15 Haziran 2011, Çarşamba 09:52:11

HANGİ ŞİRKETLE EL SIKIŞTI?

Uzun süre THY Genel Müdürlüğü yaptıktan sonra 2003 yılında Ak Parti’nin iktidara gelişiyle emekli olmak zorunda kalan Yusuf Bolayırlı’nın son durağı Oti Holding oldu.
  • THY bu efsane isimden çok şey öğrenebilirdi. Belki de dünya markası olabilirdi. Şimdi ne oldu ? Takunya dünyasının lideri. Arabistanda bir numarayız.
  • Hangi efsane? D bakımı yapılmış 9adet DC-9 uçağinı 15 Milyon dolara satarak KELEPİR SATIŞ lar konusunda efsaneleşti herhalde...
  • Efsane geri döndü. İnşallah THY de sizden birşeyler öğrenir. Bıraktığınız THY arap dünyasının havayolu olarak kaldı ne yazık ki.
  • ne adam gibi adami ya? ne katmis bu sirkete bu aam? bu adamin zamaninda sirket arka bahce haline gelmis. hepiniz amcasini yegenini sokmussunuz bu sirkete. ortalik kokuyor resmen. kac ucak almis, kac hat acmis, kime tanitmis duryurmus sirketi? kac tane turk insani binebiliyordu thy'ye. ucaklar namussuz istasyonsefelrinin eline birakiliyordu, kontrol yok, hesap yok. o seflerde ucagi otobus gibi pazaliyordu, hatta bombos gonderiyordu ihanet icin.... basaridan bahsemeyi n bana...
Türkiye’de çok az kişiye nasip olacak THY Genel Müdürlüğü gibi bir makama kadar yükselen Yusuf Bolayırlı, 2003 yılında ayrıldığı THY’den sonra sektörde değişik deneyimlerle tutunmaya çalıştı. Önce Varan Holding ile havayolu şirketi kurma deneyimi yaşayan Yusuf Bolayırlı bu hedefine ulaşamadı. Çeşitli olumsuzluklar nedeniyle havayolu şirketi kuramayan Yusuf Bolayırlı, Yavuz Çizmeci ile yola devam kararı aldı.

Yavuz Çizmeci’nin MRO şirketi olan MY Teknik’te danışman olarak çalışan Yusuf Bolayırlı yaklaşık altı ay once buradaki görevinden de ayrılmak zorunda kaldı. İsmi birçok şirketle anılan Yusuf Bolayırlı bu kez soluğu Antalya Merkezli Oti Holding’de aldı. Oti Holding’in havacılık danışmanı olan Yusuf Bolayırlı yine sektörden tanıdığımız Alper Eliçin ile bu görevini sürdürecek.

Oti Holding’in turizm faaliyetleri arasında otel işletmeciliği, tur operatörlüğü ve bilet acenteliği bulunuyor. Antalya’da Odeon isimli bir Tur operatörü bulunan şirketin Rusya’da da Coral isimli bir tur şirketi bulunuyor.

Airporthaber’in edindiği bilgilere göre Yusuf Bolayırlı bu şirketin havacılık danışmanlığını yürütürken Rusya’dan Türkiye’ye charter seferler yapacak bir oluşumu organize edecek. Rusya’da şirketin Airbus 321 tipi 3 uçağı bulunuyor. Ayrıca 2 uçağın daha alınması için görüşmeler sürdürülüyor.

Emekli olduktan sonra sektörden kopamayan Yusuf Bolayırlı çalışmalarını sessiz sedasız yürütüyor.

Airporthaber.Özel
HANGİ ŞİRKETLE EL SIKIŞTI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 7 yıl önce
THY bu efsane isimden çok şey öğrenebilirdi. Belki de dünya markası olabilirdi. Şimdi ne oldu ? Takunya dünyasının lideri. Arabistanda bir numarayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hangi efsane? D bakımı yapılmış 9adet DC-9 uçağinı 15 Milyon dolara satarak KELEPİR SATIŞ lar konusunda efsaneleşti herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Efsane geri döndü. İnşallah THY de sizden birşeyler öğrenir. Bıraktığınız THY arap dünyasının havayolu olarak kaldı ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ne adam gibi adami ya? ne katmis bu sirkete bu aam? bu adamin zamaninda sirket arka bahce haline gelmis. hepiniz amcasini yegenini sokmussunuz bu sirkete. ortalik kokuyor resmen. kac ucak almis, kac hat acmis, kime tanitmis duryurmus sirketi? kac tane turk insani binebiliyordu thy'ye. ucaklar namussuz istasyonsefelrinin eline birakiliyordu, kontrol yok, hesap yok. o seflerde ucagi otobus gibi pazaliyordu, hatta bombos gonderiyordu ihanet icin.... basaridan bahsemeyi n bana...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000