27 Ocak 2016, Çarşamba 16:41:52

Hava İş'in zam talebi belli oldu

Hava-İş sendikası ile THY arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Hava-İş THY'den ilk 6 ay için yüzde 10, sonraki 6 aylar için ise yüzde 9 oranında zam isteyecek.
  • Kabine insan alırken karakter testi de yapmalı
  • Lisans mezunu hatta yüksek lisans yapmış ve hatta dil belgeleri olan insanlar uzmanlık sınavlarına tabi tutulup hangi akla hizmettir ki memur alınıyorlar..daha zayıf CV 'lerle uzman olanların artısı ne?birilerinin umrundamı bu keyfi uygulama..kul hakkı desem en az üç sayfa nutuk atan insanlar ne zaman umursar bu hak gaspını..
  • Gıkı çıkmayan şilotlar şirkette en yüksek zammı almayı haketmefiklerini düşünüyorum gerçi yüzde yüz zam alsalar bile gözleri bizim maaşlarda sırf kokpit zam haketmiyor geri kalan herkes hakediyor.
  • merak ediyorum bu sendika bu şartlardan hiçbirini kabul ettiremediğinde greve gidermi? giderse arkasından kim gider :) bu sefer grevciler ve 305de greve çıkmaz. kokpitmi yoksa? yok artık. kalplerine indirmeden yorumumu bitiriyorum.

Hava-İş sendikası ile THY arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Hava-İş THY'den ilk 6 ay için yüzde 10, sonraki 6 aylar için ise yüzde 9 oranında zam isteyecek.

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları (THY) ile imzalayacağı Toplu İş Sözleşmesinde (TİS) çalışanlar adına işverenden talep ettiği zam oranlarını açıkladı. 2 yıllık imzalanacak sözleşmede Hava-İş Sendikası, THY'den ilk 6 ay için yüzde 10, sonraki 6 aylar için ise yüzde 9 oranında zam isteyecek.

Hava-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi konusundaki yazılı tekliflerini noter aracılığıyla Türk Hava Yolları yönetimine teslim etti. Hazırlanan teklifte şirketin 2015 yılındaki ticari başarıdan dolayı personel başına net 7 bin 500 TL temettü verilmesi istendi. Hava-İş'in sosyal yardım konusundaki teklifleri ise şöyle sıralandı:

"İlk yıl 750 TL, ikinci yıl 850 TL sosyal yardım. İlk yıl bin 500, ikinci yıl 2 bin TL evlenme yardımı. İlk yıl 900 TL, ikinci yıl bin TL kreş yardımı. İlk yıl 750 TL, ikinci yıl 900 TL doğum yardımı"

Teklifte yurt dışına atanan personelin 18 yaşını doldurmamış çocuklarının eğitim masraflarının yüzde 50'sinin THY tarafından karşılanması da talep edildi. (Yeni Şafak)

Hava İş'in zam talebi belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (162)

Çap ~ 2 yıl önce
Kabine insan alırken karakter testi de yapmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dr.Memur ~ 2 yıl önce
Lisans mezunu hatta yüksek lisans yapmış ve hatta dil belgeleri olan insanlar uzmanlık sınavlarına tabi tutulup hangi akla hizmettir ki memur alınıyorlar..daha zayıf CV 'lerle uzman olanların artısı ne?birilerinin umrundamı bu keyfi uygulama..kul hakkı desem en az üç sayfa nutuk atan insanlar ne zaman umursar bu hak gaspını..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maalesef ~ 2 yıl önce
hic bir zaman..
Dr.Memura ~ 2 yıl önce
Sınavlarda Uzmanlık barajını geçemediğinden dolayı olabilir mi?
K/A ~ 2 yıl önce
Gıkı çıkmayan şilotlar şirkette en yüksek zammı almayı haketmefiklerini düşünüyorum gerçi yüzde yüz zam alsalar bile gözleri bizim maaşlarda sırf kokpit zam haketmiyor geri kalan herkes hakediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grevvv ~ 2 yıl önce
merak ediyorum bu sendika bu şartlardan hiçbirini kabul ettiremediğinde greve gidermi? giderse arkasından kim gider :) bu sefer grevciler ve 305de greve çıkmaz. kokpitmi yoksa? yok artık. kalplerine indirmeden yorumumu bitiriyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000