30 Nisan 2010, Cuma 11:01:07

Hava trafiği artıyor...

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, Esenboğa Havalimanı'nın artan trafiğini köşesine taşımış... İşte Çelik'in o yazısı...
  • ankara- antalya sadece ANADOLUCET uçuyor. 189 TL yide aynen g....Hava trafiği artsında bizde diğer şirketlerle gidip gelsek, zavallı halinden kurtulsa ankara.
  • Esenboga THYnin ikinci hubi olmalidir. Saygilarimla. Pilot Abuzer Kadayif
  • ankaradan mutlaka libyaya da sefer konmalıdır, ankara müteahhit şehridir, libya havayollarının seferleri var ama vatandaş pek binmek istemiyor
  • pegasus'ta dispatcher kalmışmı acaba o kadar uçak uçuyorlar nasıl oluyor anlamadık ama hayırlısı......

Esenboğa Havalimanı şu anda Avrupa'nın en iyi havalimanları arasında gösteriliyor. Yakında Esenboğa'daki pistlerden bir tanesi, havacılıkta CAT III adı verilen kategoriye yükseleceği için sisli havalarda bile iniş kalkış yapabilmek mümkün olacak.

Havacılık demişken, Ankara'dan dünyaya çok daha fazla uçuş yapılması gerektiğini düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde Kanal 24'teki televizyon programıma konuk olan THY Yönetim Kurulu Başkam Hamdi Topçu, yalanda Anadolu Jet markasıyla dünyanın birçok şehrine Ankara çıkışlı seferlere başlayacaklarım açıklamıştı. Nitekim Anadolu Jet, başkentten yurtdışına ilk uçuşunu Şam'a düzenlemeye başladı. Lufthansa'nın Ankara'dan Almanya'ya seferleri var. Katar Havayolları da Ankara'nın gelecekteki potansiyelini görerek Doha-Ankara seferlerine başladı.

Esenboğa'dan şehre giden yol üzerindeki gecekonduların yerine yükselmeye başlayan modern yapılar, Ankara'nın çehresini değiştiriyor. Kabul etmek gerekir ki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkam Melih Gökçek hem bu bölgede hem de şehrin diğer bazı alanlarında önemli projelere imza attı. Nitekim belediyenin çalışmaları geçtiğimiz haftalarda Strasbourg'daki uluslararası bir toplantıda ödüllendirildi.

Hakan ÇELİK
POSTA

Hava trafiği artıyor...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
ankara- antalya sadece ANADOLUCET uçuyor. 189 TL yide aynen g....Hava trafiği artsında bizde diğer şirketlerle gidip gelsek, zavallı halinden kurtulsa ankara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Esenboga THYnin ikinci hubi olmalidir. Saygilarimla. Pilot Abuzer Kadayif

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ankaradan mutlaka libyaya da sefer konmalıdır, ankara müteahhit şehridir, libya havayollarının seferleri var ama vatandaş pek binmek istemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasus'ta dispatcher kalmışmı acaba o kadar uçak uçuyorlar nasıl oluyor anlamadık ama hayırlısı......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000