29 Mayıs 2014, Perşembe 10:07:22

HAVA İŞ GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI AÇIKLADI

AirportHaber'in duyurduğu THY'nin bazı uçuculara verimsiz oldukları gerekçesiyle savunma istemeleri sonrasında THY yönetimi ile bir görüşme gerçekleştiren Hava İş Sendikası konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.
  • HEY BU PARAELEL YAPIDAN YONETICI OLMAZ ANCAK SIYONISLERE HIZMET ISCILERE SOMURUCU OLUR.
  • Yılbaşından beri aynı şekilde Teknikte de bu yapılıyordu.Bilmem sendikanın haberi varmı.Pardon yaaa siz uçucuların sendikasıydınız değil mi?
  • thy nin bu yaptıkları ilk değildir, son da olmayacaktır, haksız, hukuksuz, ilkesiz, saygısız,sevgisiz... adam yerine koyup yorum yazmak bile gereksiz ama yazıyoruz işte.
  • HEPSI ATILACAK ,ADALETIMIZI TÜM DÜNYA GÖRECEK DEMIŞTIK..,

AirportHaber'in duyurduğu THY'nin bazı uçuculara verimsiz oldukları gerekçesiyle savunma istemeleri sonrasında THY yönetimi ile bir görüşme gerçekleştiren Hava İş Sendikası konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada THY'nin hangi sebeple savunma istediklerini açıklayamadığını belirten sendika, 'bu duruma bir an önce son verilmesini talep ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Hava İş Sendikası'nın konuya ilşkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

THY A.O. yönetiminin, greve katılan bir kısım üyelerimizden “ çalışmalarından verim alınamamakta ve hizmetinden istifade edilememektedir ” ifadeleriyle konu hakkında bir kısım üyelerimizden savunma istemeleri üzerine, “ 22.05.20014 tarihli yazımızla; THY A.O. yönetimini şiddetle kınadığımızı, yapılan bu hukuksuz  işlemlerin bir an önce sona erdirilmesi konusunda yasal ve sendikal hakları kullanacağımızı belirtmiştik.”

THY A.O. yönetimi, yapmış olduğumuz bu uyarıyı dikkate almış ve “ sözkonusu savunmaların özellikle greve katılan personelden seçilmediklerini ve greve katılan personele özel bir muamele göstermediklerini, savunmaların grev ile bir ilgisinin olmadığını beyan etmişlerdir. Ancak hangi sebeple de savunma istediklerini açıklamamışlardır.”

THY A.O. yönetiminin; üyelerimizden “çalışmalarından verim alınamamakta ve hizmetinden istifade edilememektedir ” ifadeleriyle üyelerimizden savunma istemeleri, hukuka aykırı olup bu duruma bir an önce son verilmesini talep ediyoruz.

Üyelerimizin, veriminin beklenen düzeyde olmadığı tespit ve iddiası; açık, ayrıntılı, somut isnatların olmadığı, genelleştirilmiş önyargılı bir değerlendirme olması nedeniyle,  üyelerimizin hukuki anlamda yeterli bir savunma vermeleri mümkün olmamaktadır. Bu konuda verimsizliğin hangi dönemlerde ve hangi ölçüm araçları ve yöntemleri kullanılarak belirlendiğinin bildirilmesi ve en önemlisi de somut olaylara dayandırılması gerekmektedir.

THY A.O. yönetiminin, üyelerimizi cezalandırmaya yönelik savunma talep etmemeleri gerektiği gibi, talep edilen savunmaların, somut olaylara dayalı olması ve soyut, genelleştirilmiş önyargılı değerlendirmelerle savunma istememeleri konusunda uyarıyoruz.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

HAVA İŞ GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

SOMURU ~ 4 yıl önce
HEY BU PARAELEL YAPIDAN YONETICI OLMAZ ANCAK SIYONISLERE HIZMET ISCILERE SOMURUCU OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesut ~ 4 yıl önce
Yılbaşından beri aynı şekilde Teknikte de bu yapılıyordu.Bilmem sendikanın haberi varmı.Pardon yaaa siz uçucuların sendikasıydınız değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 4 yıl önce
thy nin bu yaptıkları ilk değildir, son da olmayacaktır, haksız, hukuksuz, ilkesiz, saygısız,sevgisiz... adam yerine koyup yorum yazmak bile gereksiz ama yazıyoruz işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Y.k, ~ 4 yıl önce
HEPSI ATILACAK ,ADALETIMIZI TÜM DÜNYA GÖRECEK DEMIŞTIK..,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000