20 Kasım 2010, Cumartesi 08:11:45

Hac dönüşleri başladı

Hac vazifelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan hacılar ülkeye dönmeye başladı.
  • Ben de Ataköy de oturuyorum ama size göre biraz daha şanslıyım çünkü IST 23 pisti yaklaşma hattına nispeten uzağım. Merak etmeyin bu geçici bir durumdur rüzgar yönü ile alakalıdır. Rüzgar kuzeye döndüğünde uçaklar marmara üzerinden gelip sefaköy'e doğru kalkacaklardır.
  • Bildiğim kadarıyla rüzgar Lodos olduğundan dolayı inişler Ataköy üzerinden veriliyor... Yani rüzgarın yönü ile ilgili bir durum ve bu yıllardırda böyledir.
  • malesef boyle devam edecek. keşke oraya yerleşmeden once dusunseydinşiz. keşke beledeiyeler oralara yerleşim ruhsati vermeden once dusunseydi.avrupada millet havaalanlarından kacar turkiyede havaalani yapilinca herkes havaalnının etrafin koşuyor ev almak için.o havaalnı orada 80 yildir var.. ataköy ne zaman yapildi acaba ?
  • Ataköy de oturmaktayım . bugün her 10 dk da bir e5 in uzanım yönünde (doğu batı) onlarca uçak ataturk havaalanına iniyor... gürültü felaket boyutlarda. bu geçici bir uygulamamıdır yoksa böyle sürecek midir? neden marmara denizi üzerinden yaklaşmıyorlar? eğer bu şekilde devam edecekse yandık ! ! ! havacılık konusunnda onlarca bilgili kişinin olduğu bu siteye mesaj yollamak mantıklı geldi öğrenmek için lakin uygun bır alan bulamayınca alakasız bir habere yorum olarak yazmak zorunda kaldım
Bir grup Türk hacı, Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla İstanbul'a geldi. İlk dönen hacılar çok mutlu olduklarını ifade etti. Hacılar, "Herşey çok güzeldi. Allah herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin" diye konuştular. 
 
İlk grubun ardından gün boyu hacı kafilelerinin gelmesi beklenirken, hacıların gelişleri esnasında yaşanabilecek bir izdihamın önüne geçebilmek için dış hatlar gelişteki pasaport çıkış kapısının karşısına, havaalanı yönetimi tarafından bariyer kuruldu.
Hac dönüşleri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ben de Ataköy de oturuyorum ama size göre biraz daha şanslıyım çünkü IST 23 pisti yaklaşma hattına nispeten uzağım. Merak etmeyin bu geçici bir durumdur rüzgar yönü ile alakalıdır. Rüzgar kuzeye döndüğünde uçaklar marmara üzerinden gelip sefaköy'e doğru kalkacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bildiğim kadarıyla rüzgar Lodos olduğundan dolayı inişler Ataköy üzerinden veriliyor... Yani rüzgarın yönü ile ilgili bir durum ve bu yıllardırda böyledir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
malesef boyle devam edecek. keşke oraya yerleşmeden once dusunseydinşiz. keşke beledeiyeler oralara yerleşim ruhsati vermeden once dusunseydi.avrupada millet havaalanlarından kacar turkiyede havaalani yapilinca herkes havaalnının etrafin koşuyor ev almak için.o havaalnı orada 80 yildir var.. ataköy ne zaman yapildi acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ataköy de oturmaktayım . bugün her 10 dk da bir e5 in uzanım yönünde (doğu batı) onlarca uçak ataturk havaalanına iniyor... gürültü felaket boyutlarda. bu geçici bir uygulamamıdır yoksa böyle sürecek midir? neden marmara denizi üzerinden yaklaşmıyorlar? eğer bu şekilde devam edecekse yandık ! ! ! havacılık konusunnda onlarca bilgili kişinin olduğu bu siteye mesaj yollamak mantıklı geldi öğrenmek için lakin uygun bır alan bulamayınca alakasız bir habere yorum olarak yazmak zorunda kaldım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000