10 Temmuz 2013, Çarşamba 19:45:26

HAVA-İŞ 1 GÜN 1 GECE EYLEMİ YAPACAK

Türk Hava Yolları'nda devam eden grev hukuki süreçlerle yeni bir boyut kazanırken Hava-İş Sendikası da boş durmuyor. Sendika 1 Gün 1 Gece adını verdiği yeni bir eylem planı geliştirdi. İşte eyleme ait detaylar.
  • öok kalabalık ve muhteşem bir eylem oldu bencede! 47 sendikafedaisi+305ler ile 23 basın mensubu vardı tek tek saydım walla. epey ses getirdiğine eminim çünkü ntv kameranı arkadaş araca doğru giderken ''bunun için mi geldik güneşin altında buraya'' diye söylene söylene gidiyordu...
  • Dün tv ye çıktılar. Hem de siyasi kanalları değil, herkesin izlediği bir kanala. Gel gör ki eylemde 20 kişi vardı en çok.
  • Sendikal haklarını koruyan insanlara sataşmaktan vazgeçin artık! Haklarınızı savunmayı bilmiyorsunuz. Güdülmeye alışmışsınız herkes sizin gibi olsun , parayla kandırılsın, düşünmesin istiyorsunuz! Şirket yalakalığından vazgeçin artık! Grevdeki insanlar 58 gündür daha önce hakettikleri az miktarda para dışında hiçbir şey almadılar ve ev geçindiriyorlar , çolukları çocukları var ! Yada annelerine babalarına bakıyorlar ama onurlu mücadelelerinden vazgeçmiyorlar! Söyleyin bakalım paragöz olanlar, uçuşa giderken en çok ağlayan söylenen insanlar nerdeler? UÇUŞTALAR! Maaş alamamak zor geldi! Sendikayı her yolla kötülemeye yok etmeye çalışanlar , para verdiniz kandıramadınız , tehtit ettiniz korkutamadınız. Artık yasalara uyun da ne oluyormuş bakalım!
  • Sayın atilay Ayçin bey in grev almasıyla birlikte terfi ve atamalar olmuyor.Bu yüzden iki aydan beri benim de ist a tayinim olmadı.Bu yüzden atilay ayçinin bir an önce bu koltuktan ayrılması gerekir.yeter atık

Değerli Basınımıza, Kamuoyuna ve Emekten Yana Tüm Kuruluşlara;

Hava-İş Sendikası ve grevdeki işçiler olarak THY A.O’da işverenin yasa dışı grev kırıcılığının önlenmesi ile ilgili mahkemenin verdiği İHTİYATİ TEDBİR KARARI’NIN derhal uygulanmasını talep ediyoruz.
Dün itibarı ile bu karar THY A.O Genel Müdürlüğü’ne resmi yazımız ekinde tebliğ edilmiştir.
Mahkeme İHTİYATI TEDBİR KARARI THY A.O işvereninin yanı sıra; 
T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na,
T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul İş Kurumu ve Çalışma Bölge Müdürlüğü’ne,
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne de tebliğ edilmiştir,

THY A.O’da grevi sürdüren işçiler, aileleri ile birlikte İHTİYATI TEDBİR KARARININ bir an önce uygulanmasını beklemektedirler.

Ve bu hukuksuzluğa dikkat çekmek için THY Genel Müdürlüğü önündeki GREV alanında ‘24 saat ayrılmama eylemi’ yapma kararı almıştır.Bu çerçevede 11 Temmuz 2013 Perşembe günü saat 12.00’denCuma Günü saat 12.00’ye kadar THY Genel Müdürlüğü önünden ayrılmıyoruzHalaylarımızla, şarkılarımızla, sloganlarımızla haksızlığa karşı yalnız olmadığımızı haykıracağız.

Sendikalarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, haksızlıklara karşı çıkan tüm dayanışma ve duyarlı emek dostlarını bu eylemimize güç vermeye ve mahkeme kararı ile ortaya çıkan yasadışılığa son verilmesi için destek olmaya çalışıyoruz.

Bu bir uyarıdır. 
Ülkemiz bir hukuk devleti ise, mahkemenin verdiği bu kararın gerekleri önce işveren ve sonra devletin yetkili mercilerince derhal yapılmalıdır.

Grev sonrası işe yeni alınan işçilerin çalıştırılması durdurulmalıdır.
Yasa gereği greve katılmayan ancak yasa gereği ‘üretim ve satışta çalıştırılmayacak’ T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca belirlenen işçiler derhal üretim ve satış  işlemlerinden çekilmelidir.

Bir başka havayolu işçilerinin (Sun Express, JetAirways) grevci işçiler yerine çalıştırılmasına son verilmelidir.
Bu işlemler geciktirildiği takdirde eylemlerimiz çeşitlenerek süreklilik kazanacaktır.

THY A.O Yönetimini bir kez daha hukuk dışı yollarla uğraşmak yerine toplu iş sözleşmesini sendika ile müzakere ederek masada sonuçlandırmaya çağırıyoruz.


GREV KIRICILIĞINA SON!  
YAŞASIN ONURLU MÜCADELEMİZ!

Eylem Başlangıç Saati: 11 Temmuz 12.00
Eylem Bitiş Saati: 12 Temmuz 12.00
Yer: Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü Binası Önü-Yeşilköy

Eylemimize Twitter üzerinden #adaletiçinbirgünbirgece hashtagi ile destek olabilirsiniz.

HAVA-İŞ 1 GÜN 1 GECE EYLEMİ YAPACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

KiminKininKimi ~ 5 yıl önce
öok kalabalık ve muhteşem bir eylem oldu bencede! 47 sendikafedaisi+305ler ile 23 basın mensubu vardı tek tek saydım walla. epey ses getirdiğine eminim çünkü ntv kameranı arkadaş araca doğru giderken ''bunun için mi geldik güneşin altında buraya'' diye söylene söylene gidiyordu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka ~ 5 yıl önce
Dün tv ye çıktılar. Hem de siyasi kanalları değil, herkesin izlediği bir kanala. Gel gör ki eylemde 20 kişi vardı en çok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Sendikal haklarını koruyan insanlara sataşmaktan vazgeçin artık! Haklarınızı savunmayı bilmiyorsunuz. Güdülmeye alışmışsınız herkes sizin gibi olsun , parayla kandırılsın, düşünmesin istiyorsunuz! Şirket yalakalığından vazgeçin artık! Grevdeki insanlar 58 gündür daha önce hakettikleri az miktarda para dışında hiçbir şey almadılar ve ev geçindiriyorlar , çolukları çocukları var ! Yada annelerine babalarına bakıyorlar ama onurlu mücadelelerinden vazgeçmiyorlar! Söyleyin bakalım paragöz olanlar, uçuşa giderken en çok ağlayan söylenen insanlar nerdeler? UÇUŞTALAR! Maaş alamamak zor geldi! Sendikayı her yolla kötülemeye yok etmeye çalışanlar , para verdiniz kandıramadınız , tehtit ettiniz korkutamadınız. Artık yasalara uyun da ne oluyormuş bakalım!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gonzoles ~ 5 yıl önce
Sayın atilay Ayçin bey in grev almasıyla birlikte terfi ve atamalar olmuyor.Bu yüzden iki aydan beri benim de ist a tayinim olmadı.Bu yüzden atilay ayçinin bir an önce bu koltuktan ayrılması gerekir.yeter atık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000