24 Eylül 2012, Pazartesi 09:56:01

GÖKKUŞAĞI HAREKETİ'NDEN SALDIRI İDDİASI

Hava İş Sendikası’nın işten atılan THY çalışanları için Taksim’de düzenlediği eylemde gerginlik yaşandı. Gökkuşağı Hareketi, eylem sırasında Ali Gülçiçek’in saldırıya uğradığını iddia etti, Hava İş kaynakları ise olayla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.
  • 4 aydır işsiz olan haksız yere işten atılanlara peki hanginiz sahip çıkacak? hakkımızın yenmesine sebep olan sendika ne yapıyor 3-5 kişiyi parayla orada tutmaktan başka? orada duranların kaçı 305'den? evinde olmasına rağmen atılanlar için kim ne yapabilir? mahkemeyi kazandığımda kim işe iademi sağlayacak? birbirinizi yemekten fırsat bulacak mısınız?
  • Demokrasinin gereklerini yerine getirmekten kaçanlar sonuda yine demokrasinin ağına takilacaktir. Sendika yonetiminde kalmak adina verilen mucadeleden en fazla mevcut çalışanlar zarar görüyor. Degerli Sendika yonetimi bugün eleştirdiğiniz konfederasyonlarda da durum farklı değil. Gercekten temsil ettiginiz sinifi biraz dusunuyorsaniz donup arkaniza bir bakin. Geride kac tane Ali Gulcicek biraktiniz veya daha kac tane Ali birakmak gerekecek. Lütfen Ali'leri bu kadar futursuzca harcamayın, bu ülkenin Ali'lere bugün daha çok ihtiyacı var.
  • Uçum kötü de merhum Kemal çok mu iyiydi??? Türkiye futbol federasyonunda Hamdi Topçu ve diğer THY yüst düzey yöneticileri ile beraber çalıştı..Buna ne diyeceksiniz?? Kendisi işten atılan çalışanların davaları oldu mu % 10 dan aşağı olmaz diyordu.. Abdi den insaflıydı ama..Abdi % 20-25 lerden tarifeyi açıyordu işten atılan emekçiler kendisine geldiğinde...Bütün bunların sebebi de sendika ağası ve yanuındakiler değilse kimdir peki????
  • Gökkuşağı seni biliyoruuuuz bizi kandıramazsın!

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan olaya ilişkin Gökkuşağı Hareketi’nden şu açıklama yapıldı:

“THY Çalışanlarına ve  Kamuoyuna

Hava İş Sendikası'nın 22 Eylül 2012'de THY Taksim satış ofisi önünde 305 işçinin işten atılması ile ilgili yaptığı eylem sırasında arkadaşımız Ali Gülçiçek saldırıya uğramıştır.

Bu Hava İş yönetiminin Gökkuşağı Hareketi'ne karşı yaptığı ilk saldırı değildir. Bir yıl önce Yer İşletmedeki işçilerin işten atılmasını protesto etmek için Genel Müdürlük önünde yapılan basın açıklamasına katılan arkadaşlarımız Engin Barutçu ve Munzur Pekgüleç'e de saldırmışlardı. Eylem yerine dayanışma için gelen Tekel işcileri de Hava İş Sendikası yönetici ve atanmış temsilcilerinin saldırısına maruz kalmışlardı.

Hava İş Sendikası'nın 29 Mayıs'ta grev yasağına karşı hava alanında başlatmış olduğu eyleme katılmak isteyen arkadaşlarımız tehditlerle eylem yerinden uzaklaştırılmak istenmişti. Hava İş yönetimi işcilerden kopuk, 23 yıldır sürdürdüğü saltanatı kaybetmemek için her tür yola başvurmayı mübah gören çeteci bir anlayışa dönüşmüştür. Artık bu çeteci anlayışa aile fertleri de ortak olmuştur. Ali Gülçiçek arkadaşımıza saldıranlardan biri de Atilay Ayçin'in kardeşidir.
Bu saldırı Ali Gülçiçek şahsında Gökkuşağı Hareketi'nin temsil ettiği şeffaf, demokratik sınıf sendikacılığı anlayışına yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı aynı zamanda Gökkuşağı Hareketi nezdinde tüm sivil havacılık çalışanlarına yapılmıştır.

Sivil Havacılık Çalışanları bu saldırılara gerekli yanıtı vereceklerdir. Bunların hesabını onların çeteci sendikal anlayışı ile değil işcilerle birlikte soracağız.

Tüm demokratik  kamuoyunu bu çeteci anlayışa karşı tavır almaya çağırıyoruz. Saygılarımızla.”

Yaşasın Alın Aklığı Kardeşliği
Gökkuşağı Hareketi

Bu arada Hava İş kanadından bir kişi olayla ilgili şunları söyledi:  " Taksim'deki eylem sırasında Gökkuşağı Hareketi temsilcisi Ali Gülçiçek ve yanındaki bir bayan arkadaşı eylem yerine geldi. Göstericilerin AKP aleyhine slogan attığı sırada Gülçiçek ve yanındaki kişi, " AKP'den ne istiyorsunuz" diye bağırdı. Gülçiçek'in yanındaki kadın elinde bulunan sıcak çikolatayı göstericilere doğru fırlattı ve grubu tahrik etti. Bunun üzerine eylem yerindeki grup ile arbede başladı. İtişmeler sırasında herhangi bir darp olayı yaşanmadı. Bizden kimse karakola dahi götürülmedi. Büyütülecek bir durum yok. Bunlar Gökkuşağı Hareketi'nin gündeme gelme çabalarıdır."

GÖKKUŞAĞI HAREKETİ'NDEN SALDIRI İDDİASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

kim? ~ 6 yıl önce
4 aydır işsiz olan haksız yere işten atılanlara peki hanginiz sahip çıkacak? hakkımızın yenmesine sebep olan sendika ne yapıyor 3-5 kişiyi parayla orada tutmaktan başka? orada duranların kaçı 305'den? evinde olmasına rağmen atılanlar için kim ne yapabilir? mahkemeyi kazandığımda kim işe iademi sağlayacak? birbirinizi yemekten fırsat bulacak mısınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DUMAN ~ 6 yıl önce
Demokrasinin gereklerini yerine getirmekten kaçanlar sonuda yine demokrasinin ağına takilacaktir. Sendika yonetiminde kalmak adina verilen mucadeleden en fazla mevcut çalışanlar zarar görüyor. Degerli Sendika yonetimi bugün eleştirdiğiniz konfederasyonlarda da durum farklı değil. Gercekten temsil ettiginiz sinifi biraz dusunuyorsaniz donup arkaniza bir bakin. Geride kac tane Ali Gulcicek biraktiniz veya daha kac tane Ali birakmak gerekecek. Lütfen Ali'leri bu kadar futursuzca harcamayın, bu ülkenin Ali'lere bugün daha çok ihtiyacı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçum kötü de ötekiler çok mu iyi??? ~ 6 yıl önce
Uçum kötü de merhum Kemal çok mu iyiydi??? Türkiye futbol federasyonunda Hamdi Topçu ve diğer THY yüst düzey yöneticileri ile beraber çalıştı..Buna ne diyeceksiniz?? Kendisi işten atılan çalışanların davaları oldu mu % 10 dan aşağı olmaz diyordu.. Abdi den insaflıydı ama..Abdi % 20-25 lerden tarifeyi açıyordu işten atılan emekçiler kendisine geldiğinde...Bütün bunların sebebi de sendika ağası ve yanuındakiler değilse kimdir peki????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Gökkuşağı seni biliyoruuuuz bizi kandıramazsın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000