28 Eylül 2012, Cuma 12:04:06

ETIHAD İSTANBUL'U MESKEN TUTTU

Etihad Havayolları yeni yılın ilk gününden itibaren İstanbul ile Abu Dabi arasında haftanın 7 günü uçacak.
  • etihad in yapmasi gereken diger havayollari ile oldugu gibi karsilikli mil puan vermesi
  • Asıl yeni havalimanı yapıldıktan sonra görün THY yi.
  • ulen yabancilar bile THY ile anlasma yapmak istiyor, BÜYÜKSÜN THY, YASASIN THY!! sizde ucan beygirlerle ucun bide kisneyin ucarken ;))))

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren İstanbul – Abu Dabi uçuşlarını haftanın her günü gerçekleştirecek. İstanbul uçuşlarına ilk kez 2009 yılında haftanın dört günü sefer yaparak başlayan Etihad Havayolları, aynı yıl içinde uçuş sayısını haftada beş güne çıkarmıştı. İstanbul uçuşlarında hedeflediği başarıyı yakalayan Etihad Havayolları bugüne kadar İstanbul ile Abu Dabi arasında 200 binden fazla yolcu taşıdı.

İstanbul uçuşlarının haftanın her günü gerçekleştirilmesine karar verilmesi ile ilgili bir açıklama yapan ve kararlarının arkasında bu rotadaki yüksek performansların ve gelecekteki büyüme potansiyelinin olduğunu vurgulayan Etihad Havayolları Başkanı ve CEO’su James Hogan, şunları söyledi:

“Türkiye’deki operasyonlarımıza başladığımızdan bu yana İstanbul ve Abu Dabi arasında hep yüksek doluluk oranıyla uçtuk. Bu durum iki ülke arasında hızla gelişen ticari ilişkilerin yanı sıra artan uluslararası turizm programlarının da bir sonucu…”

“THY ile işbirliğimizi sürdürmek ve genişletmek istiyoruz”

James Hogan, Türk Hava Yolları ile Etihad Havayolları arasındaki ortak uçuş kodu anlaşmasından memnuniyetlerini de dile getirdi:

“Türk Hava Yolları ile olan ortak uçuş anlaşmamızı da genişletmek istiyoruz. Halihazırda THY’nin haftada 4 gün olarak gerçekleştirdiği İstanbul - Abu Dabi uçuşlarında ve bizim aynı rotadaki uçuşlarımızda da karşılıklı olarak ortak kod kullanıyoruz. Bu anlaşma her iki tarafa hem yolcu hem gelir anlamında fayda sağlıyor.”

“Abu Dabi’den sonra en çok Asya ve Avustralya’ya uçuluyor”

James Hogan, Abu Dabi ile İstanbul arasındaki uçuşların günlük gerçekleştirilecek olmasının hem iki ülke arasında büyümekte olan trafiğin hem de bu güzergahın Körfez Ülkeleri, Hint Yarımadası, Kuzey Asya ve Avustralya ile olan bağlantılarının gelişmesine olanak tanıyacağının da altını çizdi:

“Türkiye’den yola çıkan konuklarımızın büyük kısmı Abu Dabi’den sonra Kuzeydoğu Asya ve Avustralya’ya uçuyor. Bu bağlantıları güçlendirmek için Asya’daki uçuşlarımızı da her geçen gün arttırıyoruz. Örneğin; 2013 yılının Nisan ayından itibaren Tokyo uçuşlarımızı günlük olarak gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıl ise Şangay ve Chengdu seferlerimize başlayarak Çin’e olan uçuşlarımızı zenginleştirmiştik” dedi.
 

ETIHAD İSTANBUL'U MESKEN TUTTU

Facebook Yorum

Yorumlar

mil puan ~ 6 yıl önce
etihad in yapmasi gereken diger havayollari ile oldugu gibi karsilikli mil puan vermesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Asıl yeni havalimanı yapıldıktan sonra görün THY yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ulen yabancilar bile THY ile anlasma yapmak istiyor, BÜYÜKSÜN THY, YASASIN THY!! sizde ucan beygirlerle ucun bide kisneyin ucarken ;))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000