18 Temmuz 2013, Perşembe 15:55:00

HAVA İŞ'TEN THY'YE: 'MASKENİZ DÜŞTÜ'

Hava İş Sendikası grevin 64. gününde bir protesto yürüyüşü düzenledi...
  • arkadaşlar isyanlarda haklısınız, ancak bizim sunex te bir kelime dahi söylemeye hakkımız olamıyor. uçacaksınız dediler uçuyoruz! biz çok mu bayılıyoruz tk operasyonuna (ki çok zor ve stresli uçuşlar) ne sendikaamız vaaar ne gidip konuşabilceğimiz departman! herşey para dan yana malesef..biz 3 senedir bonus almıyoruz (sözleşmemizde yazar sene sonu extra bi maaş die) düşünün sene de bi kere verilecek bonus..sizler olanakların yarısı bile bizde yok.. isyan edip kendi aramızda konuştuğumuzda da motivasyonunuzu düşürmeyin die bi de mobbing yiyoruz gizliden! kimse özgürce konuşamıo, düşüncesini dile getiremio..haksızlıklar diz boyu..böyle bi ortam da kimsenin mutlu olduunu ve sizlerin uçuşlarını isteyerek yaptıklarını düşünmeyin ..herkese iyi uçuşlar..
  • Part time kabin memurları uçmadıkları süreçte maaş alacaklar mı?
  • 90 lı yıllarda kaptanın hostese''zaman, Türkiye gibi gazeteleri topla tuvalete at'' dediğini bire bir işiten bir çalışan olarak etme bulma dünyası diyorum.. Militan gzetelere hiç yer verilmesin. Cumhuriyet , Vatan, Hürriyet Gazetesi uçaklarda var ve bunlar da muhalif ama en azından biraz daha imanlılar
  • Cok güldüm hatta cok gülmekten hastaneye gidiyorum anladin seni onu zovirax bitmis ne tesadüf atillay agan da baska ilac varmi sorsana

15 Mayıs’ta başlayan ve 64. gününe giren THY’deki grevde karşılıklı çekişmeler devam ederken, grevciler bugün bir protesto yürüyüşü düzenledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binası önünden başlayıp B kapısı’na, daha sonra İç hatlara, oradan da Dış Hatlar Geliş’e kadar sloganlar eşliğinde yürüşüş yapan grevciler, yürüyüş sırasında gördükleri THY uçuş ekiplerini ıslık ve alkışlarla protesto ettiler.

Dış Hatlar Geliş Katı’nda sendika adına konuşan Hava İş Sendikası Teşkilatı Genel Sekreteri Kaya Sayın, Türk Hava Yolları’nın mahkeme süreçleri sonunda yalancı çıktığını ifade etti. Sayın, ‘grevimizin 64. gününde mücadelemize devam ediyoruz. Peki THY ne yaptı, grevin yasa dışı olduğu gerekçesiyle dava açtı ama reddedildi. Biz de THY’nin grev kırıcılığı yaptığı gerekçesiyle dava açtık ve haklı bulunduk. THY bu karara itiraz etti ama İcra Müdürlüğü’nce bu da reddedildi. Bu da demektir ki THY yalancı çıktı, haklılığımız kanıtlandı’ dedi.

THY’nin mahkeme kararları sonrasında part time çalıştırdığını iddia ettiği personeli artık çalıştıramayacağını ifade eden Sayın, ‘Bu kararlar sonrasında THY artık Ankara uçuşlarını Sunexpress ekiplerine yaptıramayacak, aldığı part time personeli uçuramayacak demektir. Maskeniz düştü artık. Bundan sonra yapılması gereken Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasıdır. Neden inat ediyorsunuz, bu insanların suçu ne’ şeklinde konuştu.

Bu arada THY'nin Birgün gazetesini uçaklara almadığını ve sansür uyguladığını iddia eden grevciler, kararı eleştirerek gazeteye 'Birgünesahipçık' Twitter hashtagıyla destek verdi.

©AirportHaber

HAVA İŞ'TEN THY'YE: 'MASKENİZ DÜŞTÜ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

napcaanucacaaan ~ 5 yıl önce
arkadaşlar isyanlarda haklısınız, ancak bizim sunex te bir kelime dahi söylemeye hakkımız olamıyor. uçacaksınız dediler uçuyoruz! biz çok mu bayılıyoruz tk operasyonuna (ki çok zor ve stresli uçuşlar) ne sendikaamız vaaar ne gidip konuşabilceğimiz departman! herşey para dan yana malesef..biz 3 senedir bonus almıyoruz (sözleşmemizde yazar sene sonu extra bi maaş die) düşünün sene de bi kere verilecek bonus..sizler olanakların yarısı bile bizde yok.. isyan edip kendi aramızda konuştuğumuzda da motivasyonunuzu düşürmeyin die bi de mobbing yiyoruz gizliden! kimse özgürce konuşamıo, düşüncesini dile getiremio..haksızlıklar diz boyu..böyle bi ortam da kimsenin mutlu olduunu ve sizlerin uçuşlarını isteyerek yaptıklarını düşünmeyin ..herkese iyi uçuşlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PT ~ 5 yıl önce
Part time kabin memurları uçmadıkları süreçte maaş alacaklar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
etme bulma dunyası ~ 5 yıl önce
90 lı yıllarda kaptanın hostese''zaman, Türkiye gibi gazeteleri topla tuvalete at'' dediğini bire bir işiten bir çalışan olarak etme bulma dünyası diyorum.. Militan gzetelere hiç yer verilmesin. Cumhuriyet , Vatan, Hürriyet Gazetesi uçaklarda var ve bunlar da muhalif ama en azından biraz daha imanlılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dudakciya ~ 5 yıl önce
Cok güldüm hatta cok gülmekten hastaneye gidiyorum anladin seni onu zovirax bitmis ne tesadüf atillay agan da baska ilac varmi sorsana

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000