11 Şubat 2016, Perşembe 10:55:21

Hava İş'ten TİS açıklaması

Hava İş Sendikası dün Türk Hava Yolları ile yapılan ilk TİS görüşmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.
  • Su teknik olmasa hangi uçağa binip ucucaksiniz o paraları ancak hayallerinizde görürsünüz toplanmış bir grup koyun başlarında çoban yok bir o yana bir bu yana kosturuyorsunuz insanoğlu çiğ süt emmis AC gozlulugun kitabını yazmistir uçucu ekip o paraları zerre kadar hak etmiyorsunuz dünyanın neresinde gorulmus hostesin host un teknisyenden fazla maaş aldığı işte burda gorulmus THY de adaletsizliğin torpilin mobingin huzursuzluğun bol olduğu yer
  • Dünyada genelde Siyasetçilerin aldığı maaşlar eleştrilir bizim ülkemizde ise çalışan her zaman çalışanın maaşını eleştirir,kimse çalıştığı uerde bana zorla bu maaşı vereceksiniz diye bir şey dayatmıyor fesat arkadaşlarım,bu maaşları yönetim belirliyor,ama siyasetçiler kendi maaşlarını kendileri belirliyor yani eleştirilerinizi onlara yapın bence,sonuçta yapılan bir iş var beklenti mutlaka karşılanıyor ki bu maaşlar veriliyor,futbolcular çokmu eğitimli yada çokmu hayati bir iş yapıyorlarda 10-20 milyon dolarlar veriliyor,gelipte burda maaş adaletsizliği saçmalığı yapmayın,benmi ben Tk'ya sırf yaştan dolayı girememiş 2 dil bilen 10 yıllık uçuş tecrübesi ve kabin amirliği tecrübesi olan üniversite mezunu biriyim ve şu an aldığım maaşta asgari ücretten biraz yüksek olan 1790 tl'dir...
  • Başkasının ne kadar aldığıyla değil, kendi hakkımızı alıp almadığımızla ilgilendiğimiz, ortak hak ve emek mücadelesi vermek gerektiğinde benim tuzum kuru, diğerleri meydanlara çıksın demediğimiz zaman adam olacağız. Bu nasıl işçi birliğidir? Siz böyle yaparsanız yarın bugün uçuculara ayrı yer personeline ayrı sözleşme yapar hepimizi bölerler. Yapmayın bu muhabbeti artık!
  • Bence de bir pilot 50 milyar almamalı. Arkadaşıma katılıyorum. Sonra kendilerini birşey zannedip tapmamızı bekliyorlar. Sülalecek B/C de pas uçup dibine kadar tabaklarını sıyırırken şu ekibe de elimiz boş gelmeyelim bir paket çikolata alalım bir jest olsun diye düşünen yok. Kurum kültürümüzde sözde bu adettir ama kabin ekibinden başka uygulayan yok. Tamam içinde insan olan da var. Ama çok az. Buarada yorumlarda in / out seçeneği olsa da oylama yapabilsek keşke.

Hava İş Sendikası dün Türk Hava Yolları ile yapılan ilk TİS görüşmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Değerli Üyelerimiz;

25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine bugün (dün) itibariyle başladık. Toplantıda özellikle talep ettiğimiz görüşmelerin kayda alınması ve personele canlı yayınlanması konusunda işverenin olumsuz görüşü nedeniyle ilerleme kaydedemedik. Bu nedenle tüm çalışanlarımızın TİS görüşmelerine katılmasını ve bize destek vermesini istiyoruz.

Bugünkü oturumda genel olarak değişiklik talep etmediğimiz maddeler aynen kabul edilmiş, değişiklik talep ettiğimiz maddelerin gerekçeleri açıklanmıştır. Sağlık, Uçuş (Madde 99) ve Ücret (Scala Ek3 İş Uçuş Tazminatı) konularında komisyon oluşturulması kararlaştırıldı.

Bu oturumun en önemli kazanımı; Borajet operasyonu nedeniyle Anadolu’da işten çıkarılan personelin, tekrar işe alımı konusunda mutabık kalınmasıdır.

