21 Aralık 2009, Pazartesi 07:40:37

Erzurum meydanı A340'a dar geldi!

Hacıları getiren 63 metre kanat açıklığına sahip Airbus 340 tipi yolcu uçağına Erzurum Havaalanı pisti dar geldi.
  • Erzurum Havalimanı pisti 4020 metreyle Türkiyenin en uzun pisti. Pilotun menavra yapamama beceriksizliğini piste neden malediyorsunuuz. Uçakların manevra için tek bir hamle hakkı vardır geri gidemedikleri için o hakkını iyi kullanmalılardır.
  • Konu ile ilgilenmiyorum dahi.... Havacılık sektörü personeli olarak güncel haberleri takip etmeye korkar oldum.... Senin gibi zihniyete sahip insanlar beni son derece düşündürüyor... Allah sonumuzu hayır etsin... Geçmişimizi bildiğini düşündüğüm bir insan olarak senin dahi AKP hükümetinin Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ne ne gibi zararlar verdiğini görmezden gelebildiğin düşünülürse, Allah sonumuzu hayır etsin...
  • sevgili kardeşim bu kadar güzel ve sağlam bir yorum olamaz sağol..cukkk diye oturmuş yani.helal sana..
  • ya şu akp boşboğazlığı varya herkesi sarmış..şu demek oluyorki akp meyve veren bi ağaçki bu kadar taş alıyor...ben oyumu vermedim ama destekliyorum...siz heralde çok çabuk unutttunuz kasası boşaltıp devlete yüklenen bankaları ...bir sabah kalktığınızda devaluasyona uğrayıp varlığınızın yarısını kaybetmeyi...yada trilyonlarca ihale ve menfaatin örtülü ödenekten kaçırıldığını...tabi insan biraz rahata girdimi battığı günleri unutuyor işte...bırakın bu boş milliyetçilik naralarını...en büyük tokadı bu ülkeye milliyetçiyim diyenler atmadımı ???

Türk Hava Yolları'nın Medine'den hacıları getiren A340 tipi yolcu uçağı Erzurum Havaalanı'na iniş pisti dar geldi. İndikten sonra piste manevra yapamayan uçak bir saat 20 dakikalık uğraşın ardından aprona alınabildi.

Hava taşımacalığında en büyük gövdeli uçaklardan biri olan Airbus 340, önceki gün Medine'den gelen hacıları Erzurum Havaalanı'na indirdi. Ancak ucak aprona gelebilmesi için yapması gereken manevrayı 45 metre genişliğindeki piste rağmen yapamadı.

İniş pistinde mahsur kalan uçağa kurtarma ekipleri yardım etti. Güçlükle manevra yaptırılan uçak bir saat 20 dakikalık gecikmenin ardından aprona alınabildi.

Erzurum meydanı A340'a dar geldi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Murat bulat ~ 3 yıl önce
Erzurum Havalimanı pisti 4020 metreyle Türkiyenin en uzun pisti. Pilotun menavra yapamama beceriksizliğini piste neden malediyorsunuuz. Uçakların manevra için tek bir hamle hakkı vardır geri gidemedikleri için o hakkını iyi kullanmalılardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Konu ile ilgilenmiyorum dahi.... Havacılık sektörü personeli olarak güncel haberleri takip etmeye korkar oldum.... Senin gibi zihniyete sahip insanlar beni son derece düşündürüyor... Allah sonumuzu hayır etsin... Geçmişimizi bildiğini düşündüğüm bir insan olarak senin dahi AKP hükümetinin Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ne ne gibi zararlar verdiğini görmezden gelebildiğin düşünülürse, Allah sonumuzu hayır etsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sevgili kardeşim bu kadar güzel ve sağlam bir yorum olamaz sağol..cukkk diye oturmuş yani.helal sana..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ya şu akp boşboğazlığı varya herkesi sarmış..şu demek oluyorki akp meyve veren bi ağaçki bu kadar taş alıyor...ben oyumu vermedim ama destekliyorum...siz heralde çok çabuk unutttunuz kasası boşaltıp devlete yüklenen bankaları ...bir sabah kalktığınızda devaluasyona uğrayıp varlığınızın yarısını kaybetmeyi...yada trilyonlarca ihale ve menfaatin örtülü ödenekten kaçırıldığını...tabi insan biraz rahata girdimi battığı günleri unutuyor işte...bırakın bu boş milliyetçilik naralarını...en büyük tokadı bu ülkeye milliyetçiyim diyenler atmadımı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000