09 Mayıs 2013, Perşembe 16:17:19

HAVA İŞ'TEN YENİ AÇIKLAMA

Hava İş Sendikası yeni bir duyuruyla üyelerine grev süreciyle ilgili uygulama esaslarını açıkladı...
  • anlamadığım thy bu kadar kötü çalışma şartları var maaşlar düşükse personel alınırken 300 kişilik kadro için 20.000 kişi başvuruyor.burda bir çelişki yokmu dışardan biri olarak thy herkesin çalışmak istediği bir kurum onur air ve pegasus gibi hava yolu şirketlerinde daha zor şartlarda insanlar çalışmakta ancak bu kadar ortalığı karıştırmamakta.bu şirket bu kadar kötü ise işten atılan 305 kişi geri dönmek için niye bu kadar diretiyor.ne güzel kurtulmuşlar bu kötü işyerinden....
  • Uçuculuga yıllarımı vermişim grev mi ne grevi Özel sektörde grevmi var THY de özel sektör degilmi?
  • sayin editor neden yorumlarimi yayinlamiyorsun kufur yok hakaret yok. fikirlerimi begenmeyebilirsin ama saygi duymalisin. saygilarimla
  • Lan 4 gündür ucmuyorum hala tabanlarım zonkluyor sırtım kambur.bu tis güvenceli halim.bir de grev kırılır da tis giderse geçmiş olsun.durulmaz burada

Hava İş'ten yapılan açıklamada:

Değerli Üyelerimiz;

En Son  Grev Uygulama Esasları Özet

1-15 Mayıs 2013 03.00 dan sonrasında da Yıllık izin ve raporda olanlar bu izin ve raporlarının bitiminde greve başlayacaklardır.

2-15 Mayıs 2013 03.00 lokalden sonraki saatte ne türlü görevi olursa olsun görevli olanlar  greve katılacak işe gelmeyecektir.

3-14 mayıs ta başlayan ve sarkan 15 mayıs günü 03.00 lokalde  ne türlü görevi olursa olsun hala işyerinde görev ifa edenler 03.00 lokalde işyerinden ayrılacak ve greve katılacaktır.

4-14 mayısta ve 15 mayıs 2013 03.00 lokalden önce bulundukları meydandan ne türlü görevle olursa olsun ayrılanlar
Eğer yurt içinde görevli ise varış meydanında  15 mayıs saat 03.00'ı geçmişse varış meydanında greve başlamış olacaklar görevlerinden ayrılacaklar, greve katılacaklardır.

Eğer yurt dışında görevli ise varış meydanında  15 mayıs saat 03.00'ı geçmişse bile yurt içinde herhangi bir varış meydanına geldiklerinde greve başlamış olacaklar görevlerinden ayrılacaklar greve katılacaklardır.

Ana üs dışında greve başlamış uçucu ekipler sendikamızca ulaşım giderleri karşılanarak  ana üsse intikal ettirilecektir.
5- 14 mayısta göreve başlayacak Vardiyalı personel gece vardiyasında 15 mayıs 2013 saat 03.00 da görevlerinden ve işyerinden ayrılacak ve greve katılacaktır. 15 Mayıs 2013 sabah vardiyası işe gelmeyecek greve katılmış olacaktır.
6-Normal çalışanlar grev 15 Mayıs 2013 03.00'da fiilen başlamış olacağından 08.30'da işlerine gelmeyecek ve greve katılacaklardır.

7- Hiç bir ekip üyesi 24 saat öncesi tebliğ kuralı ihlal edilerek verilecek hiç bir görevi kabul etmeyecektir.

8- Hiç bir ekip üyesi BI larından feragat ederek işe gelmeyecektir.

9-Hiç bir ekip üyesi planlanmış görevleri alınarak ihlal içeren diğer bir  RM, Nöbet, OM, OG ve sağlık, similatör ,eğitim, diğer ek idari vb görevlere gelmeyecektir.

10- THY ilgili işyerleri önüne saat 03.00'da sendikamızın resmi BU İŞYERİNDE GREV VAR pankartı asılacak ve RESMİ GREV GÖZCÜLERİ göreve başlayacaktır.

