29 Temmuz 2009, Çarşamba 09:10:53

GÖKLERİN YENİ YILDIZLARI MEZUN OLDU

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu, Hezarfen Havaalanı’nda aileler ve okul personelinin katıldığı bir törenle 10'uncu dönem öğrencilerini törenle mezun etti.
  • orada pembe elbiseli sevimli bir hanimefendi var, takdir ediyor ve basari ve cesaretinden dolayi kutluyorum..
  • türkiyede havacılık sektörü şuan asker pilotların elinde olduğu için mecburen şirketler istemese dahi asker kökenli pilot almak zorunda...ne yapsınlar çünkü alternatifleri yok denecek kadar az...sivil yönetimler geldikçe birğün gelecek asker pilotlar kışladan gitmek bile isteeyecekler...asker kökenli pilotların öyle aman aman bir başarıları yok çünkü hem dil olarak zayıflar hemde sürekli emir komuta altında rahat karar vermeleri zor...kaza oranlarında hep ilk sıradalar asker pilotlar
  • Güzel kardeşim boş polemik yapmayıp sorularımı cevaplasanda herkes ögrense ha birde şu gürcistana yanlış meydana inip THY den kovulan kaptanda ayjette diye duydum aman eğitimlerde dikkat edin ögrencilerde aynı duruma düşmesin emi
  • ayjet o kadar olağan üstü eğitiyor ki, mezunların hepsi pilotluğu aşıp astronot tavırlarında geziyor. kendi havayolumda ve diğer tüm firmalardaki arkadaşlarımın ortak kanısının bu oldugunu biliyorum. kendi devresini bile çekemeyip rakip gören insanları yetiştirme konusunda ayjeti tebrik ederim.

03 Ekim 2005 tarihinde uçuş eğitimine başlayan Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET), henüz 4'üncü yılını doldurmadan 10'uncu dönem öğrencilerini mezun etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende kısa bir açılış konuşması yapan okul müdürü Naci Uçar, Ayjet'in eğitim hayatına başladığı günden bu yana 9 dönemde toplam 167 kursiyerinin CPL/IR ATPL (Frozen) pilot lisanslarını almaya hak kazandığını belirterek, "Bu mezunlardan 42'si THY, 25'i SunExpress ve diğerleri değişik hava yolları olmak üzere 123 Ayjet mezunu pilot, kokpitteki yerlerini aldı" şeklinde konuştu.

Uçar, "Pilot lisansları tanzim edilen mezunların kısa sürede havayollarında işe başlama oranı en son mezunlar dâhil %75 olmuştur. Sayısal başarıdan daha önemli olanı, Ayjet mezunu pilotlarla ilgili havayolu şirketlerinin takdir ve beğenileridir. Ayjet ailesi, yeni mezun pilotları ile Türk Sivil Havacılığı'nda büyümeye devam edecek, sivil havacılıktaki önemini ve değerini daha fazla hissettirecektir" dedi.

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu müdürü Naci Uçar'ın konuşmasının ardından 10'uncu dönem kursiyerlerine mezuniyet belgeleri verildi. Mezuniyet belgelerini alan kursiyerlere daha sonra aileleri tarafından Ayjet brövesi takıldı.

Anadolu Yıldızları - AYJET

Mezuniyet belgeleri ve bröve töreninin ardından mezun olan 1'i bayan 8 kursiyer adına konuşma yapan Volkan Nihat Yılmaz, ortak duygularını şöyle dile getirdi: “Sevgili devre arkadaşlarım, 1.5 yıla yakın zaman içerisinde hep beraber çalıştık, beraber uçtuk, sınavlara girdik, yorulduk, eğlendik ve güldük. Bu zaman dilimi içinde Ayjet’te tahmin edemeyeceğiniz kadar yeni bilgi ve beceriler edindik. Havacılık ruhunun temelini oluşturan plan, program, disiplin, tecrübe, saygı ve stres yönetimi gibi erdem ve meziyetleri burada öğrendik. Bugün bu zorlu eğitimin sonuna geldik. Ancak yarınlarda bizi daha zorlu ve sorumluluğu yüksek görevler bekliyor. Pek yakında üzerinde Türk bayrağı olan ulusal ya da özel havayolu uçaklarıyla dünyanın dört bir tarafına uçuşlar gerçekleştireceğiz. Bu uçuşları icra ederken bayrağımız gökyüzünde özgürce taşımamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm büyüklerimize ve milletimize layık birer havacı olmayı milli bir görev olarak idrak etmeli ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz.”

Törenin ardından Türkiye'nin ilk ve tek akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, yaptığı gösteri uçuşuyla yeni mezun pilotlara ve ailelerine görsel bir şölen sundu.

Pelin Öztürk - Murat Öztürk

Öte yandan eski gazeteci ve Türkiye'nin en önemli hava fotoğrafçılarından olan Murat Öztürk'un kızı Pelin Öztürk de mezun öğrenciler arasındaydı. Çin dili ve edebiyatı mezunu olan Pelin Öztürk, havacılık aşkının babasından kendisine geçtiğini söyledi. Pekin Öztürk, "Göklere çıktığım zaman kendimi çok daha iyi hissediyorum. Çocukluğumdan beri uçuyorum. Bundan sonra uçuran kişi olacağım" dedi. Baba Öztürk de duygularını, "Her babaya böyle birşey nasip olmaz. Kızımın da benim gibi bir havacı olmasından dolayı haklı bir gurur yaşıyorum" şeklinde ifade etti.

Ayjet'teki mezuniyet töreninden çok özel görüntüler ve röportajlar bu akşam saat 20:00'de Airport TV Ana Haber'de...

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

Anadolu Yıldızları - AYJET

GÖKLERİN YENİ YILDIZLARI MEZUN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Misafir ~ 9 yıl önce
orada pembe elbiseli sevimli bir hanimefendi var, takdir ediyor ve basari ve cesaretinden dolayi kutluyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
türkiyede havacılık sektörü şuan asker pilotların elinde olduğu için mecburen şirketler istemese dahi asker kökenli pilot almak zorunda...ne yapsınlar çünkü alternatifleri yok denecek kadar az...sivil yönetimler geldikçe birğün gelecek asker pilotlar kışladan gitmek bile isteeyecekler...asker kökenli pilotların öyle aman aman bir başarıları yok çünkü hem dil olarak zayıflar hemde sürekli emir komuta altında rahat karar vermeleri zor...kaza oranlarında hep ilk sıradalar asker pilotlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Güzel kardeşim boş polemik yapmayıp sorularımı cevaplasanda herkes ögrense ha birde şu gürcistana yanlış meydana inip THY den kovulan kaptanda ayjette diye duydum aman eğitimlerde dikkat edin ögrencilerde aynı duruma düşmesin emi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ayjet o kadar olağan üstü eğitiyor ki, mezunların hepsi pilotluğu aşıp astronot tavırlarında geziyor. kendi havayolumda ve diğer tüm firmalardaki arkadaşlarımın ortak kanısının bu oldugunu biliyorum. kendi devresini bile çekemeyip rakip gören insanları yetiştirme konusunda ayjeti tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000