05 Ağustos 2013, Pazartesi 15:07:03

HAVA İŞ'TEN 'YARGITAY' AÇIKLAMASI

Hava İş Sendikası Yargıtay'dan THY lehine çıkan karar sonrası bir açıklama daha yayınladı. Hava İş, kararın kesin sonuç olmadığını ve THY'nin mahkeme kararına rağmen ihtiyati tedbiri kaldıramayacağını belirtti...
  • Bu çocuklar bizim evlatlarımız nasıl bir kıyım bu yahu. Daha ufacıklarken üzerlerine titriyoruz hamileliklerde kitaplar okuyoruz psikolojileri bozulmasın diye öğreniyoruz davranış biçimlerini sağlıklı büyüsünler diye organik yediriyoruz en iyi okulları araştırıyoruz sonra 18 yaşına geldiklerinde hoop ihtimam bitiyor en kötü şartlarda çalıştır aç bırak gaz yedir yarınlarından şüphe duydur psikolojilerini boz.. Bu nasıl iştir yahu bir düşünelim çocuklar aynı çocuklar azıcık büyüdüler o kadar..
  • Şöyle de diyebiliriz; postada kaybolan evrak yüzünden grev iptal oldu :))))
  • Agalar ya oturun şu TİS'i masaya yatırın ve imzalayın artık sizden kimseye fayda gelmeyeceği ortada. Bize değişim gerek artık bu sendikada yoksa elimizdekilerde gidecek... Benden söylemesi.
  • Düne kadar uçuş için x rayin önüne geldiğimde grev gözcülüğü yapan arkadaşlara üzülerek bakıyordum. Ama artık içim rahat. Kendi düşen ağlamaz. Bugün son gün son fırsattı. Dönmeliydiniz. Dönmeyenler ne haliniz varsa görün.

Yapılan açıklamada:

Değerli arkadaşlar, grev kırıcı işlemler ile iligli 22. Daire kararı esastan bir bozma getirmemiştir. 5. İş Mahkemesi kararı işverene yapılan tebligat parçasının dönmediği gerekçe gösterilerek bozulmuştur. Oysa onlarca yargıtay kararınında, bir taraf duruşmada hazır bulunduysa taraflara tebligat yapılıp yapılmadığı veya tebligat parçasının dönüp dönmemesi aranmaz. Karar bu usul eksikliği gerekçesi ile, bayram öncesi, acele bozulması gerekli görülmüş ve bozulmuştur....

Yargıtay kararını veren tüm üyeler nöbetçi hakimlerdir. Hukuk müşavirliğimiz Hukuk Muhakemeleri Kanununun 397 maddesinin 2 bendinde açıkça belirtilen "ihtiyati tedbir kararının etkisi aksi belirtilmediği takdirde , nihai kararın kesinleşmesine kadar devam eder" hükmüne göre İHTİYATİ TEDBİRİN devam ettiği belirtmiştir.

Bu nedenle THY A.O İHTİYATİ tedbiri yasa dışı olarak mahkeme kararına rağmen kaldıramaz. Karar aşağıdadır.
 

HAVA İŞ'TEN 'YARGITAY' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Eren ~ 5 yıl önce
Bu çocuklar bizim evlatlarımız nasıl bir kıyım bu yahu. Daha ufacıklarken üzerlerine titriyoruz hamileliklerde kitaplar okuyoruz psikolojileri bozulmasın diye öğreniyoruz davranış biçimlerini sağlıklı büyüsünler diye organik yediriyoruz en iyi okulları araştırıyoruz sonra 18 yaşına geldiklerinde hoop ihtimam bitiyor en kötü şartlarda çalıştır aç bırak gaz yedir yarınlarından şüphe duydur psikolojilerini boz.. Bu nasıl iştir yahu bir düşünelim çocuklar aynı çocuklar azıcık büyüdüler o kadar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiyem ~ 5 yıl önce
Şöyle de diyebiliriz; postada kaybolan evrak yüzünden grev iptal oldu :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Agalar ya oturun şu TİS'i masaya yatırın ve imzalayın artık sizden kimseye fayda gelmeyeceği ortada. Bize değişim gerek artık bu sendikada yoksa elimizdekilerde gidecek... Benden söylemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Düne kadar uçuş için x rayin önüne geldiğimde grev gözcülüğü yapan arkadaşlara üzülerek bakıyordum. Ama artık içim rahat. Kendi düşen ağlamaz. Bugün son gün son fırsattı. Dönmeliydiniz. Dönmeyenler ne haliniz varsa görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000