyormus metal-is daha iyiymis tarzinda,bende yorum yapma ihtiyaci hissettim cunki atilay aycini begenmiyorsan gonderme sansin var...oysa metal-is gelince hak-ise baglaninca neler olacagini biliyormusunuz...pek zannetmiyorum bildiginizi...evet bencede atilay aycin gitsin artik.ama suan bunun zamani degil.2009 icinde sendika secimleri var gosterin ozaman kendinizi....anlayanaaaaa...
  • akdeniz rumuzlu arkadaş:tabiki atilay ağayı eleştireceğiz.20 yıldır yönetimde.üyelerseçti.hava-iş üyesi seçtiği yöneticilerden hesap sormasında,iktidarın atadığı yöneticilerden mi hesapsorsun.atilay ağa ve yönetiminin maaşını biz veriyoruz.herkes işini yapıyor.iktidar yanlış yapan yönetçiyi anında görevden alıyor.sen ise 20 yıldır sendika ağalığı yapan ayçine ;hesap soracağın yerde, yağcılık yapıyorsun.akdeniz kardeşim sana yağlama,yıkama işinde kolay gelsin diyorum.
  • akdeniz:tabi ki atilay ağayı eleştireceğiz.onu biz üyeler seçtik.maaşını üyeler ödüyor.thy ve teknik a.ş yi siyasilerin atadığı bürokratlar yönetiyor.yani herkes işini yapıyor.biz üyeler seçtiklerimizden sorumluyuz.

İşte Hava-İş tarafından yapılan, konuya ilişkin o açıklama:

Hava-İş sendikası 2 Ocak 2009 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ve Çalışma Genel Müdürü Sayın Fikret Şöhret hakkında kesinleşmiş bir işkolu tespiti hakkında yapılan itirazı işleme koymaları ve dolayısıyla görevlerini kötüye kullandıkları savıyla suç duyurusunda bulundu.

Bilindiği gibi THY Teknik A.Ş işyerinde 2006 Ağustos ayı içinde söz konusu işyerinin işvereni tarafından 1. dönem toplu iş sözleşmesi öncesi bu tespit talep edilmiş, Bakanlık yaptığı tespitle bu işyerinin 21 Sayılı Hava Taşımacılığı işkoluna girdiğini tespit etmiş ve Resmi Gazetede yayınlamış yasal süresi içinde bu tespite itiraz olmadığından karar kesinleşmiştir.

Bakanlığın bu kesinleşmiş karara rağmen Sendikalar Kanunun 4. maddesi çerçevesinde yapılan itirazı işleme koymasını, yasanın varlık nedenini ortadan kaldıran bir işlem olarak değerlendiren Hava-İş sendikası ilgili yetkililer için şahsi sorumluluk da dâhil suç duyurursunda bulunmaya karar vermiş ve bu kararı çerçevesinde dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal ettirmiştir.

HAVA-İŞ SENDİKASI

Hava-İş: “Bakan görevi kötüye kullandı!”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

TAŞERON ~ 10 yıl önce
ARKADAŞLAR BU YAPILANLAR VE YAPILACAK OLANLAR TOPLU İŞSÖZLEŞMELERİNİN OLACAGINI HESABA KATIPDA KENDİ BÜNYESİ ALTINDA ŞİRKET KURUP VE BU ŞİRKETE %50 ORTAK OLARAK BAŞKA ŞİRKETLE ORTAK OLUP HAVA İŞ SENDİKASINDAN KAÇMAK YANİ MKISACASI SENDİKAYI İSTEMEMEK VE SONUNDA NEOLACAGINI SÖYLEYEYİM İFLASINI VERİP YENİ KURDUGU ŞİRKET ÜZERİNDEN DEVAM EDECEK THY YANİ TGS VE HAVAŞ TÜM HAKLAR ELDEN GİDECEK YENİ YASA TOPLU SÖZLEŞME HEM MEMURU HEMDE TAŞERONU KAPSIYOR ANLAYANA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akdeniz ~ 10 yıl önce
arkadaslar tabii ki atilay aycinden hesap soracaksiniz.kimse enazindan ben bunun aksini iddia etmiyorum.ancak oyle seyler yazmissiniz ki... teknigin hava-isten ayrilmasi gerekiyormus metal-is daha iyiymis tarzinda,bende yorum yapma ihtiyaci hissettim cunki atilay aycini begenmiyorsan gonderme sansin var...oysa metal-is gelince hak-ise baglaninca neler olacagini biliyormusunuz...pek zannetmiyorum bildiginizi...evet bencede atilay aycin gitsin artik.ama suan bunun zamani degil.2009 icinde sendika secimleri var gosterin ozaman kendinizi....anlayanaaaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevahir ~ 10 yıl önce
akdeniz rumuzlu arkadaş:tabiki atilay ağayı eleştireceğiz.20 yıldır yönetimde.üyelerseçti.hava-iş üyesi seçtiği yöneticilerden hesap sormasında,iktidarın atadığı yöneticilerden mi hesapsorsun.atilay ağa ve yönetiminin maaşını biz veriyoruz.herkes işini yapıyor.iktidar yanlış yapan yönetçiyi anında görevden alıyor.sen ise 20 yıldır sendika ağalığı yapan ayçine ;hesap soracağın yerde, yağcılık yapıyorsun.akdeniz kardeşim sana yağlama,yıkama işinde kolay gelsin diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevahir ~ 10 yıl önce
akdeniz:tabi ki atilay ağayı eleştireceğiz.onu biz üyeler seçtik.maaşını üyeler ödüyor.thy ve teknik a.ş yi siyasilerin atadığı bürokratlar yönetiyor.yani herkes işini yapıyor.biz üyeler seçtiklerimizden sorumluyuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000