10 Nisan 2013, Çarşamba 09:30:19

"GREV OLURSA BELİMİZİ DOĞRULTAMAYIZ!"

THY’de greve gidilmesi halinde, Türkiye’ye havayoluyla gelen turist sayısı dibe vuracağından çok büyük ekonomik kayıp meydana gelecek... Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, "Belimizi doğrultamayız" dedi.
  • Kardesim turizmde calisirdi yillardir cok direndi ama para kazanamadi sektor degistirdi..amcam acenta sahibiydi havayollari internet fiyatlarina yenildi kapadi dukkani kac yasindan sonra..keza bakkal manav yan turizmcilerin hepsi kan agliyor..yani belini dogrultamayan cok da buna noluyo simdi...
  • türk turizmi? yaşayan en büyük köle pazarı demek istemiş komprador :) mevsimlik sendikasız, çalışma saatleri görev tanımları belli olmayan, eğitimsiz, hangi şartlarda yatacak yer ve yiyecek imkanı olduğu belli olmayan, sigortası bile yatırılmayan yüzbinlerce vatan evladının kanının içildiği turizm sektörümü batacakmış :) ülke batar be başkan? düne kadar süper güçtük bi hava yolu şirketi grev kararı aldı turizm sektörünün 10 yıl beli kırıldı. yalancı, şarlatan, şerefsiz çok gördümde hiç bu kadar üreyip başa geçtiklerini görmemiştim. yaşasın emekçilerin onurlu direnişi.
  • 305 kişi işinden atıldığında sen ne yaptın peki? bir açıklama,thy yönetimini protesto-kınama neden yapmadın? HAKSIZLIK KARŞISINDA NEDEN SUSTUN??? O YÜZDEN MÜSTAHAK SANA VE SENİN GİBİ DÜŞÜNEN ONLARCA PARA BABALARINA,OH OLSUN..
  • Grev jac gun olacak? Bir gunluk grevden ulke batar mi?

THY, 2012 yılında dış hatlarda 23 milyon 139 bin yolcu taşıdı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) hesaplamalarına göre Türkiye’ye gelen turistler 2012 yılında kişi başına ortalama 798 dolar harcama yaptı. 23 milyon turistin yaptığı harcama 18 milyar 464 milyon dolar, günlük ortalama harcama tutarı ise 50 milyon dolara işaret ediyor.

‘Grev olursa belimizi 10 yıl doğrultamayız’

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava-İş Sendikası'nın greve gitmesi durumunda turizme büyük darbe vurulacağını belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, “THY’de grev, belimizi büker. Son yıllarda başarıyla sürdürdüğümüz, yukarıya doğru çektiğimiz çizgiyi bir anda bitirir” şeklinde konuştu.

Ulusoy, “Türk turizminin en önemli partneri THY ve sendika yönetimlerinden sağduyu bekliyorum. Verecekleri kararın Türk turizminin geleceği ve Türkiye’nin geleceği ile ilgili olduğunu unutmasınlar. Anlaşmadan masadan kalkmamaları lazım. Grev olması halinde bir daha 10 sene belimizi doğrultamayız. Türk turizminin  geri düşmesini dört gözle bekleyenler var" dedi.

 

"GREV OLURSA BELİMİZİ DOĞRULTAMAYIZ!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Eren ~ 5 yıl önce
Kardesim turizmde calisirdi yillardir cok direndi ama para kazanamadi sektor degistirdi..amcam acenta sahibiydi havayollari internet fiyatlarina yenildi kapadi dukkani kac yasindan sonra..keza bakkal manav yan turizmcilerin hepsi kan agliyor..yani belini dogrultamayan cok da buna noluyo simdi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
türk turizmi? yaşayan en büyük köle pazarı demek istemiş komprador :) mevsimlik sendikasız, çalışma saatleri görev tanımları belli olmayan, eğitimsiz, hangi şartlarda yatacak yer ve yiyecek imkanı olduğu belli olmayan, sigortası bile yatırılmayan yüzbinlerce vatan evladının kanının içildiği turizm sektörümü batacakmış :) ülke batar be başkan? düne kadar süper güçtük bi hava yolu şirketi grev kararı aldı turizm sektörünün 10 yıl beli kırıldı. yalancı, şarlatan, şerefsiz çok gördümde hiç bu kadar üreyip başa geçtiklerini görmemiştim. yaşasın emekçilerin onurlu direnişi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAKETTİN ~ 5 yıl önce
305 kişi işinden atıldığında sen ne yaptın peki? bir açıklama,thy yönetimini protesto-kınama neden yapmadın? HAKSIZLIK KARŞISINDA NEDEN SUSTUN??? O YÜZDEN MÜSTAHAK SANA VE SENİN GİBİ DÜŞÜNEN ONLARCA PARA BABALARINA,OH OLSUN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Grev jac gun olacak? Bir gunluk grevden ulke batar mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
re ~ 5 yıl önce
sana grevin 1 gün sürdüğünü kim söyledi:))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000