03 Nisan 2013, Çarşamba 18:17:37

HAVA İŞ'TEN GREV AÇIKLAMASI...

Hava İş Sendikası, 1 Nisan'da Türk Hava Yolları ile yapılan toplantı sonrasında THY'nin konuyu görüşeceğini açıkladı...
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • kabinciğim o büyük allahınızından biz de bir hareket bekliyoruz ama en son bi ömürceğin mağara girişini kapatmasına vesile olmuştu :) daha da tık yok. yani işin allaha kaldıysa unut o fonksiyonsuz :) sendikal hak arayışta ancak sonuç alabilirsin.
  • kar payi istiyoruz havaisss
  • DÖNÜYOZ MAŞALLAH,NAZAR DEĞMEZ İNŞALLAH..

Hava İş Sendikası 1 Nisan'da Türk Hava Yolları ile bir görüşme yapmış ve taleplerini iletmişti. THY'nin 7 Nisan'da Yönetim Kurulu toplantısında talepleri değerlendireceğini açıklayan sendika, bu toplantı sonrasında alınan kararı 9 Nisan'da kendi içinde değerlendirip grev kararı konusunda sonuca varacaklarını açıkladı.

Hava İş'ten yapılan açıklamada:

Uyuşmazlıkta bulunan ve grev kararı asılması aşamasına gelen THY A.O 24. Dönem toplu iş sözleşmesinde sendikamız Hava-İş uyuşmazlık maddeleri ve 305 işçinin işe geri dönüşünü kapsayan bütünsel bir çözüm sağlanması yönünde iyiniyet ve sağduyu ile hareket ederek grev kararı asılmadan uzlaşma sağlamak adına işvereni toplantıya çağırmıştı. THY A.O yetkililerinin bu çağrıya olumlu yanıt vermesi ile 1 Nisan 2013 tarihinde taraflar bir ayaraya gelmişti.

THY yetkilileri 2 Nisan 2013 tarihinde sendikamıza geri dönerek bütünsel çözüm önerimizin Yönetim Kurulu Başkanının yurtdışında olması nedeni ile 7 Nisan Pazartesi günü THY Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirileceği bildirilmiştir. Sendikamız daha önce belirlediği gibi 3 Nisan 2013 tarihinde Yönetim ve temsilciler kurulunu toplanmış bu yeni durumu değerlendirmiş ve grev kararı alınması ile ilgili kararını 8 Nisan 2013 tarihinde yapılacak THY Yönetim Kurulu toplantısı sonrasına ertelemiştir. Bu çerçevede sendika Yönetim Kurulumuz 9 Nisan 2013 tarihinde toplanarak grev kararı ile ilgili değerlendirme yapacaktır.

Saygılarımızla. Hava-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu 

HAVA İŞ'TEN GREV AÇIKLAMASI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Mustafa ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
kabinciğim o büyük allahınızından biz de bir hareket bekliyoruz ama en son bi ömürceğin mağara girişini kapatmasına vesile olmuştu :) daha da tık yok. yani işin allaha kaldıysa unut o fonksiyonsuz :) sendikal hak arayışta ancak sonuç alabilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler'a ~ 5 yıl önce
tyler sen nasıl bir olusumsun insanda Allah'a karşı biraz saygı olur inanmıyosan saygısızlık etme bari.burası havacılık sitesi insanların inancına bile burda saldırır hale gelinmiş editörde izin vermiş bu yazıya yazıklar olsun hepinize.
kar payi ~ 5 yıl önce
kar payi istiyoruz havaisss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laleli Lions ~ 5 yıl önce
1/3'ni alırsın gibime geliyor...
selavat,sehadet:) ~ 5 yıl önce
DÖNÜYOZ MAŞALLAH,NAZAR DEĞMEZ İNŞALLAH..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000