19 Şubat 2010, Cuma 15:39:28

HABOM’DA SÜRPRİZ...

Türk Hava Yolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki dev projesi HABOM’da ihale yapıldı. İhaleyi YDA İnşaat kazandı.
  • Açın THY Teknik A.Ş. Basın Bültenini okuyun.Okuma yazmanızda mı yok.Haber orada aynen yazdığımız gibi duruyor.Asıl siz canınızın istediğini yazdınız herhalde.....
  • Teklif belli kazanan belli, daha ne uğraşıyorsunuz!! Kimi hakkıysa o kazansın demek gerekiyor ve sonuçlara bakarak konuşmak gerekiyor!!
  • nerden çıkarıyorsunuz da demek!! teklifi veren belli kazanan belli..asıl siz nerden çıkarıyorsunuz kazanmadığını !!!
  • thy habomda son durumu 4 firma arasında verilecek nihayi karar olarak daha 2 gün önce açıkladı.nerden çıkarıyorsunuz habomu yda'nın kazandığını? Basın Bülteni HABOM Projesinde Son Durum 25.02.2010 HABOM Projesinde Son Durum ..... İhale sonucunda katılımcılardan en düşük teklif veren 4 firma Şirketimiz Yönetim Kurulu'na sunulmuştur. Bu firmalar YDA İnşaat A.Ş., Limak İnşaat A.Ş., STFA İnşaat A.Ş. - Kalyon İnşaat A.Ş İş ortaklığı ve Alsim Alarko İnşaat A.Ş. 'dir. Yönetim Kurulumuzun nihai değerlendirmesine bağlı olarak kazanan firma daha sonra ilan edilecektir.

HABOM projesi kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılacak iki büyük uçak hangarı ile bakım atölyeleri ve destek tesislerinin kurulması ihalesi sonuçlandı.

İhaleye Atatürk Havalimanı işletmecisi TAV ile Sabiha Gökçen Havalimanı işletmeci ortaklarından Limak gibi şirketler de katıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılan ihaleyi ATM Dalaman Havalimanı işletmeci firması YDA İnşaat kazandı.

Toplam maliyeti 500 milyon dolara ulaşacak olan proje kapsamında inşa edilecek iki büyük uçak hangarının birinde 12 dar gövdeli uçak aynı anda bakıma alınabilecek. Diğer hangar ise 3 geniş gövdeli uçak kapasiteli olacak.

20 hektarlık alanda 364 bin metrekaresi kapalı olmak üzere inşa edilecek hangarlarda ayrıca "Avionik" olarak adlandırılan elektronik sistemler, iniş takımı, kabin ve diğer kompenentlerle ilgili bakım atölyeler de yer alacak.

THY Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir, HABOM projesiyle önce kısa süre önce Airport TV’ye şunları söylemişti:

“Sabiha Gökçen’deki HABOM’un büyüklüğü mevcut THY Teknik’in iki katı olacak. Yetişmiş insan kaynağına ihtiyaç duyuyoruz. Bunun için 2 yıldır eğitim programımız sürüyor. İşkur’la ortak projemizde bu gençlere 6 ay teorik ve uygulamalı eğitim veriyoruz. Eğitimleri sırasında bizden cep harçlığı alıyorlar. Sonra sınava girip kazananlar THY Teknik’te işe başlıyor. Hedefimiz yılda 300 kişi yetiştirmek. Şu an Türkiye’de özel sektörle birlikte bakım pazarında ciro yaklaşık 500 milyon dolar. Mevcut 45 milyar dolarlık dünya pazarındaki payımız yüzde 1’in üzerinde. Amacımız imalatçılarla ortak yatırımlarla büyümek, THY ve özel sektörün yatırımlarıyla bunu 10 yılda 8 milyar dolara çıkartmak.”

©AirportHaber.com ÖZEL

HABOM’DA SÜRPRİZ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
Açın THY Teknik A.Ş. Basın Bültenini okuyun.Okuma yazmanızda mı yok.Haber orada aynen yazdığımız gibi duruyor.Asıl siz canınızın istediğini yazdınız herhalde.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Teklif belli kazanan belli, daha ne uğraşıyorsunuz!! Kimi hakkıysa o kazansın demek gerekiyor ve sonuçlara bakarak konuşmak gerekiyor!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
nerden çıkarıyorsunuz da demek!! teklifi veren belli kazanan belli..asıl siz nerden çıkarıyorsunuz kazanmadığını !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy habomda son durumu 4 firma arasında verilecek nihayi karar olarak daha 2 gün önce açıkladı.nerden çıkarıyorsunuz habomu yda'nın kazandığını? Basın Bülteni HABOM Projesinde Son Durum 25.02.2010 HABOM Projesinde Son Durum ..... İhale sonucunda katılımcılardan en düşük teklif veren 4 firma Şirketimiz Yönetim Kurulu'na sunulmuştur. Bu firmalar YDA İnşaat A.Ş., Limak İnşaat A.Ş., STFA İnşaat A.Ş. - Kalyon İnşaat A.Ş İş ortaklığı ve Alsim Alarko İnşaat A.Ş. 'dir. Yönetim Kurulumuzun nihai değerlendirmesine bağlı olarak kazanan firma daha sonra ilan edilecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000