25 Temmuz 2008, Cuma 16:38:48

EYLEMİN BROŞÜRLERİ BİLE HAZIRDI

Kaptan pilot Bahadır Altan’ın işten çıkarılmasını ‘uçmama hakkını kullanma’ eylemiyle destekleyecek olan pilotlar için Hava-İş’in broşürleri dahi bastırdığı ortaya çıktı.
  • BAHADIR KAPTAN HEP YÖNETİMİN HEP YAPAGELDİĞİ KEYFİ VE HAKSIZ BİR UYGULAMAYA KARŞI DURDU. BİR MÜCADELE ALANI AÇTI. BİLGİLENDİRİCİ VE UYANDIRICI BİR SÜREÇ YAŞANDI.ÇEŞİTLİ EYLEMLERLE ONA DESTEK OLMAK İSTEYENLERE ZARAR GELECEĞİNİ ANLADIĞI ANDA DA AÇIKLAMASINI YAPTI EYVALLAH DEDİ. ANLAYIN ARTIK BUNU! İSTER YÖNETİMİN YAPTIĞI HAKSIZLIKLARA İSTER SENDİKADA GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLIKLARA KARŞI BAYRAĞI DEVRALIP AÇTIĞI ALANDA ANLAMLI BİRŞEYLER YAPMAK DÜŞER HEPİMİZE.YOKSA OTURDUĞUMUZ YERDEN DIRLANMALARIMIZLA DOLDURDUĞUMUZ O ALANDA BOĞULUP GİDERİZ.
  • ben senin kim olduğunu mu sordum ki sen bana anlatıyorsun.sen önce okumayı öğren.nesin necisin beni hiç ilgilendirmiyor. buraya yorum yazmak için senden izin alacak değilim. ikramiyenin dört olduğunu ben de biliyorum. ama seninn bilmediğin ikisinin sendika sayesinde alındığıdır. sendikadan istifa edersen anlarsın. banane sendikacılardan ahmet gider mehmet gelir. önemli olan bir çatı alında birlikte olabilmektir...
  • sayın doğabel...sendikaya sahip çıkan her durumda sendikanın kararlarına uyan ve onun mücadelesini eleştirsede gerekliliklerini yerine getiren kişidir...sendikaya küfreden sendikal mücadeleyi ve kazanımlarını küçümseyen kişinin amacı sendika düşmanı işverenin yanıdır...siz ısrarla sendikayı savunduğunuzu söylüyorsunuz...sendika yönetimin eleştirmek demokratik bir haktır..ancak bahadır altan üzerinden sendikaya saldırmak etik bir davranış değildir...bahadır altan kendisi için verilen mücadele ile ilgili övgü dolu açıklamayı yaptı ve çalışanlarda son olayda sendika yönetiminin verdiği mücadeleye şahittir...broşür ve basın açıklamaları ve protesto eylemler dışında hangi mücadele araçlarını kullanmayı öneriyorsunuzki devamlı sendikayı suçluyorsunuz..yoksa işverenin kucağına oturmak için can atan birimisiniz.buyrun sizi tutan yok..işvereni övüp sendika yönetimine "hödük,tabansız" diyebilecek kadar düzeysizleştikten sonra...sizin demokratik bir tartışma kültürüne uzak olduğunuz ortada...işte meydan buyrun muhalif bir yapı örgütleyin ve mücadele ederek yönetimi ele alın...adam gibi adamsanız konuşmayın şikayet etmeyin bişey yapın...aynada gördüğünüz kendiniz olabilirsiniz küfrederken dikkatli olun...
  • TEK BİLDİĞİNİZ VE SÖYLEYEBİLDİĞİNİZ 2 İKRAMİYE SENDİKADAN MIŞ.ALIN SİZİN OLSUN ŞANIM ŞEREFİM OLUR ALMAZSAM.BAŞKA NE VAR SENDIKANIN YAPABİLDİĞİ KOCAMAN SIFIR.

Türk Hava Yolları’nı büyük maddi kayıplara  uğratacak eylemin bu sabah yapılması düşünülüyordu. Ancak Bahadır Altan’ın son dakika açıklamaları ve ricası üzerine bir günlük uçmama hakkını kullanma eyleminden vazgeçilmişti.

Bu beklenmedik geri adım sonrası bazı çevreler eyleme destek bulunamadığı için sendikanın ve Bahadır Altan’ın eylemden vazgeçmek zorunda kaldığını ileri sürmüştü.

