31 Mart 2015, Salı 10:25:15

HABOM PERSONELİNE ŞOK!

Türk Hava Yolları'nın bakım onarım merkezi HABOM'da görev yapan bir çok kişi işten çıkarıldı, tebligatı alan personel şaşkına döndü.
  • habom düşük maliyetli işçi demektir. bu sebeble kurulmuştur. havaiş sendikasından kaçmak için kurulmuştur. sendika yönetimi değiştirilip bu seferde thy tekniğe aldılar çalışanları. nasıl ? istifa ettirip maaşlarını düşürerek. bu iktidarın din iman hak hukukla imtihanı gibi. hepsinden sıfır alır ama ' bizimde aklımız var canım ' diyen oydaşları da cevap veremediler bu sorulara bu olanlara.. işten çıkarılanlar bu oyuna gelmem diyenlerdir. birleşme kanuni olmalıdır demişlerdir. kimsenin kuruş hakkı yenmemelidir diyor kanun..ekprotokol a0a1 neden kaldırılmadı? . min %20- mak%35 kayıplar söz konusu.. Ve tekniğin de AO nun da son derece personel ihityacı varken bunu yapmak kuruma zarar vermektedir. yabancı teknisyen 5kat ücret ile gelecek ve bir tek mühür atmayacaktır. bunun adı milliyetçilik olabilir mi?kendi insanına bu reva görenler... işsizim borçlarım mevcut.. devlete güvendim de ev aldım.. bu mu devlet? kime bu kininiz? kimden hınç aldınız? yeni yönetim kurulu incele bu adamları.
  • Yazık , ismin yakışmış Ümit'i tanıyorsan beni hayli tanırsın Ümit senin gibi yüz tane daha iyi anlaman için 100 adam eder hem işi ile hem adamlığı ile senin gibi böcek yemi yemekle hayatını geçirecek adam değil sen önüne konan yemle hayatını sürdürmeye devam et
  • işten çıkarılan yada işsiz kalmamak için tazminatından maaşının düşmesinden vazgeçerek şartları kabul eden personelin arkasından atıp tutan arkadaşlara bizleri kötüleyen kardeşlerimize şunu söylemek isterim ALLAH bizim yaşadıklarımızı sizlere yaşatmasın evimizde anamızın,babamızın,eşimizin,çocuğumuzun yüzüne bakamıyoruz.
  • Hepinizde allah korkusu var ya ; Ona istinaden yazıyorum... Kişi Karşısındakine yaşattıklarını yaşamadan Ölmezmiş... Ey yönetim kurulu Bu işçilere Yaşattıklarınızı yaşamadan ölmeyeceğinizi biliniz. BİR HADİS İLE tamamlayayım. Yaşa Nasıl Yaşarsan Yaşa Dilediğin Gibi Yaşa İstediğin Gibi Yaşa Ama Unutma Elbet Birgün Hesap Vereceksin.(İşçileri Bu Hale getiren Yönetim Elbet Birgün Hesap vereceksiniz) CAN'ın Hesab'ı ŞAŞAR ALLAH'ın Hesapı ŞAŞMAZ Bunu Daha İyi Bilirsiniz...

Türk Hava Yolları'nın bakım onarm merkezi HABOM'da görev yapan bir çok kişi işten çıkarıldı. İşten çıkarıldığını tebligatla öğrenen personel şaşkına dönerken, kararın birleşme nedeniyle alındığı öğrenildi.

HABOM'da görev yapan teknisyenler, dün ellerine geçen tebligatla neye uğradıklarını şaşırdı. HABOM yönetimi tarafından alınan karar gereği işten çıkarılan teknisyenler karara isyan etti. 

THY Teknik-HABOM birleşmesi nedeniyle HABOM'un bakım yetkililerinin 1 Nisan itibariyle EASA tarafından kaldırılacağı ve bu nedenle bazı teknisyenlerle yolların ayrıldığı yazılı olarak bildirildi. Büyük şok yaşayan çalışanlar, güvenlik personeli nezaretinde iş yerinden uzaklaştırıldı. Yasal olarak şirket kapatılmadan böyle bir karar alınmasını doğru bulmayan personel, şirketi yerli-yabancı teknisyen ayrımı yapmakla suçladı.

Şu ana kadar 50 civarında teknisyenin işine son verilirken, işten çıkarmaların devam edebileceği öğrenildi.

©AirportHaber


 

HABOM PERSONELİNE ŞOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (123)

yazık oldu.. ~ 3 yıl önce
habom düşük maliyetli işçi demektir. bu sebeble kurulmuştur. havaiş sendikasından kaçmak için kurulmuştur. sendika yönetimi değiştirilip bu seferde thy tekniğe aldılar çalışanları. nasıl ? istifa ettirip maaşlarını düşürerek. bu iktidarın din iman hak hukukla imtihanı gibi. hepsinden sıfır alır ama ' bizimde aklımız var canım ' diyen oydaşları da cevap veremediler bu sorulara bu olanlara.. işten çıkarılanlar bu oyuna gelmem diyenlerdir. birleşme kanuni olmalıdır demişlerdir. kimsenin kuruş hakkı yenmemelidir diyor kanun..ekprotokol a0a1 neden kaldırılmadı? . min %20- mak%35 kayıplar söz konusu.. Ve tekniğin de AO nun da son derece personel ihityacı varken bunu yapmak kuruma zarar vermektedir. yabancı teknisyen 5kat ücret ile gelecek ve bir tek mühür atmayacaktır. bunun adı milliyetçilik olabilir mi?kendi insanına bu reva görenler... işsizim borçlarım mevcut.. devlete güvendim de ev aldım.. bu mu devlet? kime bu kininiz? kimden hınç aldınız? yeni yönetim kurulu incele bu adamları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şef ~ 3 yıl önce
Yazık , ismin yakışmış Ümit'i tanıyorsan beni hayli tanırsın Ümit senin gibi yüz tane daha iyi anlaman için 100 adam eder hem işi ile hem adamlığı ile senin gibi böcek yemi yemekle hayatını geçirecek adam değil sen önüne konan yemle hayatını sürdürmeye devam et

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nbox ~ 3 yıl önce
işten çıkarılan yada işsiz kalmamak için tazminatından maaşının düşmesinden vazgeçerek şartları kabul eden personelin arkasından atıp tutan arkadaşlara bizleri kötüleyen kardeşlerimize şunu söylemek isterim ALLAH bizim yaşadıklarımızı sizlere yaşatmasın evimizde anamızın,babamızın,eşimizin,çocuğumuzun yüzüne bakamıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müslüman Yönetim ~ 3 yıl önce
Hepinizde allah korkusu var ya ; Ona istinaden yazıyorum... Kişi Karşısındakine yaşattıklarını yaşamadan Ölmezmiş... Ey yönetim kurulu Bu işçilere Yaşattıklarınızı yaşamadan ölmeyeceğinizi biliniz. BİR HADİS İLE tamamlayayım. Yaşa Nasıl Yaşarsan Yaşa Dilediğin Gibi Yaşa İstediğin Gibi Yaşa Ama Unutma Elbet Birgün Hesap Vereceksin.(İşçileri Bu Hale getiren Yönetim Elbet Birgün Hesap vereceksiniz) CAN'ın Hesab'ı ŞAŞAR ALLAH'ın Hesapı ŞAŞMAZ Bunu Daha İyi Bilirsiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000