24 Aralık 2012, Pazartesi 15:52:42

HAVA İŞ'TEN TOPLU SÖZLEŞME AÇIKLAMASI

Hava İş Sendikası 24. dönem toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili bir açıklama yayınladı...
  • Sendika 305 lafini gorusmelerde ettigi an bitmistir , islevini yetirmis , sivama kismina gecmistir.. O is bitti. Ne destek veren var nede hakli bulan..
  • ben de arkadaşlarımın geri dönmesini çok istiyorum ama 29 mayıs'ta önümü kesip hakaret edenleri uçuşta görmek istemiyorum. herkes layığını bulsun.ayrıca sendikacı oldukları için kendini kraliçe zanneden eski uçucu hanımefendileri de odada görmek istemiyorum.
  • Bugün 2 kabin amiri daha işe iadeyi kazandı.Neden bunları haber yapmıyorsunuzda Hava-İş'in her olayını haber yapıyorsunuz sayın airport ailesi??
  • İşten atılan 305 arkadaşımız geri alınsın yeter..Biz dönmelerini istiyoruz.Yeteri kadar mağdur oldular zaten..

Hava İş'ten yapılan açıklamada:

Değerli Üyelerimiz; THY A.O. 24. Dönem toplu iş sözleşmesi Yetki Belgesi sendikamıza bugün itibarı ile tebliğ edilmiştir. Bu çerçevede sendikamız taleplerimizi belirleyerek 15 gün içinde işvereni toplu iş sözleşme görüşmesine çağıracaktır. Bu çağrıdan sonra işveren ve sendikaca toplu iş sözleşme görüşmelerinin başlayacağı gün yer saat tespiti ile belirlenen tarihte, 60 günlük görüşmeler süreci başlayacaktır.

Yeni dönem taleplerimizle ilgili anketlerimiz web sayfasından ve gerekli formlar işyerine dağıtılarak bilginize sunulmuştur. Taleplerimizin sizlerle birlikte belirlenmesi ve görüşmeleri sizlerle birlikte sürdürme politikamız bu dönemde temel prensibimiz olacaktır. Yeni dönemin kazanımlarla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Birlikte ve birlikle kazanacağız. Anketlerimize; http://havais.org.tr/tis/24 adresinden katılabilirsiniz. 

HAVA İŞ'TEN TOPLU SÖZLEŞME AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Ty ~ 5 yıl önce
Sendika 305 lafini gorusmelerde ettigi an bitmistir , islevini yetirmis , sivama kismina gecmistir.. O is bitti. Ne destek veren var nede hakli bulan..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ka ~ 5 yıl önce
ben de arkadaşlarımın geri dönmesini çok istiyorum ama 29 mayıs'ta önümü kesip hakaret edenleri uçuşta görmek istemiyorum. herkes layığını bulsun.ayrıca sendikacı oldukları için kendini kraliçe zanneden eski uçucu hanımefendileri de odada görmek istemiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NEDEN? ~ 5 yıl önce
Bugün 2 kabin amiri daha işe iadeyi kazandı.Neden bunları haber yapmıyorsunuzda Hava-İş'in her olayını haber yapıyorsunuz sayın airport ailesi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 kişi geri alınsın!! ~ 5 yıl önce
İşten atılan 305 arkadaşımız geri alınsın yeter..Biz dönmelerini istiyoruz.Yeteri kadar mağdur oldular zaten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000