28 Kasım 2013, Perşembe 17:13:27

HAMDİ TOPÇU'DAN LUFTHANSA AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu Lufthansa Havayolları’nın ortak uçuş programı ile ilgili ayrılık kararı için “Alt taraftaki bazı yöneticiler bizi sahada mağlup edemeyince masada mağlup etmeye çalışıyor gibi ama üst yönetim bunu görecektir.” dedi.
  • Unutmamak lazım EASA Lufthansa' nın yan kurulusudur. EASA' ya dayatılan tüm kurallar EASA ve LBA yetkisi ile çalışan tüm havayollarının ve Part 145' lerin rekabet şansını artıracak ve de kabul etmek lazım daha safe olabilmeleri için EU komitesinin, büyük bir finans ve bilgiyi kullanarak yazdırdığı kurallar ve gereğinde kullanabileceği şarjöründeki mermilerdir. Şimdi acı ki biz ASYA birliği kuramadığımız ve EU' ye bazı konularda gebe olduğumuz için, bu savaş bizim en açık yaralarımız üzerine olacaktır. Eminim ki EASA bu acık yaraları EASA denetlemelerinde ki Türkiye bulgularını bir data bank' da toplayıp şarjöre verilecek mermileri mihverin içinde saklamaktadır. Şimdi bu meseleler değişik şekilde önümüze pek yakında gelecektir (suspend, revoke). Gerekirse büyümeyi biraz azaltıp yaraları sarmamız lazım, tıpkı mehterde ki gibi 2 ileri, bir geri. Ortak akıl ile strateji üretilmelidir. Sünnet olan mermilere karşı miğferi giymeli, tefekkürü tam anlamalı erken önlem almalıdır.
  • Almanlarla ortalığı germenin bir anlamı yok. Özellikle özel sektör uçuşlarının yüzde sekseni Almanya şehirlerine. Adamlar uçuş sayısında bir kısıtlamaya giderlerse şirketler büyük sıkıntı çeker. Birçok kişinin ekmeğiyle oynanıyor. Dikkatli olmak gerek.
  • SunExpress kuruldu kurulali, Yönetim Kurulu Baskani THY'den, ondan cok daha fazla önemli olan Genel Müdürlük Lufthansa'nin elinde. Bu hep böyle olmus. THY 2005 yilinda Genel Müdürlügü almali ve Server Aydin'i o makama oturtmali. Yillardir zarar eden SunExpress Server Aydin'in Genel Müdür Yardimcisi olarak atanmasiyla ve Ticaretin kendisine baglanmasiyla bu yil ciddi kar etti. Buraya bir nester vurulmasi lazim.
  • sn yönetim kurulu hani kankiydiniz yaa THY SUNEXPRS ORTAK UÇUŞ ne olduda öküz öldüde ortaklık bozuldu..senelerce luftansaya peşkeş cektınız..

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu Lufthansa Havayolları’nın ortak uçuş programı ile ilgili ayrılık kararı için “Alt taraftaki bazı yöneticiler bizi sahada mağlup edemeyince masada mağlup etmeye çalışıyor gibi ama üst yönetim bunu görecektir.” dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Lufthansa Havayolları’nın uçuş mili ve ortak uçuş programıyla ilgili tek taraflı kararını Almanya’da değerlendirdi.

Köln’de, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Merkezi’nde gençlerle buluşan Topçu, THY’nin Almanya’da sadece Türklere değil, bir yerden bir yere seyahat eden her yolcuyu taşımaya talip olduğunu vurguladı. Topçu, “Avrupa rahat değil. Pazar işlemiyor, genişlemiyor. Biz Lufthansa ile kavga peşinde değiliz. Onlar tek taraflı bir karar vermiş. Biz bunu kavga unsuru olarak algılamıyoruz. Görüşme yaptık, öyle bir beyanları olmasa da inşallah vazgeçeceklerini umuyorum. Alt taraftaki bazı yöneticiler bizi sahada mağlup edemeyince masada mağlup etmeye çalışıyor gibi ama üst yönetim bunu görecektir.” dedi.

