20 Temmuz 2013, Cumartesi 09:43:55

GREVCİLER THY ÖNÜNDE İFTAR AÇTI

THY grevcileri dün genel müdürlük girişindeki grev alanında toplu iftar yemeği düzenledi.
  • İster niyetli ister değil herkes iftar sofrasına oturup iftar yapabilir bi mübarek sofraya kimin oturacağına karışmadığınız kaldı !! Allah a şirk koş işine karış sonrada oruçtan müslümanlıktan bahset !! De get !!
  • o son karedeki resime herkes bir baksın, sonra düşünsün; orada gayet net yazıyor... gerisi hikayedir; bu anlamda üzerinde kul hakkı olanlar ile oruç olmasa da o sofraya oturup ekmeğini paylaşanları tartışmam bile, oradaki lokma helaldir, ötekiler ne hesabı verirler bilmem. Allah herşeyin hesabını sormayı diğer dünyaya bırakmıyor, bu dünyada da ibreti alem yapıyor ki insanlar ders alsınlar. sofranız bereketli olsun, keşke o sofrada bir bardak su içmek bana da kısmet olsaydı, onurlu mücadelenizi kutlarım.
  • Hergün degerli agamiz yeni bir eylem karari cikariyor Birgün gazetesi eylemi 24 saat eylemi vs. vs. vs. Cenabi allah iftarda emegi gecenlerden razi olsun Haftaya agamizdan farkli eylemlerde bekliyoruz! Mesala gelsin bir basin aciklamasi yapsin son gelismelerle ilgili bilgi versin 305 den kac kisi tazminati almis bu tazminattan sendika ne kadar komisyon almis Grevin gidisati nasil? Kendi mal varligi ne kadar? Genel secimlerde hangi yolda devam edecek? Sendika secimlerine ramak kala genel durum degerlendirilmesi yapsin! Bir sürü kardesimiz evini arabasini satmaya basladi bu durum karsisindaki düsünceleri neler? Bizlere aciklayabilir mi?
  • At da bu kadar atma be adam! Yazık üzüleceğim nerdeyse sen çalışıyorsun, ben grevdeyim diye. Sen ve senin gibiler safını seçti, ezilmeyi, köle gibi çalıştırılmayı kabul etti! Adam olsaydınız 16 Mayıs'a kalmadan hep beraber rızkımızın peşinde olacaktık. Korkaklığınla otur, bahane bulup durma. Anayasal hakkını kullanmaktan aciz, halinden memnun köle.

THY grevcileri dün bir etkinliğe daha imza attı. 15 Mayıs’ta başlayan grev süresince birbirinden renkli görüntüler sergileyen grevciler, dün de toplu iftar yemeği düzenledi. THY Genel Müdürlük girişine kurulan metrelerce uzunluğundaki yer sofrasında iftar açan grevcilere aileleri, arkadaşları ve farklı sendika temsilcileri de destek verdi.

İmece usulü düzenlenen iftar yemeği öncesi grev alanına piknik tüpleri getirildi, çorbalar kaynatıldı, kelimenin tam anlamıyla Halil İbrahim sofrası kuruldu.

Büyük bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen grevciler yemeklerin hazırlanmasından sonra yaklaşık 200 kişinin katılımıyla toplu olarak iftar yaptı. 

İşte THY grevcilerinin iftarı:

GREVCİLER THY ÖNÜNDE İFTAR AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

Ayıp !! ~ 5 yıl önce
İster niyetli ister değil herkes iftar sofrasına oturup iftar yapabilir bi mübarek sofraya kimin oturacağına karışmadığınız kaldı !! Allah a şirk koş işine karış sonrada oruçtan müslümanlıktan bahset !! De get !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
son kare ~ 5 yıl önce
o son karedeki resime herkes bir baksın, sonra düşünsün; orada gayet net yazıyor... gerisi hikayedir; bu anlamda üzerinde kul hakkı olanlar ile oruç olmasa da o sofraya oturup ekmeğini paylaşanları tartışmam bile, oradaki lokma helaldir, ötekiler ne hesabı verirler bilmem. Allah herşeyin hesabını sormayı diğer dünyaya bırakmıyor, bu dünyada da ibreti alem yapıyor ki insanlar ders alsınlar. sofranız bereketli olsun, keşke o sofrada bir bardak su içmek bana da kısmet olsaydı, onurlu mücadelenizi kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haftaya ~ 5 yıl önce
Hergün degerli agamiz yeni bir eylem karari cikariyor Birgün gazetesi eylemi 24 saat eylemi vs. vs. vs. Cenabi allah iftarda emegi gecenlerden razi olsun Haftaya agamizdan farkli eylemlerde bekliyoruz! Mesala gelsin bir basin aciklamasi yapsin son gelismelerle ilgili bilgi versin 305 den kac kisi tazminati almis bu tazminattan sendika ne kadar komisyon almis Grevin gidisati nasil? Kendi mal varligi ne kadar? Genel secimlerde hangi yolda devam edecek? Sendika secimlerine ramak kala genel durum degerlendirilmesi yapsin! Bir sürü kardesimiz evini arabasini satmaya basladi bu durum karsisindaki düsünceleri neler? Bizlere aciklayabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sınıfsız ~ 5 yıl önce
At da bu kadar atma be adam! Yazık üzüleceğim nerdeyse sen çalışıyorsun, ben grevdeyim diye. Sen ve senin gibiler safını seçti, ezilmeyi, köle gibi çalıştırılmayı kabul etti! Adam olsaydınız 16 Mayıs'a kalmadan hep beraber rızkımızın peşinde olacaktık. Korkaklığınla otur, bahane bulup durma. Anayasal hakkını kullanmaktan aciz, halinden memnun köle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinif sinif ~ 5 yıl önce
calisanin %98'i sizin gibi dusunmedigine gore,istediginiz kadar hakaret edin,dogruyu bulamadiktan ve hakliliginizi ispat edemedikten sonra hakaret edin size de bu yakisir zaten.Bir damla akil olsa su matematik hesabina bakin.Her 50 kisiden 49'u sizin gibi dusunmuyor,bir siz hayal pesinde kosuyorsunuz.Aynaya bakip da biz ne yapiyoruz diye sorma ihtiyaci duysaniz gercekleri goreceksiniz.Bir adam egolari icin sizi oyuncak niyetine kullaniyor hepsi bu
Aynada Görünen ~ 5 yıl önce
sinif sinif,bu işler basit matematik hesabı ile olsaydı, bu ülkede 1983 te oyu %2 lerde olan bir anlayış bugün 10 yıldır iktidarda!!! her iki kişiden birsi o anlayışa oy vermiş. Yani ne oldum demeyeceksin ne olucam diyeceksin, gerçekler konusunda haklısın aynaya bakmak gerekiyor, Anayasal haklarını kullanan insanlara karşı olmak, aynada nasıl bir görüntü vermekte, yarın torunlarınıza anlatacağınız çok kahramanlık ve satış öyküleri çıkar bu aynadan!!! yatağa başını koyduğunda rahat uyuyorsan mesele yok, sanırım sizler çok rahat uyuyorsunuz, yıllar içerisinde yaptığınız gibi, durmak yok uyumaya devam!!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000