13 Kasım 2009, Cuma 10:08:48

Freebird de tarifeliler arasına girdi

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Türk sivil havacılığında uygulanan etkin ve sürdürülebilir politikalar, yolcu ve yük taşımacılığındaki artışa yansımasının yanı sıra havacılıkla ilgilenen şirketlerin sayısında da artışa neden oluyor.
  • SAW dan uçtuğu sürece yolcu bulmada zorluk yaşar.
  • iç hatta girerse kabinde çalışan arkadaşlara kolay gelsin dünyanın en zor yolcusu türk yolcudur.ISTANBUL-ANKARA arası bir saatlik uçuşta bile uçağı aldığını sanan zihniyetteki yolcularla kolay gelsin herkese.şimdiden geçmiş olsun.
  • freebırd sabiha gökçen base edecek büyk ihtimalle.hatay saw seferleri olması lazım.
  • ızair pgs ye wet veya dry lease olarak hizmet veriyor. Kendi tesciliyle uçmuyor. TC de Sun exp olarak değil Güneş exp olarak geçiyor. Anadolu olark tescillendirilmiş herhangibir şirket yok. TK tescili altında uçuyor. A-Jet henüz bir şirket değil, ürün adı gibi birşey.

Tarifeli ve tarifesiz seferlerle yolcu, yük taşımacılığı yapan Havayolu İşletmeleri sayısının 17 olduğu Türk sivil havacılık sektöründe, 61 Hava Taksi İşletmesi, 29 Genel Havacılık İşletmesi ve 12 Balon İşletmesi bulunuyor.

Son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Genel Uçak İşletme Yönetmeliği (SHY-6B) kapsamında EGE Havacılık Tic. Ltd. şirketine ve Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği (SHY-6A) kapsamında REC Havacılık Turizm ve Ticaret A.Ş.’ye asıl ruhsat hazırlıkları için altı ay süre ile ön izin verildi.

Freebird tarifeli seferlerle yolcu taşıyabilecek…

Tarifesiz seferlerle havayolu taşımacılığı yapan Hürkuş (Freebird) Havayolu Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.’nin talebi üzerine SHGM tarafından yapılan incelemeler sonucunda işletmeye, iç ve dış hatlarda tarifeli seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı ruhsatı verildi. Böylece Hürkuş (Freebird) işletmesine verilen ruhsatla birlikte iç ve dış hatlarda tarifeli seferlerle yolcu taşımacılığı yapma imkânı elde eden işletme sayısı 8’e yükseldi.

Bununla birlikte havacılık mevzuatı asgari gerekliliklerini sağlayamayan bir hava taksi işletmesin de işletme ruhsatı iptal edildi.

Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu, Yük Taşımacılığı Ruhsatına Sahip Havayolu İşletmeleri:

1.THY A.O
2.ONUR AIR TAŞIMACILIK A.Ş
3.ATLASJET  HAVACILIK A.Ş.
4.PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş
5.GÜNEŞ EKSPRES HAVACILIK A.Ş
6.SIK-AY HAVA  TAŞIMACILIK A.Ş.
7.KIBRIS TÜRK  HAVA YOLLARI LTD.ŞTİ.
8.HÜRKUŞ HAVA YOLU TAŞ.VE TİC. A.Ş.

Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı Ruhsatına Sahip Havayolu İşletmeleri:

1.TURİSTİK HAVA TAŞIMACILIK A.Ş
2.SAGA HAVA TAŞIMACILIK A.Ş.
3.IHY İZMİR HAVA YOLLARI A.Ş.
4.TUNCA HAVACILIK A.Ş.
5.AYD HAVA TAŞIMACILIK A.Ş.
6.TAILWIND HAVAYOLLARI A.Ş.

Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Kargo Taşımacılığı Ruhsatına Sahip Havayolu İşletmeleri:

1.MNG HAVA YOLLARI VE TAŞIMACILIK A.Ş.
2.ULS HAVAYOLLARI KARGO TAŞIMACILIK A.Ş.
3.ACT HAVA YOLLARI A.Ş.

Freebird de tarifeliler arasına girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
SAW dan uçtuğu sürece yolcu bulmada zorluk yaşar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iç hatta girerse kabinde çalışan arkadaşlara kolay gelsin dünyanın en zor yolcusu türk yolcudur.ISTANBUL-ANKARA arası bir saatlik uçuşta bile uçağı aldığını sanan zihniyetteki yolcularla kolay gelsin herkese.şimdiden geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
freebırd sabiha gökçen base edecek büyk ihtimalle.hatay saw seferleri olması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ızair pgs ye wet veya dry lease olarak hizmet veriyor. Kendi tesciliyle uçmuyor. TC de Sun exp olarak değil Güneş exp olarak geçiyor. Anadolu olark tescillendirilmiş herhangibir şirket yok. TK tescili altında uçuyor. A-Jet henüz bir şirket değil, ürün adı gibi birşey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000