23 Mayıs 2014, Cuma 09:20:39

HAVA İŞ'TEN ÜYELERE ÇAĞRI

AirportHaber'in okuyucularına 'THY'DEN ŞOK UYARI' başlığıyla dün duyurduğu, THY yönetiminin geçen yıl 15 Mayıs’ta greve katılan çalışanlarına ‘verimsizsiniz’ uyarısı ve savunmaların alınmaya başlamasıyla ilgili Hava İş sendikası üyelerine önemli bir duyurdu yaptı. İşte detaylar...
  • YAHU BU VERIMSIZLIK OLAYI YENI DEGILKI BU SENELERDIR UYGULANIYOR BUNADA SNDIKALA ELLERINI OGUSTURUYORLAR CUNKU MAHKEME VE SENDIKANIN AVUKATI SENDIKA BUNDAN IYICE NE........
  • Grev sebebi ile yetersiz diyerekten savunmalar isteniyor yazmıssınız,fakat sirkette 2 seneye yakındır calısan hic raporu olmayan,1 tane aksaklıgı olan ve karnesinde bırakın yetersiz olması aksine Q sınıfı olmayı hakeden (Q sınıfı karnesi ve devam durumu basarılı olan)arkadas da araya kaynamıs.Sebebi ne !

Geçen yıl Hava İş'in aldığı kararla greve giden kabin memurları, yeni sendika yönetiminin grevi sonlandırması sonrasında tazeleme eğitimleri alarak Türk Hava Yolları'nda tekrar iş başı yapmıştı.

AirportHaber, dün sabah saatlerinde Türk Hava Yolları (THY) tarafından, geçtiğimiz yıl 15 Mayıs'ta Hava İş sendikasının çıktığı greve katılan personele gönderilen 'verimsizsiniz' yazısını okuyucularıyla 'THY'DEN ŞOK UYARI!' başlığıyla paylaşmıştı.

Bu haberden saatlerde sonra, verimsizlik yazısının gönderildiği THY çalışanları, Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı'nda savunmalarını vermeye başlamıştı. Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) konu ile ilgili üyelerine bir yazı göndererek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

İŞTE HAVA İŞ'İN ÜYELERİNE ÇAĞRISI

Değerli Üyelerimiz;

THY A.O. yönetiminin 14 üyemiz hakkında verimsizlik adı altında savunma istemesi üzerine, Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, 22.05.2014 günü sabahı itibariyle görüşmelerde bulunmuş ve acil olarak Başkanlar Kurulu toplantısına karar verilmiştir. Pazartesi günü devam edecek olan THY A.O. yönetimi ile görüşmelerimiz neticesinde konunun hukuki boyuta ermeden, olumlu bir sonuç alma ümidindeyiz. Tüm üyelerimizden birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini temenni ediyoruz.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

HAVA İŞ'TEN ÜYELERE ÇAĞRI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

SAHANE ~ 4 yıl önce
YAHU BU VERIMSIZLIK OLAYI YENI DEGILKI BU SENELERDIR UYGULANIYOR BUNADA SNDIKALA ELLERINI OGUSTURUYORLAR CUNKU MAHKEME VE SENDIKANIN AVUKATI SENDIKA BUNDAN IYICE NE........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne oluyor ? ~ 4 yıl önce
Grev sebebi ile yetersiz diyerekten savunmalar isteniyor yazmıssınız,fakat sirkette 2 seneye yakındır calısan hic raporu olmayan,1 tane aksaklıgı olan ve karnesinde bırakın yetersiz olması aksine Q sınıfı olmayı hakeden (Q sınıfı karnesi ve devam durumu basarılı olan)arkadas da araya kaynamıs.Sebebi ne !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000