29 Mayıs 2012, Salı 09:29:38

GREV THY TEKNİK'E SIÇRADI

THY'deki greve destek olmak için Teknik A.Ş'deki çok sayıda çalışan da iş bıraktı.
  • ayrica, THY'de imzalatilan is sozlesmesinde kimsenin ifadesi alinmadan isten cikarilamayacagi yaziyordu dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Once yazili teblig ardindan da ifadenin alinacagi yaziyordu. Yani telefonla arayip kovduk sizi optum bay diyerek olmuyor o isler. Sizin zeka seviyeniz kadar dusuk gormeyin lutfen bizi. Ayrica Airport habere de yaziklar olsun her habere baliklama atlamasi cok uzucu. Biraz daha secici olup komik duruma dusmekten kurtarabilirdiniz kendinizi.
  • Isten cikarilma oyle zort diye olmaz, Birincisi, 4857 sayılı is kanununun 25. maddesi g bendinde denir ki; "işçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir neden olmaksızın ardı ardına 2 gün, aynı ay içinde tatil günlerini takip eden 2 gün veya aynı ay içinde 3 gün işe devamsızlık yapması iş sözleşmesinin tazminatsız ve bildirimsiz feshine yol açabilecektir" Dolayisiyle eger THY isten cikarma yaparsa basi cok cok cok buyuk belaya girer
  • Airporthaberin bu haberleri çalışanların gözüne sokarak isim vererek amacı nedir ? Kime hizmet ediyor?
  • hepsi yalan kimse işen falan çıkarılmıyor göz korkutmak için yapılan haberler kimse inanmasın

THY'deki greve destek büyüyor. Teknik A.Ş'nin İstanbul ve Ankara'daki merkezlerinde de greve destek var. Şu anda çok sayıda Teknik A.Ş çalışanı greve destek vermek için iş bıraktı.

Bu arada THY'nin işten çıkardığı personel sayısı 100'e yaklaştı.

İşten çıkarılanlarını sayısının giderek artacağı bilgisi verildi.

İşte işten çıkarılan bazı isimler:

Basak Karayilanoglu
Kerem Erisen
Efem Cayci
Ender Keskinkardesler

Cem Akbelege

Dilek Ozdemir

Ayrıntılar gelecek...

GREV THY TEKNİK'E SIÇRADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Gercek Patron ~ 6 yıl önce
ayrica, THY'de imzalatilan is sozlesmesinde kimsenin ifadesi alinmadan isten cikarilamayacagi yaziyordu dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Once yazili teblig ardindan da ifadenin alinacagi yaziyordu. Yani telefonla arayip kovduk sizi optum bay diyerek olmuyor o isler. Sizin zeka seviyeniz kadar dusuk gormeyin lutfen bizi. Ayrica Airport habere de yaziklar olsun her habere baliklama atlamasi cok uzucu. Biraz daha secici olup komik duruma dusmekten kurtarabilirdiniz kendinizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercek Patron ~ 6 yıl önce
Isten cikarilma oyle zort diye olmaz, Birincisi, 4857 sayılı is kanununun 25. maddesi g bendinde denir ki; "işçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir neden olmaksızın ardı ardına 2 gün, aynı ay içinde tatil günlerini takip eden 2 gün veya aynı ay içinde 3 gün işe devamsızlık yapması iş sözleşmesinin tazminatsız ve bildirimsiz feshine yol açabilecektir" Dolayisiyle eger THY isten cikarma yaparsa basi cok cok cok buyuk belaya girer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amaç ~ 6 yıl önce
Airporthaberin bu haberleri çalışanların gözüne sokarak isim vererek amacı nedir ? Kime hizmet ediyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
hepsi yalan kimse işen falan çıkarılmıyor göz korkutmak için yapılan haberler kimse inanmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000