17 Aralık 2008, Çarşamba 08:10:43

GAP uçağına kardeş geliyor

GAP uçağına kardeş geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan için ABD'den satın alınan ve VIP uçak havuzuna konulacak yeni jet için DAP (Doğu Anadolu Projesi'nin kısaltması) ismi düşünülüyor.
  • Alınan uçağın misyonu hakkında uzaktan yakından fikri olmayan ya da muhalefet dürtüsü beynine kan gitmesine engel olanlar ancak bu haberle çileden çıkabilir. Haberin sunuluş şekli galiba anlamada sorunu olanları kışkırtmış.Bu uçak başbakana değil Türkiye Cumhuriyeti devletine alınıyor.Yani bize.Bu uçakla bizim seçilmişlerimiz onlara verdiğimiz görevi icra için seyehat edecekler.Yani kim seçilirse o kullanır.Bu ülkede kaç tane vip uçak var ve kimler tarafından kullanılıyor biliyor mu acaba muhalif yorumcular.Devletimiz uçak sahiplerinden daha mı fakir de uçak alamasın.Bugün herhangi bir işadamı bile önemli bir toplantısına giderken kendi uçağı olduğu halde daha prestijli bir uçağı kiralamak ihtiyacı hissediyor dosta düşmana karşı boy göstermek için.Devir değişti beyler kafanızı değiştirin.Alınan uçak bizim.Kimsenin malı değil.
  • Kömür dağıtıyor fakire gıda yardımı yapıyor işsize uçak alıyor kendine. Bizim paramızla bizi bu kadar güzel rezil edemezlerdi onu dabecerdiler... Unutmayın bu uçak hepimizin parasıyla alınıyor ne için ? birilerinin keyfi için .. Parasına baksanıza şaka değil 51 milyon dolar KDV hariç!!! %18 yani. Ey halkım nasıl uyumuşsun uyanamıyorsun 1 türlü. Demekki biz bu kadarını hakediyoruz.
  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni her yerde temsil edebilecek prestij ve imaja sahip olan bu uçak 6500 mil mesafeyi hiç durmadan uçabilme yeteneğine sahiptir.gurur duymalıyız..hayırlı olsun
  • Sayın kaptanın,küçük uçakların işletimi basittir demişsiniz ama,hiçte öyle değilll!Birincisi bu uçaklar dünyada sayılıdır heran her yerde göremezsiniz.Dolayısıyla bir sorunla karşılaştığınızda anında çözemezsiniz.Fakat bir BBJ (Boeingin ürettiği 737 serisinin iş jeti modeli) niz olsa dünyanın heryerinde teknik destek bulabilirsiniz.Bu uçağın çeki demirini dahi bulamazsınız çoğu yerde,sonra motor çalıştırıp durursunuz,ama bir boeing çeki demiri her yerde vardır!Afrikada bile!İkincisi bir boeing de sadece bir teknisyenle operasyona hazır hale getirilebilir!Valla biz daha önce çok defa yaptık pekte güzel oluyor.Üçüncüsü boeing veye airbus ın simülatörleri ülkemizde mevcut niye dışarılara onca paralar dökülsün eğitim için?Dördüncüsü bir boeing BBJ'nin nekadar yer hizmeti ve yer hazırlığına ihtiyacı varsa Gulfstream'inde okadar ihtiyacı var.E müsadenizle Boeingde iş jeti yapmışsa herhalde düşünmüşür böyle küçük ve basit uçaklarla rekabet edebilmek için kolay operasyona yönelik bir uçak yapmayı!Ha birde eğer merdiveni filan diyecekseniz,merak etmeyin efenim oda var,opsiyonel olarak istersiniz onuda takı veriyo gavurlar!SİZ YETERKİ İSTEYİN HEMİDE DAHA UCUZU,DAHA GONFORLUSU,YİYİN GARİ!