11- GREV GÖZCÜLERİMİZ fiili mudahalede ve engellemede bulunmadan işyerine girecek kişiden kimlik sorabilecek, kendisini tanıtmasını isteyebilecek, greve katılmasını teşvik edebilecektir, (madde 66 2 fıkra)

11- Çalışma Bakanlığınca yasa greği kendisine grevde çalışma görevi resmi yazı tebliğ edilen personel yasal olarak kamu görevlisidir. Bu kişiler işveren adına değil kamu adına görev yapacaklar ve işe girişte GREV GÖZCÜLERİNE kendilerine tanıtacaklardır.

12-6356 sayılı yasada eski yasadaki grev alanında topluluk oluşturulması yasağı kalktığından grev gözcüleri dışında da sendika üyeleri  bulunabilecek,topluluk oluşturabilecek ve greve katılmayı teşvik edebilecektir. (madde 66 2 fıkra)

HAVA İŞ'TEN YENİ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (125)

blueye ~ 5 yıl önce
anlamadığım thy bu kadar kötü çalışma şartları var maaşlar düşükse personel alınırken 300 kişilik kadro için 20.000 kişi başvuruyor.burda bir çelişki yokmu dışardan biri olarak thy herkesin çalışmak istediği bir kurum onur air ve pegasus gibi hava yolu şirketlerinde daha zor şartlarda insanlar çalışmakta ancak bu kadar ortalığı karıştırmamakta.bu şirket bu kadar kötü ise işten atılan 305 kişi geri dönmek için niye bu kadar diretiyor.ne güzel kurtulmuşlar bu kötü işyerinden....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kötü değil ~ 5 yıl önce
kötü olmasın diye uğraşıyorlar. Diğer şirketlerin 2 katı maaş almalarının nedeni sendikalarının olması. Paradan para kazanıp milyon dolarlar kazanan insanlara helal olsun diyen insanımız neden geliri iyi çalışanlara kıskançlık yapar?
arveles ~ 5 yıl önce
saygıdeğer okuyucular.sayıları bir elin parmaklarını geçmediği anlaşılan bütün hyzipçylerin kullandığı ortak cümleler:1)Dışardan biri olarak2)Gaza gelme3)Arkasında durmama4)Maaşımı sendika mı veriyor5)Gidin o zaman6)Atın bunları7)Hamburgerci,garson8)greve hayır ben uçarım9)Parama bakarım10)Dışarda o kadar işssiz var11)Şükredin vs.Bunların gece-gündüz kabinde terlemedikleri çok belli.Lütfen iyi ayırt edin.
itfaiye ~ 5 yıl önce
itfaiye 10 kişilik kadro açtığında da 8-9 bin kişi başvuruyor. Bu itfaiyeciliğin Türkiye'nin en gözde en mükemmel meslek olduğu sonucunu doğurmaz. Memlekette işsizlik var. Diş Hekimliği mezunu hosteslik için başvuruyor. Çünkü yeni diş hekimine iş yok. Mekatronik mezunu, kimya mühendisliği mezunu ne yapsın? Fizik mezunu nerede çalışssın? Ülke bir şey üretiyor mu ki? Fizikte doktora yapan adam doktorayı bırakıp polisliğe başvuruyor. Neden? Çünkü polislik türkiye'nin en rahat işi öyle mi?
grev mi ~ 5 yıl önce
Uçuculuga yıllarımı vermişim grev mi ne grevi Özel sektörde grevmi var THY de özel sektör degilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev ~ 5 yıl önce
Tr'de 1984-2008 yılları arası kamu alanında 264,özel sektörde 1955 grev yaşanmıştır.Kaynak: Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Hayatıİstatistikleri, TÜİK detaylı bilgi için bkz.http://www.sosyalhaklar.net/2009/bildiri/seyfettinoglu.pdf
özel ~ 5 yıl önce
o zaman sendikada niye duruyorsun?
windshear ~ 5 yıl önce
sayin editor neden yorumlarimi yayinlamiyorsun kufur yok hakaret yok. fikirlerimi begenmeyebilirsin ama saygi duymalisin. saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uygulama ~ 5 yıl önce
uygulamalar keyfii de ondan,o an psikolojisi iyiyse yayınlıyor,canı sıkkın sa yayınlamıyor,editör bu mecbur nappsın aklı bulanıyor
k/a ~ 5 yıl önce
Lan 4 gündür ucmuyorum hala tabanlarım zonkluyor sırtım kambur.bu tis güvenceli halim.bir de grev kırılır da tis giderse geçmiş olsun.durulmaz burada

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000