01 Temmuz 2009, Çarşamba 10:58:45

GECE UÇUŞLARINI DURDURDULAR

Azerbaycan özel izinli uçuşlar dışında havayolu şirketlerinin yapacağı uçuşlara kısıtlama getiriyor.
  • GHC havalimaninda handling sirketi olan Ground Handling Company sirketinin sitesidir, ve malesef dogru durust update olunmuyor. Sitenin en guzel yani www.ghc.az/timetable adresinde havalimaninin onlayn ucus tablosunu izlemek mumkun.
  • kaptan pilotumuzu tebrik ediyorum. bu herifin TİPİ ben cahilim diye bağırıyor. Kaptan'a nazikçe bir soru soduğunu hayal bile edemiyorum. Artık cahil yolcuların uçağa binmesi yasaklanmalı , ve ilk defa uçağa binecek yolculardan 10-15 soruluk bir testi geçmeleri istenmeli.
  • ghc.az/timetable sitesine girdim öncelikle ingilizce menü yok. sadece rusça ve azerice. Ayrıca anasayfada 2007 de ve 2008 de AZAL'a teslim edilecek uçaklardan bahsediyor. bu site en son ne zaman update edilmiş ? Gece uçuşları konusunda şöyle düşünüyorum zaten uçuş sayısı az olduğu için böyle bir uygulama şansları var. İstanbul'un böyle bir uygulamayı yapması söz konusu bile olamaz.
  • Hangi şehirin göbeğine askeri meydan dikilmiş bir deyiver bakalım.Türkiyedeki en yeni askeri meydan 50 yıllık benim cahil adamım.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı'nda uçuş saatlerine kısıtlama getirilecek. Yarından itibaren devreye sokulacak olan uygulamayla birlikte gece 00:00 ile 07:00 saatleri arasında uçuş yasağı uygulanacak.

Azerbaycan Havayolları’ndan (AZAL) Airporthaber’e verilen bilgiye göre, gece saatlerinde yalnız devlet, bürokratik, kaza ve diğer bu gibi görevli uçaklara uçuş imkanı verilecek.

Bakü semalarında uçak seferlerinin gece yarısı durdurulma nedeninin, yaz mevsiminde insanların rahatsız olmamaları için yapıldığı belirtildi. Azerbaycan Havayolları, konuya ilişkin olarak işbirliğinde bulunduğu yabancı firmalara Nisan ayında haber gönderdiğini de belirtti.

Azerbaycan’a uçuş yapan yerli ve yabancı firmaların büyük bir kısmı uçuşlarını gece geç saatlerde gerçekleştiriyordu.

Rossiya, BelAvia, Türk Hava Yolları, BME, Lufthansa, Air Baltiya gibi firmaların genellikle yasaklama getirilen saatlerde sefer yaptığı da gelen bilgiler arasında.

©AirportHaber Dış Haberler

GECE UÇUŞLARINI DURDURDULAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
GHC havalimaninda handling sirketi olan Ground Handling Company sirketinin sitesidir, ve malesef dogru durust update olunmuyor. Sitenin en guzel yani www.ghc.az/timetable adresinde havalimaninin onlayn ucus tablosunu izlemek mumkun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kaptan pilotumuzu tebrik ediyorum. bu herifin TİPİ ben cahilim diye bağırıyor. Kaptan'a nazikçe bir soru soduğunu hayal bile edemiyorum. Artık cahil yolcuların uçağa binmesi yasaklanmalı , ve ilk defa uçağa binecek yolculardan 10-15 soruluk bir testi geçmeleri istenmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ghc.az/timetable sitesine girdim öncelikle ingilizce menü yok. sadece rusça ve azerice. Ayrıca anasayfada 2007 de ve 2008 de AZAL'a teslim edilecek uçaklardan bahsediyor. bu site en son ne zaman update edilmiş ? Gece uçuşları konusunda şöyle düşünüyorum zaten uçuş sayısı az olduğu için böyle bir uygulama şansları var. İstanbul'un böyle bir uygulamayı yapması söz konusu bile olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hangi şehirin göbeğine askeri meydan dikilmiş bir deyiver bakalım.Türkiyedeki en yeni askeri meydan 50 yıllık benim cahil adamım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000