05 Nisan 2012, Perşembe 11:05:03

GAZİANTEP DHMİ'DEN PERSONELE EĞİTİM

Gaziantep Havalimanı'nda görev yapan personellere, "Müşteri Memnuniyet Eğitimi" verildi.
Gaziantep Havalimanı; Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanları ile Müstecir kurumlar THY, Havaş, A.t.s.Temizlik Firması, Hava İkmal Müdürlüğü, THY Opet, Kemal Cengiz, Merkent Restorant, Araç Kiralama Firmları vb. kuruluşların çalışanlarına Müşteri Memnuniyeti, Çevre Mevzuatı ve İşsağlığı-İşgüvenliği konularında eğitim verildi.

Müşteri memnuniyeti konusunda verilen eğitim, Gaziantep Havaalanı İşletme Müdürü Bilal Uygur tarafından verildi. Uygur "Kurum olarak müşteri memnuniyeti kapsamında amaçlarının, yolcuların havalimanı girişinden çıkışına kadar geçen sürede nasıl memnun olabilecekleri ve 10002 Müşteri Memnuniyeti standartları kapsamına uygun olarak, öneri, şikayet ve memnuniyetleri değerlendirdiklerini ifade etti.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği kapsamında Elektrik Müdürü ve İSG Sorumlusu Kadir Ezgin tarafından katılımcılara verilen derste, DHMİ olarak TS18011 iş sağlığı ve iş güvenliğini standartları, mevzuatları yerine getirdikleri gibi "önce can güvenliği" konusuna vurgu yaparak, yasal mevzuatlar hakkında bilgiler verdi.

Çevre Mevzuatı konusunda eğitimi ise, havalimanı çevre danışmanlık firması ENVOY tarafından verildi. Şirket sahipleri Mesut Hız ve Ebru Uslu tarafından verilen derste; "Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkesin birey olarak sorumlu davranması, çevreye duyarlı bireyler olmamız gerektiği" konusuna vurgu yaptılar, atıkların değerlendirilmesi ve çevre mevzuatı hakkında bilgi verdiler.

Kalite Yöentim Sistemleri kapsamında gerçekleştirilen eğitimlere 55 DHMİ çalışanı ile 59 diğer kurum kuruluş çalışanı katıldı.

Gaziantep Havalimanı Başmüdürlüğü, tüm çalışanların eğitimlerden faydalanması için Kasım ayında daha kapsamlı bir program planladığını ifade etti.
GAZİANTEP DHMİ'DEN PERSONELE EĞİTİM

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000