14 Mayıs 2013, Salı 20:53:53

GREV HAKKINDA MERAK EDİLENLER VE CEVAPLARI

Türk Hava Yolları'nda greve saatler kala Hava-İş'in Hukuk Müşaviri Abdi Pesok, grev öncesi çok önemli açıklamalarda bulundu.
  • Avukatt sende bittin.. O sary gibi oda, kraliyet calisma ofisi gibi ofis, eee paralar senin elinle yer degistiriyor tabi olcak okadar!! Ama bitti avukat sende pala gibi ismin cismin hatirlanmadan bitip gideceksin!! Artik gelsin musteride 2 bosanma yapalim diye bekle dur
  • Sendika greve katılmayan personeline sözleşmeden faydalanmaları için neden ek madde eklemiyor. Çalışanları greve katılmak için baskı altına almak değilmidir bu söylem.
  • 38 inci maddenin ikinci fıkrası uyarınca greve katılmayan veya katılmaktan vazgeçen işçileri çalıştıran işveren, bu işçileri ancak kendi işlerinde çalıştırabilir, bunlara, greve katılan işçilerin işlerini yaptıramaz.
  • 03:te ALIN TERİ AKITARAK HAKETTİĞİM MAAŞIMA LAF SÖYLETMEMEK İÇİN ,,MAAŞIMDAN BİR KISMINI ÇALIŞMAYA İHTİYACI OLAN, BEN UÇUŞTAYKEN ÇOCUKLARIMA SÜT VEREN ANNELİK YAPAN YARDIMCIMIN ONURUNU KORUMAK İÇİN,,,BİNBİR ZORLUKLA ALDIĞIM ARABAMIN YORGUN UÇUŞLARDAN SONRA BANA VE BİRDAHA HİÇBİRİMİZE MEZAR OLMAMASI İÇİN,,,BAZILARININ KEM GÖZLERİNDEN NAZARLARINDAN KENDİMİ ARINDIRMAK İÇİN KAZ BOMBASI DA YESEM ÖLECEĞİMİDE BİLSEM ORAYA GELECEĞİM.....BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN TEK BİR ŞEY ÖĞRENDİK..... ONURUNLA YAŞA ŞEREFİNLE ÖL..... gerisi teferruat.........

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava-İş Sendikası'nın greve gitmesine sayılı saatler kala, Hava-İş Hukuk Müşaviri Abdi Pesok çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hava-İş Sendikası'nın video paylaşım sitesi YouTube üzerindeki resmi hesabından yapılan açıklamada, Pesok, grev öncesi merak edilen bazı soruların yanıtını verdi.

İşte o sorulardan ve cevapları...

GREVE KİMLER KATILABİLİR?

GREVE KATILMAYAN SENDİKA ÜYELERİ HAKLARDAN YARARLANABİLİR Mİ?

GREVE KATILMAYAN ÇALIŞANLARI NELER BEKLİYOR?


GREV HAKKINDA MERAK EDİLENLER VE CEVAPLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Avukattttt ~ 5 yıl önce
Avukatt sende bittin.. O sary gibi oda, kraliyet calisma ofisi gibi ofis, eee paralar senin elinle yer degistiriyor tabi olcak okadar!! Ama bitti avukat sende pala gibi ismin cismin hatirlanmadan bitip gideceksin!! Artik gelsin musteride 2 bosanma yapalim diye bekle dur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güven ~ 5 yıl önce
Sendika greve katılmayan personeline sözleşmeden faydalanmaları için neden ek madde eklemiyor. Çalışanları greve katılmak için baskı altına almak değilmidir bu söylem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasa İhlal ediliyor ~ 5 yıl önce
38 inci maddenin ikinci fıkrası uyarınca greve katılmayan veya katılmaktan vazgeçen işçileri çalıştıran işveren, bu işçileri ancak kendi işlerinde çalıştırabilir, bunlara, greve katılan işçilerin işlerini yaptıramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iskoçyalı2 ~ 5 yıl önce
03:te ALIN TERİ AKITARAK HAKETTİĞİM MAAŞIMA LAF SÖYLETMEMEK İÇİN ,,MAAŞIMDAN BİR KISMINI ÇALIŞMAYA İHTİYACI OLAN, BEN UÇUŞTAYKEN ÇOCUKLARIMA SÜT VEREN ANNELİK YAPAN YARDIMCIMIN ONURUNU KORUMAK İÇİN,,,BİNBİR ZORLUKLA ALDIĞIM ARABAMIN YORGUN UÇUŞLARDAN SONRA BANA VE BİRDAHA HİÇBİRİMİZE MEZAR OLMAMASI İÇİN,,,BAZILARININ KEM GÖZLERİNDEN NAZARLARINDAN KENDİMİ ARINDIRMAK İÇİN KAZ BOMBASI DA YESEM ÖLECEĞİMİDE BİLSEM ORAYA GELECEĞİM.....BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN TEK BİR ŞEY ÖĞRENDİK..... ONURUNLA YAŞA ŞEREFİNLE ÖL..... gerisi teferruat.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000