27 Ekim 2010, Çarşamba 10:42:19

ESENBOĞA HANGARINDA BİR İLK

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, İstanbul dışında açtığı ilk hangarında, bir uçağa ilk C bakım hizmetini verdi. Anadolujet’e ait TC-JKG kuyruk tescilli Boeing 737-700 tipi uçağın C bakımı Esenboğa hangarında yapıldı.
  • Öncelikle hangar çok güzel olmuş, pırıl pırıl. İnşallah nice uçaklar bakımdan çıkacaktır. Yorumlarda bazı arkadaşlar Antalya'ya da açılması gerektiğini söylemişler. Aslında bu herkesin isteği ve hatta birçok firma da istiyor ama detaylarını bilmemekle birlikte Antalya'ya hangar için izin verilmediğini duydum. Yoksa bu zamana kadar kesinlikle birkaç tane bakım hangarı açmış olurlardı. Olursa fena mı olur? Hayır aksine getirisi çok fazla bir yer olur. İnşallah güzel Antalya'ma da hangar açılır.
  • thy yi kutlarız böyle güzel yatırımlar için.çok güzel bir hangar olmuş arkasıda gelir bakımların.
  • özel şirketlerin ve thy nin aslında hangar için göremediği en önemli yer antalyadır.çünki;yılın 10 ayı güneşli ve sıcak geçen en uygun koşullu,h.limanı olarakta yan sanayide müsait olan,ayrıca sayısız havayollarının indiğide düşünülecek olursa gelecek vaadeden bir konumdadır antalya.başta thy ve özel şti.ler bir defa daha düşünseler çok iyi olur.saygılar.
  • Antalyada verilme imkânlarıda olursa daha iyi olmazmı?Orada yabancı uçaklarada o hizmetin verilmesi ve rötarların azalmasınada hizmet vermiş olmazmı?

İstanbul’da bölgenin en büyük uçak bakım merkezini kuran THY Teknik A.Ş, Ankara’da da faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. THY Teknik A.Ş., geçen yıl hizmete soktuğu Ankara Esenboğa hangarında ilk C bakımını gerçekleştirdi. C2 bakımı tamamlanan Anadolujet’e ait TC-JKG kuyruk tescilli Boeing 737-700 tipi uçağın hangardan çıkışı öncesinde bir tören düzenlendi.Esenboğa’daki hangarda ilk C bakımı yapılan Anadolujet’e ait uçak için düzenlenen törene, THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Doç.Dr. İsmail Demir, THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, Teknik A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları, diğer yetkililer ve çalışanlar katıldı.


Türk Hava Yolları ailesinin dördüncü hangarı olan Ankara Esenboğa hangarı, THY Teknik A.Ş.’nin İstanbul dışındaki ilk tesisi olma özelliğini taşıyor. 8 bin metrekare kapalı alan ve 3 adet dar gövdeli uçak kapasiteli tesislerde, uçakların A ve L bakımları ile birlikte C1 ve üzeri ağır bakımlar yapılıyor. Hangarda, iniş takımları ve motor değişimleri, rulo ile boyama işlemleri, planlı ve plansız arıza arama/giderme ve planlı parça değiştirme işlemleri, transit, günlük, haftalık bakım hizmetleri ile birlikte kabin içi bakımı yapılabiliyor. Ankara’daki tesiste 114 kişi görev yapıyor. Esenboğa hangarının en önemli hedefi, THY ve Anadolujet uçaklarının yanı sıra diğer havayolu şirketlerine de aynı hizmetleri verebilmek.Airporthaber.com
ESENBOĞA HANGARINDA BİR İLK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Öncelikle hangar çok güzel olmuş, pırıl pırıl. İnşallah nice uçaklar bakımdan çıkacaktır. Yorumlarda bazı arkadaşlar Antalya'ya da açılması gerektiğini söylemişler. Aslında bu herkesin isteği ve hatta birçok firma da istiyor ama detaylarını bilmemekle birlikte Antalya'ya hangar için izin verilmediğini duydum. Yoksa bu zamana kadar kesinlikle birkaç tane bakım hangarı açmış olurlardı. Olursa fena mı olur? Hayır aksine getirisi çok fazla bir yer olur. İnşallah güzel Antalya'ma da hangar açılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy yi kutlarız böyle güzel yatırımlar için.çok güzel bir hangar olmuş arkasıda gelir bakımların.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
özel şirketlerin ve thy nin aslında hangar için göremediği en önemli yer antalyadır.çünki;yılın 10 ayı güneşli ve sıcak geçen en uygun koşullu,h.limanı olarakta yan sanayide müsait olan,ayrıca sayısız havayollarının indiğide düşünülecek olursa gelecek vaadeden bir konumdadır antalya.başta thy ve özel şti.ler bir defa daha düşünseler çok iyi olur.saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Antalyada verilme imkânlarıda olursa daha iyi olmazmı?Orada yabancı uçaklarada o hizmetin verilmesi ve rötarların azalmasınada hizmet vermiş olmazmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000