“YERİNE GÖRE LUFTHANSA’DAN DAHA İYİ İMKANLAR SUNUYORUZ”

Hamdi Topçu, kurumdaki pilotların yüzde 11’inin yabancı olduğunu, yeni yatırımların da etkisiyle teknik ve tüm alanlarda yeni elemanlara ihtiyaç duyduklarını söyledi. Özellikle teknik ve bilgi teknolojisi alanlarında uzman kişileri davet eden Topçu, “Bunun için sizin ayağınıza geldik.” dedi.

THY’de başörtüsüyle çalışmanın uzun süredir sorun olmadığını hatırlatan Topçu şöyle konuştu: “Sizlere kapımız açık. Özellikle sertifikalı bakım teknisyenleri varsa hemen işe alabilirim. Kaliteli olmak şartıyla her elemana ihtiyacımız var. Özellikle Avrupa’da bu sektörde çalışanları İstanbul’a davet ediyorum. Yetişecek pilot adayları arıyorum. Tabii testi geçebilmek şart. Başvuru çok olursa sınavı burada bile yapabiliriz. Yerine göre Lufthansa ve Airbus gibi şirketlerden bile daha iyi imkânlar sunuyoruz.” (Sözcü)

HAMDİ TOPÇU'DAN LUFTHANSA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

mihverli hitfansa ~ 4 yıl önce
Unutmamak lazım EASA Lufthansa' nın yan kurulusudur. EASA' ya dayatılan tüm kurallar EASA ve LBA yetkisi ile çalışan tüm havayollarının ve Part 145' lerin rekabet şansını artıracak ve de kabul etmek lazım daha safe olabilmeleri için EU komitesinin, büyük bir finans ve bilgiyi kullanarak yazdırdığı kurallar ve gereğinde kullanabileceği şarjöründeki mermilerdir. Şimdi acı ki biz ASYA birliği kuramadığımız ve EU' ye bazı konularda gebe olduğumuz için, bu savaş bizim en açık yaralarımız üzerine olacaktır. Eminim ki EASA bu acık yaraları EASA denetlemelerinde ki Türkiye bulgularını bir data bank' da toplayıp şarjöre verilecek mermileri mihverin içinde saklamaktadır. Şimdi bu meseleler değişik şekilde önümüze pek yakında gelecektir (suspend, revoke). Gerekirse büyümeyi biraz azaltıp yaraları sarmamız lazım, tıpkı mehterde ki gibi 2 ileri, bir geri. Ortak akıl ile strateji üretilmelidir. Sünnet olan mermilere karşı miğferi giymeli, tefekkürü tam anlamalı erken önlem almalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Almanlarla ortalığı germenin bir anlamı yok. Özellikle özel sektör uçuşlarının yüzde sekseni Almanya şehirlerine. Adamlar uçuş sayısında bir kısıtlamaya giderlerse şirketler büyük sıkıntı çeker. Birçok kişinin ekmeğiyle oynanıyor. Dikkatli olmak gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ctr_alt_del ~ 4 yıl önce
özel sektör zaten charter ucuyor o bakımdan sıkıntı yok. Lufthansanın yaratacağı en büyük sıkıntı yaptıracağı sıkı safa denetlemeleridir. Daha ileriki aşamalarda easa denetlemelerinin daha sıkı yapılması yeterliliklerin daha iyi denetlenmesi gündeme gelebilecektir. Bu konu ile ilgili özellikle yetkili teknisyenlerin çok dikkatli olması lazımdır, zira bulunacak her bulguda kendileri sorumlu olacak, yetkileri askıya alınacaktır. Bu durumda hem kişiler hem şirketler zor durumda kalacaktır.
SunExpressi önemli ~ 4 yıl önce
SunExpress kuruldu kurulali, Yönetim Kurulu Baskani THY'den, ondan cok daha fazla önemli olan Genel Müdürlük Lufthansa'nin elinde. Bu hep böyle olmus. THY 2005 yilinda Genel Müdürlügü almali ve Server Aydin'i o makama oturtmali. Yillardir zarar eden SunExpress Server Aydin'in Genel Müdür Yardimcisi olarak atanmasiyla ve Ticaretin kendisine baglanmasiyla bu yil ciddi kar etti. Buraya bir nester vurulmasi lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 4 yıl önce
sn yönetim kurulu hani kankiydiniz yaa THY SUNEXPRS ORTAK UÇUŞ ne olduda öküz öldüde ortaklık bozuldu..senelerce luftansaya peşkeş cektınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000