15 Mayıs 2010, Cumartesi 18:23:13

GÖKLERİN YENİ YILDIZLARI BUGÜN MEZUN OLDU

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu, Hezarfen Havaalanı’nda aileler ve okul personelinin katıldığı bir törenle 14'üncü dönem öğrencilerini törenle mezun etti.
  • bilgisayar mühendisi yazmışım. uçak mühendisi olacaktı.
  • şu uçuş okulundan "dereceyle" mezun olup, airbus tip alıp, üstüne 580 saat uçan bilgisayar mühendisi arkadaşı çok merak ettim gerçekten. flight simulator'da herhalde bu 580 saat uçuş... bu kadar iddialı ve detaylı konuşabiliyorsa kendini bi deşifre etsin görelim... bu kriterlerde kimseyi havayolları geri çevirmez. çeviriyorsa da başka birşeyi beğenmemişlerdir... ayrıca şu uçuş okullarındaki hocaların hiçbiryerde uçamayan pilotlar olması yorumu kadar gülmedim bu aralar. verilen binlerce euro patronların cebine mi gidiyor sanıyorsunuz? hadi herşeyi geçtim, bir tebrik edin önce şu insanları. biraz insan olun öncelikle. belki bu yüzden iş bulamıyorsunuzdur?
  • 2-3 ayda bir, yeni bir dönem mezun oluyor. eğitimler de 15-16 ay sürüyor.
  • Ayjet 3 aya bir yeni dönem mezunları diyerek mezun veriyor. 3 ayda pilot mu yetiştiriyorlar yoksa...
03 Ekim 2005 tarihinde uçuş eğitimine başlayan Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET), bugün 14'üncü dönem kursiyerlerini mezun etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende kısa bir açılış konuşması yapan okul müdürü Naci Uçar, Ayjet'in eğitim hayatına başladığı günden bu yana 13 dönemde toplam 204 kursiyerinin CPL/IR ATPL (Frozen) pilot lisanslarını almaya hak kazandığını belirterek, "Bu mezunlardan 48'i THY, 31'i SunExpress ve diğerleri değişik hava yolları olmak üzere 168 Ayjet mezunu pilot, kokpitteki yerlerini aldı" şeklinde konuştu.

Uçar, "Sayısal başarıdan daha önemli olanı, Ayjet mezunu pilotlarla ilgili havayolu şirketlerinin takdir ve beğenileridir. Ayjet ailesi, yeni mezun pilotları ile Türk Sivil Havacılığı'nda büyümeye devam edecek, sivil havacılıktaki önemini ve değerini daha fazla hissettirecektir" dedi.

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu müdürü Naci Uçar'ın konuşmasının ardından 14'üncü dönem kursiyerlerine mezuniyet belgeleri verildi. Mezuniyet belgelerini alan kursiyerlere daha sonra aileleri tarafından bröveleri takıldı.

Mezuniyet belgeleri ve bröve töreninin ardından mezun olan kursiyerler adına konuşma yapan yeni mezun bir kursiyer ortak duygularını, eğitim süresince kendilerine destek olan ailelerine ve bugünlere gelmelerinde büyük emeği olan Ayjet Ailesi'ne teşekkür ederek dile getirdi.
 
Yapılan törenin ardından Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk, hem yeni mezun kursiyerlere hem de ailelerine müthiş bir gösteri sundu.
 
Ayrıntılar bu akşam saat 20:00'da Airport TV Ana Haber Bülteni'nde olacak...

GÖKLERİN YENİ YILDIZLARI BUGÜN MEZUN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Misafir ~ 8 yıl önce
bilgisayar mühendisi yazmışım. uçak mühendisi olacaktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
şu uçuş okulundan "dereceyle" mezun olup, airbus tip alıp, üstüne 580 saat uçan bilgisayar mühendisi arkadaşı çok merak ettim gerçekten. flight simulator'da herhalde bu 580 saat uçuş... bu kadar iddialı ve detaylı konuşabiliyorsa kendini bi deşifre etsin görelim... bu kriterlerde kimseyi havayolları geri çevirmez. çeviriyorsa da başka birşeyi beğenmemişlerdir... ayrıca şu uçuş okullarındaki hocaların hiçbiryerde uçamayan pilotlar olması yorumu kadar gülmedim bu aralar. verilen binlerce euro patronların cebine mi gidiyor sanıyorsunuz? hadi herşeyi geçtim, bir tebrik edin önce şu insanları. biraz insan olun öncelikle. belki bu yüzden iş bulamıyorsunuzdur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
2-3 ayda bir, yeni bir dönem mezun oluyor. eğitimler de 15-16 ay sürüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ayjet 3 aya bir yeni dönem mezunları diyerek mezun veriyor. 3 ayda pilot mu yetiştiriyorlar yoksa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000