01 Şubat 2015, Pazar 12:56:24

HAMDİ TOPÇU İSTİFA MI EDİYOR?

Seçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AK Parti’deki liste hareketliliğini hızlandırdı. İddiaya göre; Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da adaylık için görevinden istifa edecek.
  • biz eleştiriyi öğrenemeyeceğiz. çünkü, biz türkiyenin birer küçük kopyasıyız. şöyleki; * ya birşeyi eleştirirken dibine kadar gömüyoruz. * ya hiçbir yanlışı görmeyip tertemiz beyaz diyoruz. birgün gelir mi? birşeyi eleştirirken vicdan ile yaparmıyız? kişiyi doğru yaptıkları ve yanlış yaptıkları konusunda taraf olmadan eleştirebilir miyiz? bunu yapabilecekmiyiz? hamdi topçu hata yaptığında (varsa) ona yön veren danışmanları (gm ve gmy) olabileceğini unutmamalıyız. hamdi topçu'nun kusuru da birilerine komple güvenmesi (ki bir üst yöneticinin alt yöneticiye komple güvenmesi onun iyi lider olmadığına delildir) olabilir. teknisyenler gurubu hep şikayetçi mesela kaç yıllardır. varsa içten pazarlıklı, samimiyetsiz kişiler, çalışanların özellikle teknisyenlerin, yönetimden hoşnutsuzluklarına sebep olabilir. bu hoşnutsuzluk 3-5 kişinin efsanesi de olabilir tabi. başarılı yapılan şeyler de var. bunları görmeliyiz. kayırmacılık ve ehli olmayanları işe yerleştirme şayiaları da var tabi.
  • tek bildiğimiz TGS deki hemşerileri açmış ellerini dua ediyor inşallah gitmez diye giderse acaba bizim düzenimiz ne olur diye düşünüyorlardır muhakkak ki
  • Soruya cevap Rumuzu ile yazan arkadaş saba tamamen katılıyorum ve şınuda eklemek istiyorum;Bu sayfada yazanların bir kısmı bilşrkiÖzellikle skyrak ödülleri için yapılan oylama öncasi Özel kalemden mail gelir ve oylama için adres gösterilerek oylamaya iştirak edilmesi idtenirdi,Personelde hem kendisi oylamaya katılır hemde tandıklarına söyleyerek oylamaya katkı saglanırdı.Zaman zaman yurtdışındaki FG okullarındaki öğretmenlede bu oylamaya destek verirlerdi.Bu işi de Özel kalem md Mehmet Karataş organize ederdi.Bu mailler hemen hemen bir çoğumuzda var.
  • İnşallah aday olur.

Seçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AK Parti’deki liste hareketliliğini hızlandırdı. İddiaya göre; Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da adaylık için görevinden istifa edecek.

Seçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AK Parti’deki liste hareketliliğini hızlandırdı. Hürriyet'te yer alan habere göre; Bu hafta Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun adaylık için istifa edeceği belirtiliyor.

Milletvekili adayı olmak  isteyen bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etmesi zorunlu. Bir hafta boyunca kulisler, özellikle Ak Parti’de siyaset yapmak isteyen bürokratların nabız yoklamalarıyla geçti. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan onay almayan bürokratların istifasına izin verilmediği belirtilirken, kesinleşen 2 ismin, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu olduğu ifade ediliyor. Adaylık için gözler, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık danışmanlarına çevrilirken, ilk istifa Erdoğan’ın metin yazarı Aydın Ünal’dan geldi. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un siyasete girip girmeyeceği de kulislerin en çok konuşulan konusu oldu. Bulut’un milletvekili adayı olmasına karşı, parti içerisinde ciddi direnç bulunuyor.

Başbakanlık danışmanları Ertan Aydın ve Taha Özhan ile Adalet Bakanlığı danışmanı Adnan Boynukara hakkındaki kararlar da bu hafta netleşecek.

HAMDİ TOPÇU İSTİFA MI EDİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

yoran ~ 3 yıl önce
biz eleştiriyi öğrenemeyeceğiz. çünkü, biz türkiyenin birer küçük kopyasıyız. şöyleki; * ya birşeyi eleştirirken dibine kadar gömüyoruz. * ya hiçbir yanlışı görmeyip tertemiz beyaz diyoruz. birgün gelir mi? birşeyi eleştirirken vicdan ile yaparmıyız? kişiyi doğru yaptıkları ve yanlış yaptıkları konusunda taraf olmadan eleştirebilir miyiz? bunu yapabilecekmiyiz? hamdi topçu hata yaptığında (varsa) ona yön veren danışmanları (gm ve gmy) olabileceğini unutmamalıyız. hamdi topçu'nun kusuru da birilerine komple güvenmesi (ki bir üst yöneticinin alt yöneticiye komple güvenmesi onun iyi lider olmadığına delildir) olabilir. teknisyenler gurubu hep şikayetçi mesela kaç yıllardır. varsa içten pazarlıklı, samimiyetsiz kişiler, çalışanların özellikle teknisyenlerin, yönetimden hoşnutsuzluklarına sebep olabilir. bu hoşnutsuzluk 3-5 kişinin efsanesi de olabilir tabi. başarılı yapılan şeyler de var. bunları görmeliyiz. kayırmacılık ve ehli olmayanları işe yerleştirme şayiaları da var tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kuzey ~ 3 yıl önce
tek bildiğimiz TGS deki hemşerileri açmış ellerini dua ediyor inşallah gitmez diye giderse acaba bizim düzenimiz ne olur diye düşünüyorlardır muhakkak ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asalak ~ 3 yıl önce
hamdi topçu gidebilir ama Türkiyenin en başındaki adamıda unutma oda hemşeri :)
Soruya cevap ~ 3 yıl önce
Soruya cevap Rumuzu ile yazan arkadaş saba tamamen katılıyorum ve şınuda eklemek istiyorum;Bu sayfada yazanların bir kısmı bilşrkiÖzellikle skyrak ödülleri için yapılan oylama öncasi Özel kalemden mail gelir ve oylama için adres gösterilerek oylamaya iştirak edilmesi idtenirdi,Personelde hem kendisi oylamaya katılır hemde tandıklarına söyleyerek oylamaya katkı saglanırdı.Zaman zaman yurtdışındaki FG okullarındaki öğretmenlede bu oylamaya destek verirlerdi.Bu işi de Özel kalem md Mehmet Karataş organize ederdi.Bu mailler hemen hemen bir çoğumuzda var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
falconeye ~ 3 yıl önce
İnşallah aday olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000