06 Aralık 2013, Cuma 11:29:44

HAVA İŞ'TEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları yönetimini Reform Hareketi'ni desteklemekle ve baskıyla suçlayan sert bir bildiri yayınladı.
  • Thy'de kazanilan maaslar bir haktir ve geri alinamaz. Onun disinda ne bu kiskanclik? Sen thy'de calisamayacak kadar vasifsizsan insanlarin kazandigi senin neyine? Ayrica thy calisanlari duzgun insanlardir ve bu insanlarla sirket odul kazandi. Bak bakalim o insanlar isten cikarsa neler oluyor, sirket calisanlarinin kalitesi dusuyor!! İnsanlarin ekmek parasina goz dikmek bu kadar mi kolay !!!!
  • ASLINA BAKARSANIZ ATİLLA BEYİ BU KADAR YERDEN YERE VURMAK HAKSIZLIKTIR . ÇÜNKİ ATİLLA BEY , NESLİNİN VE İDEOLOJİSİNİN DÜNYADAKİ EN SON ÖRNEĞİ OLARAK KORUNMAYA ALINMASI VE İTİNAYLA SERGİLENMESİ GEREKMEKTEDİR . ÇÜNKİ ATİLLA BEYİN DÜNYADA ( KÜBA VE KUZEY ÇİN DAHİL ) YAPMİŞ OLDUĞU SENDİKACILIĞIN BİR ÖRNEĞİ KALMAMIŞTIR. ATİLLA BEY BU SENDİKACILIĞI DÜNYANIN EN HIZLA BÜYÜMEKTE OLAN BİR UÇAK ŞİRKETİ T H Y INDA YAPARAK AYRICA DÜNYA TARİHİNE GEÇMİŞTİR BUGÜN SADECE VAKTİ OLMADIĞI İÇİN KURTARAMADIĞI KAPİTALİST SERMAYE NİN ELİNDEKİ ÇALIŞANLAR VE DÜNYADAKİ UÇUCU PROLETERTANIN DA TEK UMUDUDUR ÖYLEYSE ATİLLA BEY DEVLET TARAFINDAN KORUNMALI VE KOLLANMALIDIR BİR ÖRNEĞİNİN BİR DAHA VAR OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLEMEZ
  • Tehdit ve şantaj işini en iyi Pala bilir...yıllardır sosyalist geçinip emekçi aidatı sömüren bu koltuk yapışkanından kurtulma zamanı
  • Delegelerin tehdit edileceği daha işin başından belliydi. Madem delegeler korkup genel kurula katılmayacaktı, neden o sorumluluğu üstlendiler? Ben bu işin altında çapanoğlu ararım. Danışıklı dövüş olduğunu açık açık düşündürtüyor. Gökkuşağı delegelerinin, korktuğu, genel kurula katılmayacağı dedikodusu aldı yürüdü. Gökkuşağı delegeleri madem bu kadar korkaktı, bıraksalardı da korkusuzca genel kurula gelip oy kullanacak insanlar delege olsaydı. Kendilerini seçen insanların karşısına hangi yüzle çıkacak gökkuşağı delegeleri? Yazıklar olsun. Korkaklar.

Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları yönetimini Reform Hareketi'ni desteklemekle ve baskıyla suçlayan sert bir bildiri yayınladı.

İşte Hava İş'in açıklaması:

Hava-İş Sendikasının 27. Olağan Genel Kurul öncesi THY A.O Yönetimi sendikanın tüzel yapısına ve Genel Kurul delegelerine saldırılara devam ediyor. THY A.O Yönetimi desteklediği REFORM adı altındaki işveren işbirlikçisi hareketin GENEL KURULDA kazanmasını sağlamak amaçlı her türlü baskıyı bizzat organize ediyor.