Ancak eylem için gerekli tüm hazırlıkları yapan Hava-İş Sendikası’nın pilotlara dağıtılmak üzere broşürleri dahi bastırdığı ortaya çıktı. ‘Uçuşa uygun hissetmeme hakkını nasıl kullanacağız’ başlıklı broşürde ‘Meslek onuruma, yetkilerime, kurallara sahip çıkıyorum’ ibarelerine yer veriliyor.

Eylemin THY ve Anadolujet uçuşlarını kapsadığı belirtilen broşürde, bu hakkın kullanıldığı gün görevli pilotların işyerine gelmeyeceği, imza saatinden önce telefonla kendini uçuşa hazır hissetmeme kuralı gereği gelinmediğinin ekip tahsise bildirileceği belirtiliyor.

İşte pilotları eyleme davet eden broşür:

Hava-İş

©AirportHaber.com

EYLEMİN BROŞÜRLERİ BİLE HAZIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

ANKA ~ 10 yıl önce
BAHADIR KAPTAN HEP YÖNETİMİN HEP YAPAGELDİĞİ KEYFİ VE HAKSIZ BİR UYGULAMAYA KARŞI DURDU. BİR MÜCADELE ALANI AÇTI. BİLGİLENDİRİCİ VE UYANDIRICI BİR SÜREÇ YAŞANDI.ÇEŞİTLİ EYLEMLERLE ONA DESTEK OLMAK İSTEYENLERE ZARAR GELECEĞİNİ ANLADIĞI ANDA DA AÇIKLAMASINI YAPTI EYVALLAH DEDİ. ANLAYIN ARTIK BUNU! İSTER YÖNETİMİN YAPTIĞI HAKSIZLIKLARA İSTER SENDİKADA GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLIKLARA KARŞI BAYRAĞI DEVRALIP AÇTIĞI ALANDA ANLAMLI BİRŞEYLER YAPMAK DÜŞER HEPİMİZE.YOKSA OTURDUĞUMUZ YERDEN DIRLANMALARIMIZLA DOLDURDUĞUMUZ O ALANDA BOĞULUP GİDERİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fs ~ 10 yıl önce
ben senin kim olduğunu mu sordum ki sen bana anlatıyorsun.sen önce okumayı öğren.nesin necisin beni hiç ilgilendirmiyor. buraya yorum yazmak için senden izin alacak değilim. ikramiyenin dört olduğunu ben de biliyorum. ama seninn bilmediğin ikisinin sendika sayesinde alındığıdır. sendikadan istifa edersen anlarsın. banane sendikacılardan ahmet gider mehmet gelir. önemli olan bir çatı alında birlikte olabilmektir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
don quijote ~ 10 yıl önce
sayın doğabel...sendikaya sahip çıkan her durumda sendikanın kararlarına uyan ve onun mücadelesini eleştirsede gerekliliklerini yerine getiren kişidir...sendikaya küfreden sendikal mücadeleyi ve kazanımlarını küçümseyen kişinin amacı sendika düşmanı işverenin yanıdır...siz ısrarla sendikayı savunduğunuzu söylüyorsunuz...sendika yönetimin eleştirmek demokratik bir haktır..ancak bahadır altan üzerinden sendikaya saldırmak etik bir davranış değildir...bahadır altan kendisi için verilen mücadele ile ilgili övgü dolu açıklamayı yaptı ve çalışanlarda son olayda sendika yönetiminin verdiği mücadeleye şahittir...broşür ve basın açıklamaları ve protesto eylemler dışında hangi mücadele araçlarını kullanmayı öneriyorsunuzki devamlı sendikayı suçluyorsunuz..yoksa işverenin kucağına oturmak için can atan birimisiniz.buyrun sizi tutan yok..işvereni övüp sendika yönetimine "hödük,tabansız" diyebilecek kadar düzeysizleştikten sonra...sizin demokratik bir tartışma kültürüne uzak olduğunuz ortada...işte meydan buyrun muhalif bir yapı örgütleyin ve mücadele ederek yönetimi ele alın...adam gibi adamsanız konuşmayın şikayet etmeyin bişey yapın...aynada gördüğünüz kendiniz olabilirsiniz küfrederken dikkatli olun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
TEK BİLDİĞİNİZ VE SÖYLEYEBİLDİĞİNİZ 2 İKRAMİYE SENDİKADAN MIŞ.ALIN SİZİN OLSUN ŞANIM ŞEREFİM OLUR ALMAZSAM.BAŞKA NE VAR SENDIKANIN YAPABİLDİĞİ KOCAMAN SIFIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000