14 Ocak 2017, Cumartesi 12:13:00

Hava İş akılda kalan soruları cevaplandırdı

Hava İş Sendikası'ndan, Türk Hava Yolları'nın 2017 yılı için personele zam yapmaması konusundaki anketi için açıklama geldi. Açıklamada akılda kalan sorulara cevap verildi.
  • Merhaba dostlar, Hepinizin derdi belli ekmek davası lakin yönetim işçinin yanında hiç ama hiç olmadi nerde atilay bey ahhh ahhh kimse sevmezdi ama işçi için aldığı aydat için fedakar başkan dı şimdiki hava-is yönetimi thy nin yardakci kurulusudur aksini kimse bana ispat edemez karşılıklı beyin fırtınası ile milletin aklıyla oynuyorlar resmen tas altından soba gösteriyorlar ama fazla değil siyasetçiler başkanlık için uğraşırken ülke eriyor resmen inceden inceden Allah ülkemize zeval vermesin ama çalışanın hakkini yiyen önce THY yardakcisi sendika burunlarindan fitil fitil gelecek bakin görün yazin kenara bunu kabus olarak thy tarihine yazılacak 2017 neden mi ah aldıkları için ülkede adalet yoksa rabbimin adaleti var çok şükür gerçi batsada sözde iştirakçi olan THY yi hükümet korur nasılsa milletin parası nerde harcanacak yoksa.
  • Sonuç ne oldu üzerinden 1 gün geçti ey sendika
  • İnsanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? :) Kimse TC kimlik nosu olan yerde hayır diyebilir mi? Ya şunu yapmayın bari. Salak mıyız biz? Yani ben tamam fedakarlık yapayım da beni gerizekalı yerine koyup aklımla dalga geçip beni kızdırıyorsunuz resmen. Siyasiler örnek almayın
  • Tekrar baktim ankete toplu isci cikartilmamasi diyor? 2-3'er kisi cikararak totalde 200-300 kisi cikarmak toplu isci cikarmak oluyor mu yoksa 200 kisi ayni anda cikartilinca mi :) bari isten cikarma olmayacak seklinde masaya otursaydiniz

Hava İş Sendikası'ndan, Türk Hava Yolları'nın 2017 yılı için personele zam yapmaması konusundaki anketi için açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, THY personelinin aklında kalan sorulara cevap verilmeye çalışıldı. Özellikle anket için neden TC vatandaşlık numarası istendiği, şirketin kar elde etmeye başlamasıyla geriye dönük hakların verilip verilmeyeceği gibi önemli sorulara cevap verildi.

İşte Hava İş'in açıklaması;

Değerli Üyelerimiz;

Öncelikle anketimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılımınızdan ötürü teşekkür ederiz. Sizlere göndermiş olduğumuz 2017 Yılı Ücret Zamlarına İlişkin Temayül Yoklaması ile ilgili olarak,  üyelerimizden gelen soruları, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına, bu yazımız aracılığı ile yanıtlamak istiyoruz.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz maildeki rakamsal ifadeler, THY A.O. tarafından belirtilen bilgilerdir ve hata veya değişiklikler içerebilir. Ancak, asıl önemli olan konu ise, THY’nin Sendikamıza olan teklifi ve sizlerin vereceği kararlardır. Hak sahibi olarak takdir merciinin sizler olduğunu düşünerek, tekliflerini, tarafımıza gönderildiği şekliyle sizlerle paylaştık. Şu ana kadar sizleri ve kazanılmış haklarınızı ilgilendiren hiçbir antlaşma veya protokole imza atılmamıştır ve atılmayacaktır. Sadece Sizlerin vereceği ortak karar doğrultusunda hareket edilecektir. Bu sebeple, anketimize, tüm üyelerimizi doğrudan ilgilendirdiği için katılımınız çok önem arz etmektedir.

Oylama için gönderdiğimiz linkte, T.C. Kimlik numarası sorulması, mükerrer oy kullanılmamasını sağlamak, üyelerimiz dışında kimselerin oy kullanmalarını engellemek, alınacak kararda yanlış veya hatalı değerlendirmelere yol açabilecek sonuçları ortadan kaldırmak içindir. Anketimiz içinde belirttiğiniz kişisel verilerin, hiçbir kişi, kurum veya kuruluşla paylaşılmayacağını, azami gizliliğin esas alınacağını bilmenizi isteriz.

