22 Aralık 2015, Salı 12:40:17

Hamdi Topçu davayı kazandı

Gazetenin sahibi Arslan ile Ankara temsilcisi Özay, eski THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu'ya "basın yoluyla hakaret" ettikleri gerekçesiyle tazminat ödemeye mahkum edildi.
  • İyi de basın yoluyla hakaret nerede? Sözüm ona dindar müslüman adam sözüm ona kendi gibi birine 220 bin dolarlık! saat hediye ediyorsa bu tabii ki haber olur! Aklı başında ülkede olsa böyleleri anında görevden alınırlar haklarında da davalar açılır bizim gibi aklı başka yerinde olan ülkelerde de böyleleri sözüm ona bir lomma bir hırka derler ama al gülüm ver gülüm birbirlerini kalkındırırlar,hediyelere boğarlar,lüks arabalara binerler,lüks evlerde otururlar,ceplerini doldururlar !
  • Herkes tezgahında ne yapsınlar hayat burası birileri çok çalişir birileri onları yönetir yönetmek için çaba sarfeder kaydedeğer yolda budur Para için rahatlık için saygınlık için Boşuna dememişler gemisi ni yürütene kaptan ...
  • Her yerde bangır bangır hamdi topçu hakkında internette orda burda yazıldı çizildi Allah aşkına en baba gazete internet icad olduktan sonra kaç bin satıyor televizyon var radyo var hiçmi hamdi bey hakkında küfür var kuyruk acısı var çalıştırdığı personel var neler çevirdiğini yazan söyleyen var illa gazetemi kabahatli her yerde yazıldı mahkemelerimizi uyduruk işlerle meşgul etmeyelim işten atılan bir yığın kamu personeli var bırakalımda işe iade davası açsınlat bitmedi 400madencinin hakkını arasınlar nasıl bir dönemden geçiyor bu ülke.
  • Bu ülke , gerçekten hukukun ,adaletin olduğu ülke olsa hamdi efendi, aleyhine açılacak davalar yüzünden mahkemelerden çıkamaz!

Gazetenin sahibi Arslan ile Ankara temsilcisi Özay, eski THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu'ya "basın yoluyla hakaret" ettikleri gerekçesiyle tazminat ödemeye mahkum edildi.

Taraf gazetesi sahibi Başar Arslan ile Ankara temsilcisi Hüseyin Özay'ın, gazetede yayımlanan bir haberde, eski Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya "basın yoluyla hakaret" ettikleri gerekçesiyle 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Anadolu 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Topçu'nun avukatı Dilek Türemiş katıldı.

Avukat Türemiş, "Manevi tazminat şartları oluşmuştur. Davanın kabulünü istiyorum" dedi.

Hakim Kemal Gündüz, duruşmaya son verildiğini açıkladı.

Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret AŞ adına sahibi Başar Arslan ile Hüseyin Özay hakkındaki davanın kısmen kabulüne hükmeden mahkeme, sanıkların Topçu'ya, suç tarihi olan 21.07.2014'ten itibaren yasal faiziyle 5 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Dava

Hamdi Topçu, Taraf gazetesinin 21 Temmuz 2014 tarihli nüshasında "Saatini Hamdi abisi taktı" başlığıyla, "Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'a 220 bin dolarlık saati THY Başkanı Hamdi Topçu'nun hediye ettiği ortaya çıktı. Topçu'nun sevdiği bürokratlara bu tip pahalı hediyeler gönderdiği öğrenildi" şeklinde yayımlanan haber nedeniyle manevi tazminat davası açmıştı.

Hamdi Topçu davayı kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

trajikomedi ! ~ 2 yıl önce
İyi de basın yoluyla hakaret nerede? Sözüm ona dindar müslüman adam sözüm ona kendi gibi birine 220 bin dolarlık! saat hediye ediyorsa bu tabii ki haber olur! Aklı başında ülkede olsa böyleleri anında görevden alınırlar haklarında da davalar açılır bizim gibi aklı başka yerinde olan ülkelerde de böyleleri sözüm ona bir lomma bir hırka derler ama al gülüm ver gülüm birbirlerini kalkındırırlar,hediyelere boğarlar,lüks arabalara binerler,lüks evlerde otururlar,ceplerini doldururlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 2 yıl önce
Herkes tezgahında ne yapsınlar hayat burası birileri çok çalişir birileri onları yönetir yönetmek için çaba sarfeder kaydedeğer yolda budur Para için rahatlık için saygınlık için Boşuna dememişler gemisi ni yürütene kaptan ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaştım bu işe ~ 2 yıl önce
Her yerde bangır bangır hamdi topçu hakkında internette orda burda yazıldı çizildi Allah aşkına en baba gazete internet icad olduktan sonra kaç bin satıyor televizyon var radyo var hiçmi hamdi bey hakkında küfür var kuyruk acısı var çalıştırdığı personel var neler çevirdiğini yazan söyleyen var illa gazetemi kabahatli her yerde yazıldı mahkemelerimizi uyduruk işlerle meşgul etmeyelim işten atılan bir yığın kamu personeli var bırakalımda işe iade davası açsınlat bitmedi 400madencinin hakkını arasınlar nasıl bir dönemden geçiyor bu ülke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dava ~ 2 yıl önce
Bu ülke , gerçekten hukukun ,adaletin olduğu ülke olsa hamdi efendi, aleyhine açılacak davalar yüzünden mahkemelerden çıkamaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avia ~ 2 yıl önce
Bildiğin varsa bu ülkenin savcıları var git onlara konus , burada mahkememisin yargıç mı ?
avia! ~ 2 yıl önce
adam kendince bir yorum yazmış illa senin gibi dalkavuğun biri maydanoz olacak mahkeme misin yargıç mısın diye soracak!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000