03 Kasım 2009, Salı 12:56:30

Havacılık Tıbbi Derneği sorunları masaya yatırdı

Havacılık Tıbbi Derneği, THY Uçuş Eğitim Akademisi’nde bir panel düzenledi…
  • yıllarca periodik muayenelere giderken elimde annex 1 le gittim..olurda hastanede bir sıkıntı çıkarsa gerekliliklerin ne olduğunu kuralsal olarak gösterebilmek için...şimdilerde daha iyi... panelden haberim olsaydı da katılabilseydim..herşey yazılı çizili..atla deve değil.. o zaman ICAO annex 1 vardı şimdi ise JAR FCL 3 çok da farklı şeyler değil..amaç üzüm yemek olduktan sonra tabii ki...ama amaç bağcı dövmekse ne yapılabilir ki?
  • Yorum yazanların klavyelerinde küçük harf yok mu ? Büyük harf neden kullanılıyor ? Yazık Türkçemize yazık. 5 kuruşluk değer verin ne olur...
  • MUZAFFER ÇETİNGÜÇ SALONDA YANAN LAMBALARIN ELEKTRİK FATURASINDAKİ KARŞILIĞINI KİM ÖDEYECEK.OKUMA YAZMA BİLMEYEN İNSANLARI TOPLASAYDINIZ BİR KAÇ HARF ÖĞRENİRLERDİ HİÇ OLMAZSA.Dinleyiciler arasında İbrahim Köktener de var.Ancak sahibi olduğu sitede sizi haber yapmamışNedenki yoksa SENDİKA ile ilgili bir söz söylenmediğinden olmasın.THY nin çalışanlarının dernekleri var vakıfları var BİRDE SADECE TABELADA DEĞİL MÜCADELEDE HAVA İŞ VAR.
  • SİVİL HAVACILIKTADA BUNA BENZER OLAYLAR OLUYOR.HATIRLAYIN İKİ SENE ÖNCESİNE KADAR CİĞERLERİNDE HAVA VAR DEYİP KAÇ PILOT GÜSÜ BAŞTAN BAŞA CILIP AMELİYAT EDİLDİ BİR ZAMANLARDA MODA STEND TAKMAKTI ...ZAVALLI TÜRKİYEM VE İNSANLARİ

Yılda bir kez yapılan ve derneğin sorunlarının masaya yatırıldığı panele katılım fazla olmazken, derneği büyütme planları da ele alındı.

Dernek Başkanı Muzaffer Çetingüç, diğer dernekler gibi maddi ve manevi olarak güçlü olmadıklarını ancak derneği büyütmenin kendi ellerinde olduğunu ifade ederek üyelere destek çağrısında bulundu.

Çetingüç, derneğin amacının hekimlerin havacılık alanında yeteri kadar yer bulması için çalışmalar yapmak olduğunu belirtirken, sistemin Avrupa’daki gibi işlemediğini ifade etti. THY’de bile sadece bir uçucu hekim olduğunu sözlerine ekleyen Dernek Başkanı Muzaffer Çetingüç, bunu eksiklik olarak görülmediğini ancak hekimlerin havacılıkta ne denli önemli olduğunun altınının çizilmesi gerektiğini söyledi.

‘Bizim amacımız sorunlarımızı dile getirmek ve hekimlerimizin mutlaka havacılıkta var olmasıdır’ diyen Çetingüç; “Havacılık sektörü asla hafife alınacak bir konu değildir. Ancak bizim doktorlarımız bu sektörde yok denecek kadar az olduğu için biz de bunu masaya yatırmaya çalışıyoruz. Örneğin bir pilotun gözünde olan bir problem uçuş sırasında baş gösterirse bu kaza anlamına gelir. Bizim de amacımız bu gibi kazalara mahal vermeyip sorunları yaşamadan çözmektir. Derneğimizin yeteri kadar üyesi olduğunu ve diğer dernekler gibi parasal açıdan güçlü olduğunu söyleyemeyiz. Ancak üyelerimizin de üzerine düşen görevler var. Herkes taşın altına eline sokmalı ve bu eksikliği gidermek için elinden geleni yapmalı” dedi.

Havacılık Tıbbi Derneği

Havacılık Tıbbi Derneği

Havacılık Tıbbi Derneği sorunları masaya yatırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
yıllarca periodik muayenelere giderken elimde annex 1 le gittim..olurda hastanede bir sıkıntı çıkarsa gerekliliklerin ne olduğunu kuralsal olarak gösterebilmek için...şimdilerde daha iyi... panelden haberim olsaydı da katılabilseydim..herşey yazılı çizili..atla deve değil.. o zaman ICAO annex 1 vardı şimdi ise JAR FCL 3 çok da farklı şeyler değil..amaç üzüm yemek olduktan sonra tabii ki...ama amaç bağcı dövmekse ne yapılabilir ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorum yazanların klavyelerinde küçük harf yok mu ? Büyük harf neden kullanılıyor ? Yazık Türkçemize yazık. 5 kuruşluk değer verin ne olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
MUZAFFER ÇETİNGÜÇ SALONDA YANAN LAMBALARIN ELEKTRİK FATURASINDAKİ KARŞILIĞINI KİM ÖDEYECEK.OKUMA YAZMA BİLMEYEN İNSANLARI TOPLASAYDINIZ BİR KAÇ HARF ÖĞRENİRLERDİ HİÇ OLMAZSA.Dinleyiciler arasında İbrahim Köktener de var.Ancak sahibi olduğu sitede sizi haber yapmamışNedenki yoksa SENDİKA ile ilgili bir söz söylenmediğinden olmasın.THY nin çalışanlarının dernekleri var vakıfları var BİRDE SADECE TABELADA DEĞİL MÜCADELEDE HAVA İŞ VAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SİVİL HAVACILIKTADA BUNA BENZER OLAYLAR OLUYOR.HATIRLAYIN İKİ SENE ÖNCESİNE KADAR CİĞERLERİNDE HAVA VAR DEYİP KAÇ PILOT GÜSÜ BAŞTAN BAŞA CILIP AMELİYAT EDİLDİ BİR ZAMANLARDA MODA STEND TAKMAKTI ...ZAVALLI TÜRKİYEM VE İNSANLARİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000