19 Ekim 2009, Pazartesi 08:53:57

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... HAVAŞ SATILDI!

HAVAŞ'ın Türk Hava Yolları ile ortaklık kurarak TGS şirketini kurmasının ardından şok bir satış haberi geldi. İşte satışla ilgili TAV'dan yapılan açıklama...
  • BİZ BURADA NELER GÖRDÜK TAV A İLK SATILDIĞINDA DA NE ÜMİDİMİZ VARDI AMA KİM GELDİYSE SWİSSPORT HARİÇ DİĞERLERİ BEŞ KURUŞ ETMEZ MURAT ÖZTÜRK DEVR ALDI 4 YIL ZAMSIZ ÇALIŞTIK O YÜZDEN AVCUNUZU YALARSINIZ,YALAKA,TORPİLİNDE YOKSA EĞER BURADA ÖMÜR BOYU SÜRÜN İŞTE...
  • Maaşa zam mı?Dalga mı geçiyorsun?
  • Bu yorumları yazanlar bizden değil.Bence %35 olmamalıydı veya %35 TAV olup,%65 satılmalıydı.O zaman kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu.THY ve diğer taraflardan gazel okuyanları boşverin,zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.Alanlar salak ya,tek siz akıllısınız.Siz işinize bakın,merak etmeyin TGS ye az kaldı.
  • HSBC enayi mi ? Boş yere para yatırır mı ? Demekki Havaşta birşey var ki aldılar. TGS den sonra Havaş iyice güçlendi. 5000 e yakın çalışanı var. Bizlere ancak helal olsun demek düşer.

TAV Havalimanları Holding A.Ş’nin tamamına sahip olduğu Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş`nin (HAVAŞ) satışında düğmeye basıldı. HAVAŞ’ın; TAV Havalimanları Holding A.Ş., TAV İşletme Hizmetleri A.Ş., TAV Bilişim Hizmetleri A.Ş., HSBC Investment Bank Holdings plc’ ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın ortaklaşa kuracağı şirkete 180 milyon Euro’ya satılması için 16 Ekim 2009 tarihinde imzalanan ortaklık anlaşması ile taraflar arasında tam bir mutabakat sağlandı.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “TAV Havalimanları olarak halihazırda 18 havalimanı/havaalanında hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk ve en büyük yer hizmetleri kuruluşu Havaş’ın yüzde 35 oranındaki hisse satışını İş Girişim ve HSBC Principal Investments gibi iki ortağa gerçekleştirmekten büyük bir gurur duyuyoruz. Ekonomik krizin bitip bitmediği yolunda tartışmaların uluslararası boyutta sürdüğü bu dönemde gerçekleştirdiğimiz ortaklık sektörümüze ve markamıza duyulan güveni yansıtmaktadır" dedi.

Şener sözlerine şöyle devam etti: “Hisse satışındaki amacımız TAV Havalimanları Holding seviyesinde borçluluğu azaltmak ve ek kaynak yaratılmasıdır. Havaşın küresel kriz nedeniyle ertelenen halka arzının da önümüzdeki orta vadede sermaye piyasalarının düzelmesi ile gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... HAVAŞ SATILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
BİZ BURADA NELER GÖRDÜK TAV A İLK SATILDIĞINDA DA NE ÜMİDİMİZ VARDI AMA KİM GELDİYSE SWİSSPORT HARİÇ DİĞERLERİ BEŞ KURUŞ ETMEZ MURAT ÖZTÜRK DEVR ALDI 4 YIL ZAMSIZ ÇALIŞTIK O YÜZDEN AVCUNUZU YALARSINIZ,YALAKA,TORPİLİNDE YOKSA EĞER BURADA ÖMÜR BOYU SÜRÜN İŞTE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Maaşa zam mı?Dalga mı geçiyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu yorumları yazanlar bizden değil.Bence %35 olmamalıydı veya %35 TAV olup,%65 satılmalıydı.O zaman kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu.THY ve diğer taraflardan gazel okuyanları boşverin,zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.Alanlar salak ya,tek siz akıllısınız.Siz işinize bakın,merak etmeyin TGS ye az kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
HSBC enayi mi ? Boş yere para yatırır mı ? Demekki Havaşta birşey var ki aldılar. TGS den sonra Havaş iyice güçlendi. 5000 e yakın çalışanı var. Bizlere ancak helal olsun demek düşer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000