THY A.O Yönetimi ve işveren işbirlikçisi reform hareketinin yürüttüğü operasyonla Anayasa ve yasalar güvencesindeki en temel demokratik hak olan işçilerin kendi sendika genel kurulunda seçme seçilme hakkının özgürce kullanılması tehdit ve baskılarla engellenmek istenmektedir. Bu saldırı mevcut sendika yönetimimize karşı değil tüm üyelerimizin kazanılmış haklarına karşı bir saldırıdır.

Dün itibarıyla delegelere yönelik THY Kabin Hizmetleri Başkanlığı yönetici kadrosunda görevli Kürşat Arslan, Seymen Kinden, Serpil İnce, İsmail Vatansever, adlı kişilerce telefonla aranarak, THY Teknik A.Ş bölüm müdürlerince makamlarına çağrılarak, ifade edilen genel kurula katılmayın yönündeki baskı ve tehditleri TCK’nun 118 maddesine göre sendikal faaliyetleri engelleyici suç teşkil eden eylemlerdir.

Sendikamız bu yasadışı baskıları planlayan ve uygulayan tüm işverenler ve yöneticiler ile ilgili gerekli yasal işlemleri ivedilikle başlatmıştır. Tüm delegeleri anayasal güvence altında olan sendikal haklarını eksiksiz kullanmaya ve aileleriyle birlikte 50000 kişinin gelecekleriyle ilgili olan bu genel kurula katılmaya ve özgür iradelerini kullanmaya davet ediyoruz.

Diğer yandan Sendikamız Uçuş İşletme Baş temsilcisi olan ve halen grevde bulunan üyemiz kabin amiri Melih Karabıçak ile ilgili olarak “grev esnasında 1 gün SGK primi görünüyor” şeklindeki bir iddia ile;

THY A.O Yönetimince geçerli nedenle işten çıkarılan ve Yargı Kararı ile işe iade edilen bu yargı kararı gereği işe başlatılan sendika THY A.O Diyarbakır Temsilcimiz Mehmet Erçek işe iade edildikten 1 gün sonra Diyarbakır Satış Md’lüğü işyerinde delege seçimleri esnasında oluşan işveren baskıları sonucu ertelenen delege seçimlerinde işçileri tehdit ettiği iddiası ile DİSİPLİN KURULUNA sevk etmiştir.

Sendikanın konaklama yeri tahsis etmesine rağmen İstanbul dışından gelen delegeler bir başka otele yönlendirilerek baskı altına alınmaktadır.

Açıkça sendika tüzelliğine yönelik baskı tehdit oluşturulmak, bu yolla üyelerimizi daha güçlü baskılamak amaçlı bu girişimler ülkemizdeki demokrasinin nasıl karartıldığının da açık örnekleridir.

Anti demokratik grev yasağından, grev kırıcı yasadışı işlemlerden ve kazanılmış hak ihlallerinden sabıkalı THY A.O Yönetimi tüm bu girişimlerine rağmen havacılık işçilerinin ve mevcut sendikal anlayışımızın direncini kıramamakta, istediği sonucu alamamakta ve giderek açıkça sendikanın genel kuruluna müdahaleye yönelmektedir.

Hava-İş sendikası bu ablukayı çoğu kez yaşamış ve her seferinde püskürtmeyi başarmıştır. 07-08 Aralıkta bir kez daha boyun eğmeyeceğimizi hep birlikte göstereceğiz.

Tüm delegelere sesleniyoruz, bu ablukanın dağıtılması için tek seçenek Atilay Ayçin’in Genel Başkanlığında birleşen mevcut sendikal anlayışımızın sürdürülmesidir. Kirli pazarlıklar ve sadece genel kurul kazanmak amaçlı kişisel hırs ve macera ile hareket eden içi boş süslü laflarla oluşturulmuş sözde muhalefetlerle bu abluka dağıtılamaz.

Bu Genel Kurul sonrası, yönetim değiştirmekle göğüslenmeyecek kadar sıkıntı ve sorunlara gebedir. Atilay Ayçin’in Genel Başkanlığında birleşen mevcut sendikal anlayışımızın tecrübesi kararlılığı ve mücadele azmi, bilgi birikimi işveren saldırısı karşısında tek gerçekçi seçenektir.

