10 Haziran 2016, Cuma 10:10:46

Güney Kıbrıs'tan THY'ye sansür

Rum Devlet Radyo ve Televizyon Kurumu’nun, EURO 2016 yayınları sırasında şampiyona resmi sponsorlarından Türk Hava Yolları’nın reklamlarını vermeyeceği bildirildi
  • Vız gelir tırıs gider onların sansürü. Asıl mesele onlara bu Hakkı kim veriyor. Hakları var mı?
  • Rahatsız adamdır vesselâm bu güneyli rumlar. Haset ve nefret ifadeleri hiç bitmez. Fakat yine de Amerika, Uzakdoğu ve Afrika uçuşlarında Atina üzerinden İstanbul'a gelip Thy ile giderler. Kaynak Garip İnsanlar Kolonisi.
  • Thy de yunanım ayaklarında rumlar uçuyor herkes biliyor... Kimse bilmiyor... Ama sansüre hemen tepki.önce etrafımıza bakalım ör:en az 200000 ermeni kaçak(inşaat,oto yıkama,hamallık...)işçi olarak Türkiye de çalışıyor.Ama Almanlara tepki(tepki sonunda wv,audi,mercedes arabamızla uzaklaşıyoruz...Türkiye'yi seviyorum..artık millet olarak ne içiyorsak...
  • Ah be rahmetli Ecevit Ada'nın tamamını alacaktık,Kıbrısta 1974 de imkanımızda vardı bu Bebek katilleri Rumlara sen ders verdin Ecevit.kaşınıyorlarda kaşıyan yok .tüm adayı alsaydık.ah keşke.

Fransa’da bugün başlayacak Avrupa Şampiyonası’nın ana sponsoru olan Türk Hava Yolları’na (THY), Güney Kıbrıs’ta sansür uygulanacağı açıklandı. Rum Devlet Radyo ve Televizyon Kurumu’nun (RIK), 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) yayınları sırasında şampiyona resmi sponsorlarından Türk Hava Yolları’nın reklamlarını vermeyeceği bildirildi.

Güney Kıbrıs’ta günlük olarak yayınlanan Politis Gazetesi, RIK yetkilerinin, THY’nin şampiyona sponsorlarından olduğunu öğrenir öğrenmez Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanlığı’ndan havayolu şirketinin reklamlarının kanalda gösterilmemesi için gerekli girişimlerde bulunma amacıyla yardım talep ettiğini yazdı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, 2013 tarihinde oynanan Euroleage basketbol maçındaki indoor THY reklamlarını da sansürlemişti. Öte yandan Kıbrıslı Türkler, karara sosyal medyadan “Sadece futbol izlemek istiyoruz” diyerek tepkilerini gösterdi. (Habertürk)

Güney Kıbrıs'tan THY'ye sansür

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Trakyalı ~ 2 yıl önce
Vız gelir tırıs gider onların sansürü. Asıl mesele onlara bu Hakkı kim veriyor. Hakları var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RumaRumaRum ~ 2 yıl önce
Rahatsız adamdır vesselâm bu güneyli rumlar. Haset ve nefret ifadeleri hiç bitmez. Fakat yine de Amerika, Uzakdoğu ve Afrika uçuşlarında Atina üzerinden İstanbul'a gelip Thy ile giderler. Kaynak Garip İnsanlar Kolonisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rum kaptan ~ 2 yıl önce
Thy de yunanım ayaklarında rumlar uçuyor herkes biliyor... Kimse bilmiyor... Ama sansüre hemen tepki.önce etrafımıza bakalım ör:en az 200000 ermeni kaçak(inşaat,oto yıkama,hamallık...)işçi olarak Türkiye de çalışıyor.Ama Almanlara tepki(tepki sonunda wv,audi,mercedes arabamızla uzaklaşıyoruz...Türkiye'yi seviyorum..artık millet olarak ne içiyorsak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenermoda ~ 2 yıl önce
Ah be rahmetli Ecevit Ada'nın tamamını alacaktık,Kıbrısta 1974 de imkanımızda vardı bu Bebek katilleri Rumlara sen ders verdin Ecevit.kaşınıyorlarda kaşıyan yok .tüm adayı alsaydık.ah keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ecevit? ~ 2 yıl önce
Ecevit İngilizler ile istişareler içinde boğulurken ve yurtdışındayken, başbakan Vekili olarak Merhum ERBAKAN Kıbrıs Harekatı emrini vermiş ve bizZat komutanlarla birlikte yönetmiştir. Ta ki Ecevit dönüp de, akşama dek bir açıklama yapmasa adanın tümü alınacak iken, öğleden önce sulh açıklamasıyla adeta şuanki güney kısmı o sırada kaçmakta olan Rumlara hediye etmiştir! Nokta. Azıcık tarihi bilin de konuşun. Açıklamayı yapıp da övgüye mazhar oldu diye bir insana fatih sıfatı yapıştırmak nicedir. Aynı Ecevit skandal şekilde milletin meclisinden seçilmiş vekili sırf inancı sebebiyle kovdurtmuştur.
Fenermoda ~ 2 yıl önce
Erbakan kim? Konumuz Kıbrıs'ı rumdan kimin kurtardığı da değil politika da değil ,alçak Türk düşmanı Rumların yaptıklarına tepki.istikbal göklerdedir.atatürk demiş Hadi erkeksen o Erbakancı yorumcu Atatürk'ü kötüle yada kınama yaz.erkeksen.rum Türk düşmanıdır.thy ye herkes düşmandır.lufthansa Almanya bir Numara düşmanıdır.ecevit Kıbrıs'ı rumlarda n kurtarmıştır,barış harekat emrini vermiştir.kahramandır.bir babayiğitte çıksın Rum lara bu sponsor meselesi için ders versin.buradan da tüm THY kaptan ve pilotlarını saygıyla gururla selamlıyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000