29 Haziran 2011, Çarşamba 10:45:14

FTO ÇALIŞTAYI YAPILDI...

2023 yılı için belirlenen sivil havacılık hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak, sivil havacılık sektörünün artan pilot ihtiyacını karşılamak üzere yılda en az 500 pilot yetiştirilmesi gerektiği öngörülüyor...
  • Önce batırdığı okulun, sindel havacılığın hesabını versinde sonra çıksın temsilci felan olsun... Adam daki pişkinliğe bak ya hala ortada hocayım felan diye dolaşıyor, uçuş yok alet bilgisi yok ATPL yok temsilcilik var oh ne ala... THY akademi mağduru
  • Kuru sıkı Metin yine bir yerin başı olmuş.hayırlı olsun.
  • anlamak cidden zor yok kardeşim böyle bi ihtiyaç kimsenin de umrunda degil nasıl olsa yabancı pilot ile işi götürürüz diyorlar ha işe giren adamlar da ya çok para vermiştir yada torpillidir.. yoksa ihtiyaç var diye kimse iş vermiyor.
  • bir an önce çözüm bulunması lazım ..
FTO çalıştayı yapıldı, alınan kararlar ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Buna göre SHGM'den yapılan açıklamada şunlara değinildi:

"Ülkemizin 2023 yılı için belirlenen sivil havacılık hedeflerinin gerçekleştirmesine yönelik olarak, sivil havacılık sektörünün artan pilot ihtiyacını karşılamak üzere yılda en az 500 pilot yetiştirilmesi gerektiği öngörülmektedir.

Öte yandan, Genel Müdürlüğümüzün önderliğinde yürütülen bölgesel işbirliği  çalışmaları kapsamında, ülkemizin yurtdışından gelecek öğrenciler için uçuş eğitimi üssü olma potansiyeli de önemli oranda artmış bulunmaktadır.

Bu kapsamda, ülkemizdeki uçuş okullarının yıllık mezuniyet kapasitesinin, ihtiyaç duyulan pilot sayısını karşılamaya yeterli olmadığı değerlendirilmektedir.

Uçuş eğitim organizasyonlarının kapasitelerinin artırılması ve yukarıda bahsedilen hedeflere ulaşırken eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve diğer uçuş eğitimi konularını görüşmek üzere 24 Haziran 2011 tarihinde Ankara’da bir çalıştay düzenlenmiştir. Çalıştay, ATPL(A) eğitim yetkisine sahip uçuş okulları Anadolu Üniversitesi, Türkkuşu, THY, Ayjet, Tarkim, Er-Ah ve Stella uçuş okullarının eğitim müdürleri, baş uçuş öğretmenleri, baş yer dersi öğretmenleri ve kalite müdürlerinin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Çalışmalarını tamamlayan katılımcılar, ortaya çıkan konuları çalıştayın kapanışına katılan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın'a sunmuşlar ve uçuş okullarını ilgilendiren konularda fikir alış verişinde bulunmuşlardır. 

Benzer çalışmaların devamı amacıyla, çalıştaya katılan okullardan birer temsilcinin bulunduğu FTO çalışma grubu oluşturulmuştur. Yapılan oylama ile de çalışma grubunun başkanlığına THY Uçuş Akademisi temsilcisi İbrahim Metin Koçkar ve başkan yardımcılığına da AYJET Uçuş Okulu temsilcisi Ahmet Ergene seçilmiştir."

FTO ÇALIŞTAYI YAPILDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
Önce batırdığı okulun, sindel havacılığın hesabını versinde sonra çıksın temsilci felan olsun... Adam daki pişkinliğe bak ya hala ortada hocayım felan diye dolaşıyor, uçuş yok alet bilgisi yok ATPL yok temsilcilik var oh ne ala... THY akademi mağduru

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kuru sıkı Metin yine bir yerin başı olmuş.hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
anlamak cidden zor yok kardeşim böyle bi ihtiyaç kimsenin de umrunda degil nasıl olsa yabancı pilot ile işi götürürüz diyorlar ha işe giren adamlar da ya çok para vermiştir yada torpillidir.. yoksa ihtiyaç var diye kimse iş vermiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bir an önce çözüm bulunması lazım ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000