Tüm delegelerimizin her zaman olduğu gibi sağduyu ve onurla sendikalarına sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Saygılarımızla.


Hava-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu

HAVA İŞ'TEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Reform nickli kisiye ~ 4 yıl önce
Thy'de kazanilan maaslar bir haktir ve geri alinamaz. Onun disinda ne bu kiskanclik? Sen thy'de calisamayacak kadar vasifsizsan insanlarin kazandigi senin neyine? Ayrica thy calisanlari duzgun insanlardir ve bu insanlarla sirket odul kazandi. Bak bakalim o insanlar isten cikarsa neler oluyor, sirket calisanlarinin kalitesi dusuyor!! İnsanlarin ekmek parasina goz dikmek bu kadar mi kolay !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
ASLINA BAKARSANIZ ATİLLA BEYİ BU KADAR YERDEN YERE VURMAK HAKSIZLIKTIR . ÇÜNKİ ATİLLA BEY , NESLİNİN VE İDEOLOJİSİNİN DÜNYADAKİ EN SON ÖRNEĞİ OLARAK KORUNMAYA ALINMASI VE İTİNAYLA SERGİLENMESİ GEREKMEKTEDİR . ÇÜNKİ ATİLLA BEYİN DÜNYADA ( KÜBA VE KUZEY ÇİN DAHİL ) YAPMİŞ OLDUĞU SENDİKACILIĞIN BİR ÖRNEĞİ KALMAMIŞTIR. ATİLLA BEY BU SENDİKACILIĞI DÜNYANIN EN HIZLA BÜYÜMEKTE OLAN BİR UÇAK ŞİRKETİ T H Y INDA YAPARAK AYRICA DÜNYA TARİHİNE GEÇMİŞTİR BUGÜN SADECE VAKTİ OLMADIĞI İÇİN KURTARAMADIĞI KAPİTALİST SERMAYE NİN ELİNDEKİ ÇALIŞANLAR VE DÜNYADAKİ UÇUCU PROLETERTANIN DA TEK UMUDUDUR ÖYLEYSE ATİLLA BEY DEVLET TARAFINDAN KORUNMALI VE KOLLANMALIDIR BİR ÖRNEĞİNİN BİR DAHA VAR OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLEMEZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tehdit ve şantaj işini en iyi Pala bilir...yıllardır sosyalist geçinip emekçi aidatı sömüren bu koltuk yapışkanından kurtulma zamanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaftalama ~ 4 yıl önce
yaftalama süper olmuş ama unutma o pala gidince 2sene içinde özelden hiçbir farkınız kalmayacak. hak ettiğinizi yaşayacaksınız. garsona 1500 tl maaş neyine yetmez. piloto da 5bin. yeter çok bile. bulunmaz hint kumaşları siziiii az kaldı az.
Gökkuşağı ~ 4 yıl önce
Delegelerin tehdit edileceği daha işin başından belliydi. Madem delegeler korkup genel kurula katılmayacaktı, neden o sorumluluğu üstlendiler? Ben bu işin altında çapanoğlu ararım. Danışıklı dövüş olduğunu açık açık düşündürtüyor. Gökkuşağı delegelerinin, korktuğu, genel kurula katılmayacağı dedikodusu aldı yürüdü. Gökkuşağı delegeleri madem bu kadar korkaktı, bıraksalardı da korkusuzca genel kurula gelip oy kullanacak insanlar delege olsaydı. Kendilerini seçen insanların karşısına hangi yüzle çıkacak gökkuşağı delegeleri? Yazıklar olsun. Korkaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gökkuşaği delege ~ 4 yıl önce
BİZ 4 YIL ÖNCE DE KORKMUYORDUK, ŞİMDİ DE KORKMUYORUZ. SON SÖZÜMÜZÜ SÖYLEMEDİK DAHA, YARINI BEKLE...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000