Bir sonraki toplantının 15.02.2016 günü, saat 14:00’te Sendikamız Genel Merkezinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Bu sürecin hepimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Hava İş'ten TİS açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

teknik ~ 2 yıl önce
Su teknik olmasa hangi uçağa binip ucucaksiniz o paraları ancak hayallerinizde görürsünüz toplanmış bir grup koyun başlarında çoban yok bir o yana bir bu yana kosturuyorsunuz insanoğlu çiğ süt emmis AC gozlulugun kitabını yazmistir uçucu ekip o paraları zerre kadar hak etmiyorsunuz dünyanın neresinde gorulmus hostesin host un teknisyenden fazla maaş aldığı işte burda gorulmus THY de adaletsizliğin torpilin mobingin huzursuzluğun bol olduğu yer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
system ~ 2 yıl önce
Pilot ol öyleyse sende. Sana teknisyen ol mu dediler küçükken. Hazımsız...
37Fo ~ 2 yıl önce
Senin hakettiğin parayı alamıyor olman kabinin çok para aldığı anlamına gelmiyor kardeşim. İnşallah hepimize emeğimizin hakkı verilir. Artık kabin, kokpit, teknik, yer personeli ayrımından vazgeçin. Birbirmizin rakibi değil, iş arkadaşıyız.
boş laflar ~ 2 yıl önce
saçmalamışsın bilader sen,onlar olmasa uçağı kim uçuracak o zaman,senin görevin teknik birim onların görevi hizmet ve güvenlik birimi,hala içinizdeki fesatlıktan kurutlamıyorsunuz ya..
SKY ~ 2 yıl önce
teknik rumuzu ile yazan şahsa sorarım sana aldığın parayı dışarıda sana kim verir.? Çık dışarı senin gibi yüzlercesi o maaşı almaya razı hemde üniversite mezunu olarak.Kendinizi bulunmayan hint kumaşı sanmayın.!!! Yüzlercesi dışarda bu işe talip unutmayın,işinize sahip çıkın..!!!
İsim / Rumuz ~ 2 yıl önce
Dünyada genelde Siyasetçilerin aldığı maaşlar eleştrilir bizim ülkemizde ise çalışan her zaman çalışanın maaşını eleştirir,kimse çalıştığı uerde bana zorla bu maaşı vereceksiniz diye bir şey dayatmıyor fesat arkadaşlarım,bu maaşları yönetim belirliyor,ama siyasetçiler kendi maaşlarını kendileri belirliyor yani eleştirilerinizi onlara yapın bence,sonuçta yapılan bir iş var beklenti mutlaka karşılanıyor ki bu maaşlar veriliyor,futbolcular çokmu eğitimli yada çokmu hayati bir iş yapıyorlarda 10-20 milyon dolarlar veriliyor,gelipte burda maaş adaletsizliği saçmalığı yapmayın,benmi ben Tk'ya sırf yaştan dolayı girememiş 2 dil bilen 10 yıllık uçuş tecrübesi ve kabin amirliği tecrübesi olan üniversite mezunu biriyim ve şu an aldığım maaşta asgari ücretten biraz yüksek olan 1790 tl'dir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 2 yıl önce
Başkasının ne kadar aldığıyla değil, kendi hakkımızı alıp almadığımızla ilgilendiğimiz, ortak hak ve emek mücadelesi vermek gerektiğinde benim tuzum kuru, diğerleri meydanlara çıksın demediğimiz zaman adam olacağız. Bu nasıl işçi birliğidir? Siz böyle yaparsanız yarın bugün uçuculara ayrı yer personeline ayrı sözleşme yapar hepimizi bölerler. Yapmayın bu muhabbeti artık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 2 yıl önce
Bence de bir pilot 50 milyar almamalı. Arkadaşıma katılıyorum. Sonra kendilerini birşey zannedip tapmamızı bekliyorlar. Sülalecek B/C de pas uçup dibine kadar tabaklarını sıyırırken şu ekibe de elimiz boş gelmeyelim bir paket çikolata alalım bir jest olsun diye düşünen yok. Kurum kültürümüzde sözde bu adettir ama kabin ekibinden başka uygulayan yok. Tamam içinde insan olan da var. Ama çok az. Buarada yorumlarda in / out seçeneği olsa da oylama yapabilsek keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
50 milyar ~ 2 yıl önce
iyi para. hemen hayatımdan bir yılı eğitime verip ben de pilot olayım. 5 sene çalıssam yeter
Ol. ~ 2 yıl önce
Ol o zaman.
system ~ 2 yıl önce
Yurt dışında 50000 dolar alanda var. Demekki o paralar verilebiliyor. Senin sıkıntın ne? Asıl aç gözlüler burada şu çok alıyor bu çok alıyor diyenler. Gidin önünüzden yiyin biraz. Hazımsızlar...
system ~ 2 yıl önce
Bir an önce başlada aramıza katıl...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000