24 Şubat 2011, Perşembe 11:00:39

"GAZ KOLU DONMUŞ... GEREKLİ PROSEDÜRÜ UYGULAYALIM"

Turkish Cargo'nun İstanbul-Zürih seferini yapan uçağında kalkıştan sonra motor arızası meydana gelmişti. Pilotlar yaşanan arıza nedeniyle acil iniş talebinde bulunmuştu. İşte "o an" çok ilginç diyaloglar yaşandı...
  • ARKADAŞLAR YAKINDA O UÇAKTA MEC DEĞİŞİR.BİRDAHA GELİRSE MEC 'İN ALTINDAKİ TAMBURU SÖKÜN GAZ KOLU RAHAT ÇALIŞIYORSA ME C SIKIŞIYORDUR.YÜKSEK TAKATDA ÇALIŞIRKEN SIKIŞDIĞINDA HEMEN SÖKÜP SIKIŞIKKEN TESPİT ETMENİZ GEREKİR. MEHMET YILMAZA KAPAK OLSUN.
  • çok iyi olmuş bakalım bizim pilot efendiler ne yapacak...parayı veren herkes sözüm ona pilot...biz canımızı bunlaramı emanet edeceğiz?
  • SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı onaylandı. Yandı gülüm, keten helva…
  • Arkadaşlar burada bir telaş veya panik havası göremedim ki bu gibi abnormal durumlarda telaş da olabilir çok önemli değil. Kaptan Arkadaşım gayet normal bir şekilde Teknik Arkadaşa bir tavsiyeleri olup olmadığını sormuş ve durumu değerlendirmişler ki bu çok normal. İlgili procedurler yapılarak, emniyetli bir şekilde iniş yapılmış. KRALDAN KRALCI OLMAMAK LAZIM, HAVACILIK BU; İNSANIN BAŞINA HERŞEY GELİR. SEVGİLERİMLE...

Türk Hava Yolları'nın A310 tipi kargo uçağı sağ motorda meydana gelen sorun nedeniyle kalkıştan kısa bir süre sonra geri dönmek zorunda kaldı.

Arıza nedeniyle uçağın pilotu, yaşanan durumu THY Teknik ile paylaştı. Kaptan pilot önce acil iniş deklare etti, ancak son anda bu isteğinden vazgeçerek sorunsuz inişini gerçekleştirdi.

Uçak bakım için hangara çekilirken arıza sırasında yaşanan konuşmalar oldukça ilginçti.

İşte o an yaşananlar kayıtlara şu şekilde geçti:

"GAZ KOLU DONMUŞ... GEREKLİ PROSEDÜRÜ UYGULAYALIM"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
ARKADAŞLAR YAKINDA O UÇAKTA MEC DEĞİŞİR.BİRDAHA GELİRSE MEC 'İN ALTINDAKİ TAMBURU SÖKÜN GAZ KOLU RAHAT ÇALIŞIYORSA ME C SIKIŞIYORDUR.YÜKSEK TAKATDA ÇALIŞIRKEN SIKIŞDIĞINDA HEMEN SÖKÜP SIKIŞIKKEN TESPİT ETMENİZ GEREKİR. MEHMET YILMAZA KAPAK OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
çok iyi olmuş bakalım bizim pilot efendiler ne yapacak...parayı veren herkes sözüm ona pilot...biz canımızı bunlaramı emanet edeceğiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı onaylandı. Yandı gülüm, keten helva…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar burada bir telaş veya panik havası göremedim ki bu gibi abnormal durumlarda telaş da olabilir çok önemli değil. Kaptan Arkadaşım gayet normal bir şekilde Teknik Arkadaşa bir tavsiyeleri olup olmadığını sormuş ve durumu değerlendirmişler ki bu çok normal. İlgili procedurler yapılarak, emniyetli bir şekilde iniş yapılmış. KRALDAN KRALCI OLMAMAK LAZIM, HAVACILIK BU; İNSANIN BAŞINA HERŞEY GELİR. SEVGİLERİMLE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000