GAP uçağına kardeş geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan için ABD'den satın alınan ve VIP uçak havuzuna konulacak yeni jet için DAP (Doğu Anadolu Projesi'nin kısaltması) ismi düşünülüyor. Şubat ayı sonunda teslim edilmesi planlanan okyanus ötesi uçabilen uçağın menzili 12 bin 500 kilometre. THY yönetimi uçağı Başbakanlık'a KDV hariç 51 milyon 767 bin 701 ABD dolarına satacak.

Başbakanın uçağının Gulfstream 550 olacağı daha önce açıklanmıştı.

GAP uçağına kardeş geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Theater ~ 9 yıl önce
Alınan uçağın misyonu hakkında uzaktan yakından fikri olmayan ya da muhalefet dürtüsü beynine kan gitmesine engel olanlar ancak bu haberle çileden çıkabilir. Haberin sunuluş şekli galiba anlamada sorunu olanları kışkırtmış.Bu uçak başbakana değil Türkiye Cumhuriyeti devletine alınıyor.Yani bize.Bu uçakla bizim seçilmişlerimiz onlara verdiğimiz görevi icra için seyehat edecekler.Yani kim seçilirse o kullanır.Bu ülkede kaç tane vip uçak var ve kimler tarafından kullanılıyor biliyor mu acaba muhalif yorumcular.Devletimiz uçak sahiplerinden daha mı fakir de uçak alamasın.Bugün herhangi bir işadamı bile önemli bir toplantısına giderken kendi uçağı olduğu halde daha prestijli bir uçağı kiralamak ihtiyacı hissediyor dosta düşmana karşı boy göstermek için.Devir değişti beyler kafanızı değiştirin.Alınan uçak bizim.Kimsenin malı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Death Grind ~ 9 yıl önce
Kömür dağıtıyor fakire gıda yardımı yapıyor işsize uçak alıyor kendine. Bizim paramızla bizi bu kadar güzel rezil edemezlerdi onu dabecerdiler... Unutmayın bu uçak hepimizin parasıyla alınıyor ne için ? birilerinin keyfi için .. Parasına baksanıza şaka değil 51 milyon dolar KDV hariç!!! %18 yani. Ey halkım nasıl uyumuşsun uyanamıyorsun 1 türlü. Demekki biz bu kadarını hakediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni her yerde temsil edebilecek prestij ve imaja sahip olan bu uçak 6500 mil mesafeyi hiç durmadan uçabilme yeteneğine sahiptir.gurur duymalıyız..hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FELLİK ~ 9 yıl önce
Sayın kaptanın,küçük uçakların işletimi basittir demişsiniz ama,hiçte öyle değilll!Birincisi bu uçaklar dünyada sayılıdır heran her yerde göremezsiniz.Dolayısıyla bir sorunla karşılaştığınızda anında çözemezsiniz.Fakat bir BBJ (Boeingin ürettiği 737 serisinin iş jeti modeli) niz olsa dünyanın heryerinde teknik destek bulabilirsiniz.Bu uçağın çeki demirini dahi bulamazsınız çoğu yerde,sonra motor çalıştırıp durursunuz,ama bir boeing çeki demiri her yerde vardır!Afrikada bile!İkincisi bir boeing de sadece bir teknisyenle operasyona hazır hale getirilebilir!Valla biz daha önce çok defa yaptık pekte güzel oluyor.Üçüncüsü boeing veye airbus ın simülatörleri ülkemizde mevcut niye dışarılara onca paralar dökülsün eğitim için?Dördüncüsü bir boeing BBJ'nin nekadar yer hizmeti ve yer hazırlığına ihtiyacı varsa Gulfstream'inde okadar ihtiyacı var.E müsadenizle Boeingde iş jeti yapmışsa herhalde düşünmüşür böyle küçük ve basit uçaklarla rekabet edebilmek için kolay operasyona yönelik bir uçak yapmayı!Ha birde eğer merdiveni filan diyecekseniz,merak etmeyin efenim oda var,opsiyonel olarak istersiniz onuda takı veriyo gavurlar!SİZ YETERKİ İSTEYİN HEMİDE DAHA UCUZU,DAHA GONFORLUSU,YİYİN GARİ!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000