03 Nisan 2015, Cuma 08:54:25

ESENBOĞA'DAN DİREKT UÇUŞ TALEBİ

Esenboğa Havalimanı’ndan direkt uçuşların sadece 11 ülkeye yapıldığını belirten işadamları, Ankara’dan; Fransa, İtalya, ABD, Japonya, Çin gibi ülkelere doğrudan ulaşmak istediklerini söyledi.
  • Dene ve gör
  • Ankara Dan Bruksel e direk ucus koydu Anadolu Jet afedersiniz kendimi kargo zannettim.... ve bir daha tercih etmedim. Sonra Hamburg a Frankfurt a sefer koydu, yine ayni tantana... sonra dediler Ankara tutmadi. Lufthansa nin direk Munich ucaklariyla rakabet etmeye calisacagina, oturda calis, THY ve Anadolu Jet. Ben senin bakimsiz ucaklarina binmek zorunda degilim Ankara da yasiyorum diye. Yazik ya koltuklarinin bas koyma yerlerindeki ortuleri bile degistirmiyorlar, bizi salak zannettiniz herhalde? Operasyonel basarisizliklarla dolu ucaga bindirme islemlerinde cabasi.
  • ESB Anadolu Jete dua etsin, sistem gereği yolcu İstanbul'da toplanacak ve gideceği yere oradan götürülecek, eskiden direk Charter uçuşlar vardı her yere doğrudan gidildiğinden onlarda bitti , VIP uçuşları ile idare etsin, daha çok bekler direk uçuşları
  • Dunya'da hicbir baskent yok ki dunya ile direk baglantisi olmasin... Esenboga haricinde yani !

Esenboğa Havalimanı’ndan direkt uçuşların sadece 11 ülkeye yapıldığını belirten işadamları, Ankara’dan; Fransa, İtalya, ABD, Japonya, Çin gibi ülkelere doğrudan ulaşmak istediklerini söyledi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Ankara'dan dünyanın birçok şehrine direkt uçuş olmamasının kent ekonomisi için büyük kayba yol açtığını bildirdi. Sorununun acilen çözülmesi gerektiğini dile getiren Naslı, “Ankaralı işadamları olarak havada aktarma çilesi yaşıyoruz, buna son verilmesini istiyoruz” dedi. Naslı'nın verdiği bilgiye göre Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan 11 ülkede, 25 noktaya direkt uçuş yapılıyor. Ancak İngiltere, Fransa, İtalya, ABD, Japonya, Çin gibi ülkelere direkt uçuş bulunmuyor. Roma, Paris, Londra, New York gibi dünyanın önde gelen kentlerine uçuşlar İstanbul üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşebiliyor.

TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Bu ülkelere gitmek isteyenler önce İstanbul'a uçmak ve ikinci aşama için beklemek zorunda kalıyor. Bu durum ciddi zaman kaybı ve aksamalara yol açabiliyor. Direkt uçuşların olmaması öncelikle iş dünyasını, dolayısıyla Ankara'nın ekonomik ve ticari faaliyetlerini olumsuz etkiliyor. Aktarmalı uçuşlar turizm alanında da Ankara için önemli bir engel oluşturuyor. Ankara'ya hava ulaşımının ancak aktarmalı olarak gerçekleşiyor olması, Kentin Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti konumuyla bağdaşmıyor. Türkiye'nin yönetim merkezi olan Ankara'nın birçok merkezle direkt hava bağlantısı olmayışı, yabancı misyon temsilcilerini de zora sokuyor.

ESENBOĞA’NIN POTANSİYELİ VAR’

Naslı, dünyadaki tüm gelişmiş ülke başkentlerinin direkt uçuşlar şeklinde havayolu bağlantısının bulunduğuna işaret ederek, Ankara'nın bu konudaki eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı. Bu konuda öncelikle THY'ye görev düştüğünü ifade eden Naslı, en azından önemli başkentlere direkt uçuşların sağlanması gerektiğini belirtti. Naslı, kapasitesi ve modernliğiyle Esenboğa Havalimanı'nın, yurt dışındaki birçok noktaya direkt uçuş potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. (Hürriyet)

ESENBOĞA'DAN DİREKT UÇUŞ TALEBİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dene ve gör

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 3 yıl önce
Ankara Dan Bruksel e direk ucus koydu Anadolu Jet afedersiniz kendimi kargo zannettim.... ve bir daha tercih etmedim. Sonra Hamburg a Frankfurt a sefer koydu, yine ayni tantana... sonra dediler Ankara tutmadi. Lufthansa nin direk Munich ucaklariyla rakabet etmeye calisacagina, oturda calis, THY ve Anadolu Jet. Ben senin bakimsiz ucaklarina binmek zorunda degilim Ankara da yasiyorum diye. Yazik ya koltuklarinin bas koyma yerlerindeki ortuleri bile degistirmiyorlar, bizi salak zannettiniz herhalde? Operasyonel basarisizliklarla dolu ucaga bindirme islemlerinde cabasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xyz ~ 3 yıl önce
ESB Anadolu Jete dua etsin, sistem gereği yolcu İstanbul'da toplanacak ve gideceği yere oradan götürülecek, eskiden direk Charter uçuşlar vardı her yere doğrudan gidildiğinden onlarda bitti , VIP uçuşları ile idare etsin, daha çok bekler direk uçuşları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BLACK ~ 3 yıl önce
Dunya'da hicbir baskent yok ki dunya ile direk baglantisi olmasin... Esenboga haricinde yani !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
Canberra, Ottawa...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000