06 Mayıs 2011, Cuma 10:14:38

HAMDİ TOPÇU'DAN SENDİKAYA SERT MESAJ

Hava-İş Sendikası'nın THY-Pratt&Whitney ortaklığında kurulan TEC'de grev kararını açıklamasının ardından sular ısınmaya başladı. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu sendikaya rest çekti.
  • Kthy yi de sendikabatirdi simdi hepsi issiz aklinizi basiniza alin sendika agalarina kanmayin
  • manchester united,barcelona,avrupa süper voleybol ligine,abd'li basketbolcu kobe bryant'a,yandaşlarına her türlü imkanı sunabilen bir şirkete çalışanlarına ve örgütlülüğüne saygı duymayan bir işveren hayal etmenize gerek yok...THY / TEC e bakın göreceksiniz ve lütfen şaşırmayın...Emeğimiz Manchestera,barcelonaya,kobeye,avrupa voleybol ligine yetiyor ancak bir tek THY TEC yönetimleri buemeğimizin karşılığını bizemi yetiremiyor.Çekilsinler sadece imza atmaksa Yöneticilik Genel Müdürlük EN KRAL İMZAYI ÇALIŞANLAR hayde hayde atar...
  • Turkiye de milyonlarca issiz var. Anlasmazlik ne kadar ciddi konularda bilmiyorum ama basit konulari da uzatmamak gerek. Su anki sendikanin sirf muhalefet olsun diye muhalefet yapmasi sebebiyle, grev oylamasi konusundaki samimiyetlerinden suphe ediyorum. Gercekten gerek var mi?
  • Tec den alınan son bilgiye göre eğer grev olursa işveren lokavt yapıcakmış ve Hamdi bey'in Pendik ve civarında sahip olduğu ekmek fırınlarında çalışan işçilerini getirip çalıştıracağı söyleniyor. Hatta fırın çalışanlarına şimdiden uçak motoru kursu vermeye başlamışlar. Tabi internet üzerinden. Çünkü havacılığı internetten öğrenenelerin yönettiği thy de çalışanların havacılığı internetten öğrenmesi de çok doğal bi durum değil mi?

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamayınca Hava İş Sendikası’nın 13 Mayıs’ta greve gideceğini açıklamasının ardından işveren tarafından sert mesajlar gelmeye başladı. Türk Hava Yolları ve Pratt&Whitney ortaklığındaki Turkish Engine Center’de grev olması halinde Türk Hava Yolları uçaklarının motorlarının bakımı yapılamayacağı imajı verilmeye çalışıldığını söyleyen Hamdi Topçu böyle bir durumun söz konusu bile olamayacağını belirtti.

Topçu, AirportHaber’e yaptığı açıklamada, dünya markası Türk Hava Yolları’nın hiç bir zaman alternatifsiz olmadığını belirterek “Türk Hava Yolları uçaklarının motorlarının bakımının yapılacağı o kadar alternatifli bakım merkezleri var ki umurumuzda bile olmaz” dedi. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmenin haksızlık olduğunu sözlerine ekleyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Uçakların motorlarına bakım yapılamayacak algısı yaratmak hem ülkeye hem de Türk Hava Yolları’na haksızlık olur” dedi.Öte yandan AirportHaber’in TEC kaynaklarından edindiği bilgiye göre Amerikalıların sendikanın tutumundan son derece rahatsız olduğu ifade ediliyor. Amerikalı yöneticilerin grev yapılması halinde sendikalı işçilerin iş akitlerini feshetme yönünde karar alabilecekleri belirtiliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

HAMDİ TOPÇU'DAN SENDİKAYA SERT MESAJ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kthy yi de sendikabatirdi simdi hepsi issiz aklinizi basiniza alin sendika agalarina kanmayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
manchester united,barcelona,avrupa süper voleybol ligine,abd'li basketbolcu kobe bryant'a,yandaşlarına her türlü imkanı sunabilen bir şirkete çalışanlarına ve örgütlülüğüne saygı duymayan bir işveren hayal etmenize gerek yok...THY / TEC e bakın göreceksiniz ve lütfen şaşırmayın...Emeğimiz Manchestera,barcelonaya,kobeye,avrupa voleybol ligine yetiyor ancak bir tek THY TEC yönetimleri buemeğimizin karşılığını bizemi yetiremiyor.Çekilsinler sadece imza atmaksa Yöneticilik Genel Müdürlük EN KRAL İMZAYI ÇALIŞANLAR hayde hayde atar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Turkiye de milyonlarca issiz var. Anlasmazlik ne kadar ciddi konularda bilmiyorum ama basit konulari da uzatmamak gerek. Su anki sendikanin sirf muhalefet olsun diye muhalefet yapmasi sebebiyle, grev oylamasi konusundaki samimiyetlerinden suphe ediyorum. Gercekten gerek var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tec den alınan son bilgiye göre eğer grev olursa işveren lokavt yapıcakmış ve Hamdi bey'in Pendik ve civarında sahip olduğu ekmek fırınlarında çalışan işçilerini getirip çalıştıracağı söyleniyor. Hatta fırın çalışanlarına şimdiden uçak motoru kursu vermeye başlamışlar. Tabi internet üzerinden. Çünkü havacılığı internetten öğrenenelerin yönettiği thy de çalışanların havacılığı internetten öğrenmesi de çok doğal bi durum değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000