28 Aralık 2008, Pazar 09:09:13

First Class isteyen Bakanlar da para ödeyecek

Türk Hava Yolları'nın yeni kuşları B777-300 ER ile firt class uçmak isteyen Bakanlar parasıyla uçabilecek.
  • Umarim THY dediginde basarili olur ve First Class kullanmak isteyen herkesden-bakanlar dahil- belirtilen ucretleri alirlar.
  • Ben o kadar para verecem sonra başbakan ve bakanıyla beraber seyahat etmek zorunda kalacam.Kesinlikle kabul etmem.
  • sevgılı arkadaslar.. öncelikle THY nin büyüme karsısındaki bu istikrarlı kararı ve yürüyüşü saygıya değer.. milletvekilleri olayına gelince herkes kafasından bişeyler düşünebilir . tabiki başbakan isterse kendi bakanını yanına çagarır, oturtur ve bu cok normal birşeydir.. önemli olan alınan kararlardır.. günümüz Türkiyesinde uygulamalarda olan eksikliklerin hepimiz farkındayız bu konularla ilgili hep beraber tartışalım ama alınan kararlar doğrudur... ben 340 ta ucuyorum ama 777 benı bıle heycanlandırıyor dusunun siz gerisini.. hoşcakalın..
  • Kaptan Rumuzlu yorumcuya. Hazir almisken bir tane de uzun menzilli uck alsalar ya..

Türk Hava Yolları’nda (THY) first class bilet ücretleri Singapur için 5 bin 744 Euro, Hong Kong için 5 bin 682 Euro, Londra hattında da 2 bin 534 Euro’dan satılıyor.

Gidiş-dönüş bilet ücret fiyatlarına vergiler dahil değil. THY Yönetim Kurulu kararına göre first class’a ücretsiz up-grade yani ücretsiz yükseltme sadece Cumhurbaşkanı ve Başbakan için gerçekleştirilecek.

Bakan, milletvekilleri ücretsiz first’te uçamayacak. Toplam 14 bin 685 kilometre menzile sahip Boeing 777-300ER’ler, İstanbul’dan duraksız Los Angeles’a uçabiliyor. Çift motorlu uçağın toplam kalkış ağırlığı 351 bin 534 kilogram.

First Class isteyen Bakanlar da para ödeyecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

B777 ~ 9 yıl önce
Umarim THY dediginde basarili olur ve First Class kullanmak isteyen herkesden-bakanlar dahil- belirtilen ucretleri alirlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trouble ~ 9 yıl önce
Ben o kadar para verecem sonra başbakan ve bakanıyla beraber seyahat etmek zorunda kalacam.Kesinlikle kabul etmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cpt ~ 9 yıl önce
sevgılı arkadaslar.. öncelikle THY nin büyüme karsısındaki bu istikrarlı kararı ve yürüyüşü saygıya değer.. milletvekilleri olayına gelince herkes kafasından bişeyler düşünebilir . tabiki başbakan isterse kendi bakanını yanına çagarır, oturtur ve bu cok normal birşeydir.. önemli olan alınan kararlardır.. günümüz Türkiyesinde uygulamalarda olan eksikliklerin hepimiz farkındayız bu konularla ilgili hep beraber tartışalım ama alınan kararlar doğrudur... ben 340 ta ucuyorum ama 777 benı bıle heycanlandırıyor dusunun siz gerisini.. hoşcakalın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Kaptan Rumuzlu yorumcuya. Hazir almisken bir tane de uzun menzilli uck alsalar ya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000