17 Şubat 2012, Cuma 12:37:57

"GİTTİK HAVALİMANI ÜZERİNDEN GERİ DÖNDÜK"

Türk Hava Yolları’nın TK 1362 ve 1364 sefer sayılı Aşkabat uçuşlarına sis engeli. Türkmenistan’da yaşanan sis nedeniyle Aşkabat Havalimanı inemeyen iki Türk Hava Yolları uçağı Atatürk Havalimanı’na geri döndü.
  • Aşkabat müdürü değişti. Allah yardımcısı olsun..
  • dispeç niye göndermiş sisli meydana teyyareyi?
  • bilenler aşkabat müdürünün bir adını yazsalar..
  • torpil yapacaz diye bu adamlari oralara gonderirsen,hem is yapamaz,hemde rezil olursun,o ulkelere.birtaneside taskente yasak dinci kitaplar sokmak sucundan sinirdisi edilmisti,hala mudur ,bu nasil bir yonetim.
Türk Hava Yolları’nın TK 1362 ve TK 1364 sefer sayılı İstanbul – Aşkabat seferleri sis nedeniyle Aşkabat’a inemedi. Dün akşam Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak Aşkabat’a giden iki THY uçağının da akibiyetinin aynı olduğu, Aşkabat üzerinde bir süre tur attıktan sonra geri döndüğü öğrenildi.

TK 1362 sefer sayılı uçuşla dün akşam saat 21:15’te İstanbul’dan Aşkabat’a seyahat eden yolculardan bazıları, “Aşkabat Havalimanı üzerinde bir saate yakın tur attık. Türkmenistan Havayolları’nın tüm uçakları iniyormuş. Türk Hava Yolları inemedi. Daha sonra bizi Bakü’ye götürdüler. 2 saat de Haydar Aliyev Havalimanı’nda bekledik. Sis dağılmayınca bizi tekrar İstanbul’a getirdiler. Bu akşam 21:15’te yine uçacakmışız. Dün akşam üzeri 18:30’dan beri Atatürk’ten alıp götürüp getiriyorlar. Bu akşam da aynı şey yaşanacak. Bu mevsimde gece saatleri hep sisli oluyor. Sefer saatlerinde neden değişiklik yapılmıyor?” diyerek yaşanan olaya tepki gösterdiler.

300’e yakın yolcunun mağdur olduğu iki seferin bu akşam tekrarlanacağı öğrenilirken, mağdur yolcuların otellere gönderildiği belirtildi.

Bu arada Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde bulunan havalimanına yapılan seferlerde yaklaşık 1,5 aydır sis yüzünden aksamalar meydana geldiği öğrenildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

"GİTTİK HAVALİMANI ÜZERİNDEN GERİ DÖNDÜK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
Aşkabat müdürü değişti. Allah yardımcısı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
dispeç niye göndermiş sisli meydana teyyareyi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bilenler aşkabat müdürünün bir adını yazsalar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
torpil yapacaz diye bu adamlari oralara gonderirsen,hem is yapamaz,hemde rezil olursun,o ulkelere.birtaneside taskente yasak dinci kitaplar sokmak sucundan sinirdisi edilmisti,hala mudur ,bu nasil bir yonetim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000