09 Ağustos 2013, Cuma 09:48:57

FLAŞ FLAŞ! THY PİLOTLARI KAÇIRILDI!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Beyrut seferini yapan uçağının kaptan pilotu ve yardımcı pilotu, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kaçırıldı...
  • Tam da bu donemde THY Business class onundeki guvenlik icin olan kokpiti gormeyi engelleyen perdeyi kaldırdı. Herhalde havada da bir ucak kacirilmasini takiben bu uygulamadan donulecek ...
  • Şirketim tabi ki dünyanın dört bir yanına uçuş yapacak. Bu sayede ben ve benim gibi yüzlerce arkadaşım iş buluyoruz ailelerimize güzel olanaklar sunuyoruz. Bu arada merak edenler olursa ben asker kökenli bir pilotum. Şirketimi gerçekten seviyorum. Şirketin şu anki yönetiminin tutumunu genel görüşümle karıştırmıyorum. Çünkü şirket bu adamlar yokken de vardı ve hep var olacak. Benim bu şirkete duyduğum hislerle yönetimin uzaktan yakından ilgisi olamaz. Bu yaşanan olay THY nin değil fakat hükümetin saçma sapan, vizyonu olmayan, rahle önünde gözleri bağlanmış, kitabı tersten okuyan, diplomalı, doktoralı cahiller ordusunun politikalarının sonucudur. Sen komşu ülkenin mevcut hükümetini yıkmak için eli kanlı katillere kucak açar kendi ülkendeki problemleri çözemeden başkasının işine karışırsan adamı böyle rezil ederler. Bu arada bizde eli kolu bağlı baka kalırız. THY yönetiminin tasvip etmediğim bir sürü uygulamasına rağmen bu olayda sorumluluğunun olmadığını düşünüyorum. Saygılarımla.
  • Bayılıyorum adlı kişinin dediklerine sonuna kadar katılıyorum
  • Aldigimiz paraya goz dikenler okusun bu haberi. Hem havada hem karada... Tehlike her yerde bizim icin..

THY basın müşavirliğinden edinilen bilgiye göre; THY'nin Murat Ağca ve Murat Akpınar adlı pilotları Beyrut'ta, havalimanından kalacakları otele giderken kaçırıldılar.

Lübnan basınında da yer alan haberlerde kaptan pilot ve yardımcı pilotun havalimanından kalacakları otele giderken sabaha karşı otobüsün önünü kesen iki otomobilin içinden inen silahlı ve kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Saldırganların 4 kişi olduğu bildirildi.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Çarbel yaptığı açıklamada, kaçırılma vakasının THY ekibinin dinlenmek üzere otellerine gittiği sırada otobüslerinin önünün kesilmesiyle saat 03:00 sularında olduğunu belirtti. İncelemenin sürdüğünü açıklayan Bakan Çarbel, pilotlar için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Otobüste toplamda 9 THY personelinin olduğu ancak sadece pilotların kaçırıldığı ve diğer 7 kişiye dokunulmadığı öğrenildi.

Bu arada olayın geçen yıl Suriye'de Lübnanlı hacıların kaçırılmasına misilleme olduğu iddia ediliyor.

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız Lübnanlı yetkililerin pilotların serbest kalması için çalıştığını söyledi. Otobüsün Türk Hava Yolları’na ait olduğu öğrenildi.

Bu arada kaçırılma olayının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı. Olaydan sonra bölgeye askerler konuşlandırıldı.Ayrıntılar gelecek...

FLAŞ FLAŞ! THY PİLOTLARI KAÇIRILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Tam da bu donemde THY Business class onundeki guvenlik icin olan kokpiti gormeyi engelleyen perdeyi kaldırdı. Herhalde havada da bir ucak kacirilmasini takiben bu uygulamadan donulecek ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 Kaptan ~ 5 yıl önce
Şirketim tabi ki dünyanın dört bir yanına uçuş yapacak. Bu sayede ben ve benim gibi yüzlerce arkadaşım iş buluyoruz ailelerimize güzel olanaklar sunuyoruz. Bu arada merak edenler olursa ben asker kökenli bir pilotum. Şirketimi gerçekten seviyorum. Şirketin şu anki yönetiminin tutumunu genel görüşümle karıştırmıyorum. Çünkü şirket bu adamlar yokken de vardı ve hep var olacak. Benim bu şirkete duyduğum hislerle yönetimin uzaktan yakından ilgisi olamaz. Bu yaşanan olay THY nin değil fakat hükümetin saçma sapan, vizyonu olmayan, rahle önünde gözleri bağlanmış, kitabı tersten okuyan, diplomalı, doktoralı cahiller ordusunun politikalarının sonucudur. Sen komşu ülkenin mevcut hükümetini yıkmak için eli kanlı katillere kucak açar kendi ülkendeki problemleri çözemeden başkasının işine karışırsan adamı böyle rezil ederler. Bu arada bizde eli kolu bağlı baka kalırız. THY yönetiminin tasvip etmediğim bir sürü uygulamasına rağmen bu olayda sorumluluğunun olmadığını düşünüyorum. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 5 yıl önce
Merak ediyorum kaptanım, geçen sene Hatay'da gizli kamplarda eğitim gören arap,çeçen ,ve uyruğu belli olmayan teröristlere artık desteğini kesen T.C 'nin dış politikasının geri ödemesi yüzünden mi yoksa bu örgütlerden canı yananlar mı bu eylemi gerçekleştirdi.Bir terör örgütüne yardım edenler o terör örgütünün hedefinde olan ülke veya kurumun doğal olarak düşmanlığını kazanacaktır ancak bununla kalmayıp yardımlarını kestiği anda o terör örgütünün hedefi de olacaktır.Daha nice olaylarla karşılaşacağımız kesindir.
Haklı ~ 5 yıl önce
Bayılıyorum adlı kişinin dediklerine sonuna kadar katılıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Aldigimiz paraya goz dikenler okusun bu haberi. Hem havada hem karada... Tehlike her yerde bizim icin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Peaah esas tehlike milletin vergisi ile aylık 50.000tl lik kirada oturan ve dışişlerini düşişlerine çevirenlerdir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000