16 Ağustos 2017, Çarşamba 00:51:20

Hava İş'ten 'eksik ücret' açıklaması

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş), yakıt ücretlerinin eksik yatırılması ile ilgili bir açıklama yaptı.
  • Ya size valla yaranilmaz. Sendika size s320 verse hani bunun benzini dersiniz. Biz sendikamiza guveniyoruz. Yürü be sendika
  • Helal olsun, ben farketmedim. Bunları kovalayanlar varsa gerçekten takdir ettim. Bende bundan sonra daha dikkatli inceleyeceğim bordroyu.
  • Kesilen ufak bi meblag, is ufak is ama kukreyen sendika. Balon konular yaratip sendikayi one surmek.. gecin bu ayaklari yemez kimse. Kazanimi sendika yapmis gibi gosterip bidaha sari sendikayi sectirmenin pesindeler. Bu arada baska aday sendika varmi? Yoksa yine tehtit mi var, yine zorbalikmi var?
  • Damar damar üstüne gelmiştir sıkıntı olmaz

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş), Türk Hava Yolları (THY) personelinin yakıt ücretlerinin eksik yatırıldığı şikayetleri üzerine açıklama yptı.

Hava İş Sendikası'na üye olan THY çalışanları, bu ay yatırılan yakıt ücretinin eksik olduğu konusunda sendika ile iletişime geçti. Sendika ise THY yöneticileri ile yaptığı görüşme sonrasında yakıt ücretlerinin eksik kısmının önümüzdeki ay telafi edileceğini belirtti.

Yapılan açıklamada eksik ücret yatırılmasının KDV ilave edilmemesinden kaynaklandığı belirtildi.

İşte Hava İş'in açıklaması

Değerli Üyelerimiz;

Bu ay gerçekleşen maaş ödemelerinde yakıt ücretlerinin eksik yatırıldığına ilişkin uçucu üyelerimiz tarafından sendikamıza şikâyetler iletilmiştir. THY ilgili yöneticileri ile sendikamızın görüşmesi neticesinde; akaryakıt biriminden, ücret müdürlüğüne yakıt fiyatları bildirilirken, KDV ilave edilmediği için ücretlerin eksik yatırıldığı ve düzeltmenin yapılarak Eylül ayında ödenecek ücretlere farkların yansıtılacağı bildirilmiştir.

Bilgilerinize duyurur, emniyetli uçuşlar dileriz.

Hava İş'ten 'eksik ücret' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Deveyi diken yarar ~ 11 ay önce
Ya size valla yaranilmaz. Sendika size s320 verse hani bunun benzini dersiniz. Biz sendikamiza guveniyoruz. Yürü be sendika

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 11 ay önce
Helal olsun, ben farketmedim. Bunları kovalayanlar varsa gerçekten takdir ettim. Bende bundan sonra daha dikkatli inceleyeceğim bordroyu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balon konular ve sendika.. ~ 11 ay önce
Kesilen ufak bi meblag, is ufak is ama kukreyen sendika. Balon konular yaratip sendikayi one surmek.. gecin bu ayaklari yemez kimse. Kazanimi sendika yapmis gibi gosterip bidaha sari sendikayi sectirmenin pesindeler. Bu arada baska aday sendika varmi? Yoksa yine tehtit mi var, yine zorbalikmi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 11 ay önce
Damar damar üstüne gelmiştir sıkıntı olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000