Gönderdiğimiz ankette;

A)      Sonucun HAYIR çıkması durumunda; imzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan tüm maddelerin, hiçbir taviz vermeden aynen uygulanmasını sağlayacağız.

B)      Sonucun EVET çıkması halinde ise; THY yönetimi ile ilk etapta 6 aylık protokol imzalayacağız. 2017 yılının ilk 6 ayının sonunda ekonomik verilerde, şirket kâra geçemez ise, 2017 yılının son 6 ayı içinde, ücret artışına gidilmeyeceğine ilişkin tekrar protokol imzalayacağız.

Bu protokoller kapsamında;

1- Bu süre zarfında kesinlikle toplu işten çıkarma yapılmayacaktır,
2- THY, 2017 ilk yarıyılı veya ikinci yarıyılı sonunda şirket kâra geçtiğinde, geriye dönük tüm ücret zamları ve farklarını en geç 3 ay içerisinde personele geri ödeyecektir,
3- THY, üyelerimizin yapacağı bu büyük fedakârlık karşısında iyi niyet ve samimiyet göstergesi olarak, şişirilmiş yönetici kadrolarında azaltmaya gidecek, tüm tasarruf tedbirlerini tüm alt ve üst düzey yöneticileri üzerinde de uygulayacaktır.
4- THY, Toplu İş Sözleşmemiz kapsamındaki kazanımlarımızdan, hiçbir şekilde hak kayıplarına müsaade etmeyecek, bu konuda Sendikamız tarafından bildirildiği takdirde hatalı olan yöneticiler hakkında gerekli işlemi derhal yapacağının garantisini verecektir.

Değerli Üyelerimiz, Sendika yönetimi olarak, alacağınız karar ne olursa olsun, arkasında duracağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Neticenin başta sizlere ve ailelerinize olmak üzere, Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Hep beraber ülkece yaşadığımız bu zor günleri, birlik ve beraberliğimizle aşacağımızdan eminiz.

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK SENDİKASI
YÖNETİM KURULU

Hava İş akılda kalan soruları cevaplandırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (329)

hepiniz ~ 2 yıl önce
Merhaba dostlar, Hepinizin derdi belli ekmek davası lakin yönetim işçinin yanında hiç ama hiç olmadi nerde atilay bey ahhh ahhh kimse sevmezdi ama işçi için aldığı aydat için fedakar başkan dı şimdiki hava-is yönetimi thy nin yardakci kurulusudur aksini kimse bana ispat edemez karşılıklı beyin fırtınası ile milletin aklıyla oynuyorlar resmen tas altından soba gösteriyorlar ama fazla değil siyasetçiler başkanlık için uğraşırken ülke eriyor resmen inceden inceden Allah ülkemize zeval vermesin ama çalışanın hakkini yiyen önce THY yardakcisi sendika burunlarindan fitil fitil gelecek bakin görün yazin kenara bunu kabus olarak thy tarihine yazılacak 2017 neden mi ah aldıkları için ülkede adalet yoksa rabbimin adaleti var çok şükür gerçi batsada sözde iştirakçi olan THY yi hükümet korur nasılsa milletin parası nerde harcanacak yoksa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuç ~ 2 yıl önce
Sonuç ne oldu üzerinden 1 gün geçti ey sendika

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah Allah ~ 2 yıl önce
İnsanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? :) Kimse TC kimlik nosu olan yerde hayır diyebilir mi? Ya şunu yapmayın bari. Salak mıyız biz? Yani ben tamam fedakarlık yapayım da beni gerizekalı yerine koyup aklımla dalga geçip beni kızdırıyorsunuz resmen. Siyasiler örnek almayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Tekrar baktim ankete toplu isci cikartilmamasi diyor? 2-3'er kisi cikararak totalde 200-300 kisi cikarmak toplu isci cikarmak oluyor mu yoksa 200 kisi ayni anda cikartilinca mi :) bari isten cikarma olmayacak seklinde masaya otursaydiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000