15 Ekim 2009, Perşembe 07:19:40

"Havaalanlarından biri Karaman'a yapılsın"

27 Eylül-2Ekim arasında gerçekleştirilen Ulaştırma Şurası'nda 6 yeni havalimanı yapılması kararlaştırıldı. Daha öncede Konya Havaalanı'nın yeterli olup olmadığı tartışma konusu olmuş ve yeni bir Havaalanı yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu...
  • inanamıyorum nedir bu yaa.. bende aydın a havaalanı istiyorum..çıldırı açın ya da yeniden inşa edin.. o kadar verimli ovalar nasıl bu kadar harcanabilir..
  • bizim köy sen kendi köyünün meseleleri ile ilgilen o zaman havalimanı demek tek o yerin kullanması demek degildir 1948 den beri var olan bölgesel bir havalimanından söz edilmektedir biraz arastırıp okusan fena olmaz basit düsünmessin hiç olmassa
  • Ben de bizim köye havaalanı istiyorum. 100 bin nüfuslu Karaman bile havaalanı istediğine göre bizim de hakkımız. Böyle her isteyen yere havaalanı yapıldığı için memleket havaalanı çöplüğü haline geldi. Daha 1 uçak inmemiş havaalanları var bu ülkede. Yazıktır günahtır. Yaz aylarında 300-500 aile gelecek diye havaalanı yapılmaz. Karaman'ın daha kendi otobüs şirketi bile yok. Şirket kuracak yolcu potansiyeli yok ki. Tüm yolcuları Konya ve Mersin şirketleri taşırken uçağı kim dolduracak merak ediyorum.
  • EVET TURİZM İÇİN LAZIM DEÖİŞLER GARAMAN DA TAM YERİ TURİZMİ ÇOK GELİŞMİŞ GÜNDE 30 UÇAK KALDIRIR GARAMAN-GIRŞEHİR GARAMAN-HAKKARİ % 300 DOLULUKLA UÇAR BEN BİLİYORUM ÇÜNKÜ. HEM HOLLANDADA 12-13 AİLE VAR GARAMANLI

Yeniden gündeme gelen Havalimanı Konya'ya mı Konya-Karaman arasına mı, Çumra, Karaman, Karapınar arasına mı yapılıcağı merak konusu oldu.

27 Eylül-2 Ekim arasında gerçekleştirilen 10. Ulaştırma Şûrası sonunda, ulaştırma sektörüne ilişkin 100'ün üzerinde karar alındı. Bu kararlar arasında, İstanbul'da 60 milyon yolcu kapasiteli bir havaalanı ile diğer illerde 30 milyon yolcu kapasiteli iki, 15 milyon yolcu kapasiteli de 3 ayrı havaalanı yapılması kararlaştırıldı.

Uçak-dolmuş-taksi işletmelerinin kurulmasının da önerildiği şûrada, bu yolla alternatif turizm bölgelerinin geliştirilebileceği belirtildi.

ICAN'09 Konferansı'nda da, yeni ülkelerle hava ulaştırma anlaşmaları yapılarak, aktarmasız uçuş sayısı ile Türk Hava Yolları dışında özel şirketlerin de dış hatlarda daha fazla tarifeli sefer düzenlemesinin önü açıldı.

ÇUMRA SEMPOZYUMUNDA HAVAALANI; ÇUMRA-KARAMAN-KARAPINAR ARASINA YAPILSIN DENMİŞTİ

Çumra Kaymakamlığı, Çumra Belediyesi, Konya Şeker, Selçuk Üniversitesi, Çumralılar ve İçeri Çumralılar Derneği tarafından geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 9-10 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan "Medeniyetin Beşiği Tarımın Öncüsü Çumra" sempozyumu'nda 125 katılımcı, tarım ve kültür ana başlıklarında toplanan 17 oturumda 93 tebliğ sunmuştu.

Sempozyum'da Çumra'nın gelecekte beklediği projeler de masaya yatırılmış, Çumra'da üretilen değerlerin ulusal ve uluslar arası pazarlara taşınması maksadı ile Konya'da düşünülen havaalanın Çumra-Karaman, Çumra-Karapınar arasına yapılmasının iklim, coğrafi ve ekonomik nedenlerle fizibl olacağı belirlenmişti. Bu haberi geçtiğimiz yıl e-haber ajansında yayınlamış, e-karaman.com'da da manşetten vermiş düşünülen bu yatırımı desteklemiştik. 

e-karaman

"Havaalanlarından biri Karaman'a yapılsın"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
inanamıyorum nedir bu yaa.. bende aydın a havaalanı istiyorum..çıldırı açın ya da yeniden inşa edin.. o kadar verimli ovalar nasıl bu kadar harcanabilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bizim köy sen kendi köyünün meseleleri ile ilgilen o zaman havalimanı demek tek o yerin kullanması demek degildir 1948 den beri var olan bölgesel bir havalimanından söz edilmektedir biraz arastırıp okusan fena olmaz basit düsünmessin hiç olmassa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben de bizim köye havaalanı istiyorum. 100 bin nüfuslu Karaman bile havaalanı istediğine göre bizim de hakkımız. Böyle her isteyen yere havaalanı yapıldığı için memleket havaalanı çöplüğü haline geldi. Daha 1 uçak inmemiş havaalanları var bu ülkede. Yazıktır günahtır. Yaz aylarında 300-500 aile gelecek diye havaalanı yapılmaz. Karaman'ın daha kendi otobüs şirketi bile yok. Şirket kuracak yolcu potansiyeli yok ki. Tüm yolcuları Konya ve Mersin şirketleri taşırken uçağı kim dolduracak merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
EVET TURİZM İÇİN LAZIM DEÖİŞLER GARAMAN DA TAM YERİ TURİZMİ ÇOK GELİŞMİŞ GÜNDE 30 UÇAK KALDIRIR GARAMAN-GIRŞEHİR GARAMAN-HAKKARİ % 300 DOLULUKLA UÇAR BEN BİLİYORUM ÇÜNKÜ. HEM HOLLANDADA 12-13 AİLE VAR GARAMANLI

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000