23 Ağustos 2014, Cumartesi 17:08:33

ESENBOĞA'DA FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Türk Hava Yolları'nın 15:00'te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını son anda iptal etti.
  • ucak en yuksek hiz olan isik hizindan geri donmus ;) en yuksek hiz nedemek? Ve bunu bi de plot anons edecek ucakta!? Yani haberin her yeri acayip. Ilkokul cocugu kompozisyon yazsa ancak bu kadar olur.
  • Dispatch/pilot:Yazik oldu brake unit ve lastiklere :) skinti yok V1 da abort etmisss
  • En yüksek hız, en yüksek atma kabiliyeti ;) hayatımda bu kadar atmasyon ve bu kadar ciddiyetsiz bir yazı görmedim hemde hürriyette yer almış inanamam...
  • bu haberi yazan gazetenin sahibinin damadı, THY'nin iç hatlarda ki tek rakib havayolunun sahibi olunca insan ister istemez bir ama diyor..

Türk Hava Yolları'nın 15:00'te havalanması gereken Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını son anda iptal etti. Hürriyet'te yer alan habere göre; kalkış yapacak THY uçağı ile o sırada iniş yapan başka bir uçak kulenin uyarısı üzerine çarpışmanın eşiğinden döndü.

Türk Hava Yolları'nın 15:00'te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını son anda iptal etti. Aprona dönen uçaktaki yolcular bir süre panik içinde bekledi.

EN YÜKSEK HIZDAN GERİ DÖNÜLDÜ

Bir süre sonra pilotun anonsu duyuldu: Kule tavsiyesi üzerine en yüksek hızdan geri döndük.

Bu anons sonrası uçakta şaşkınlık ve panik yaşandı.

Uçakta, saat 14:00'te yapılması gereken ancak kuş sürüleri tehlike yarattığı için iptal edilen Ankara-İstanbul seferi yolcularının olması ve ikinci iptali yaşamaları huzursuzluğu arttırdı.

ÇARPIŞMAYA SANİYELER KALMIŞTI

Yapılan ikinci anonsla facianın eşiğinden dönüldüğü ortaya çıktı.

Buna göre; uçak kalkış için pistte en yüksek hıza ulaştığı sırada başka bir uçak iniş yapmak üzereydi ancak teknik bir nedenle pisti pas geçmek zorunda kaldı. İşte tam bu sırada Ankara-İstanbul uçağı havalanıyordu. Kulenin anonsuyla kalkış son anda engelledi. Yani Ankara'da az kalsın feci bir kaza yaşanacaktı. İki uçak havada çarpışmaktan saniyelerle kurtuldu.

THY UÇAĞINDA BÜYÜK PANİK

"ÖLÜMDEN DÖNMÜŞÜZ"


Bu gerçeği öğrenen yolcular şaşkın bakışlar içerisinde birbirlerine "Ölümden dönmüşüz" dedi. Birçoğu yakınlarını aynı cümleyle aradı: "Ölümden dönmüşüz..."

THY'DEN AÇIKLAMA

THY'nin olayla ilgili olarak saat 16:15 itibarıyla yaptığı açıklamada uçağın 30 dakika içinde kalkacağı bilgisi verildi. THY, havalanmak üzereyken geri dönen uçakta yapılan anonsun içeriğiyle ilgili doğru bilginin Devlet Hava Meydanları İşletmeleri'nden alınabileceğini belirtti. (Hürriyet)

ESENBOĞA'DA FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Haber(!) ~ 4 yıl önce
ucak en yuksek hiz olan isik hizindan geri donmus ;) en yuksek hiz nedemek? Ve bunu bi de plot anons edecek ucakta!? Yani haberin her yeri acayip. Ilkokul cocugu kompozisyon yazsa ancak bu kadar olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dispatch/pilot:Yazik oldu brake unit ve lastiklere :) skinti yok V1 da abort etmisss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şakamısınız??? ~ 4 yıl önce
En yüksek hız, en yüksek atma kabiliyeti ;) hayatımda bu kadar atmasyon ve bu kadar ciddiyetsiz bir yazı görmedim hemde hürriyette yer almış inanamam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 4 yıl önce
bu haberi yazan gazetenin sahibinin damadı, THY'nin iç hatlarda ki tek rakib havayolunun sahibi olunca insan ister istemez bir ama diyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000